Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hava Yastığı Göstergesi

Hasan Sarıtaş

Soru

Selam arkadaşlar.2001 model ambiente aldım geçen hafta.Bir şey kafama takılıyor aracımın hava yastığının ışığı sönmüyor neden olabilir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Hasan Sarıtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Servise baktırmanız lazım. Işık sönmüyorsa arıza vardır. Basit bir kablo temassızlığıda olabilir. Eski bir aracımda koltuk ayarı yapınca koltuk altındaki kablo temassızlık yapıp arıza verdiriyordu. (opel vectra)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski aracımda (opel) koltuğun altında kablolara biri ayağını uzatıp dokununca bende de yanıyordu.Sonra gidip cihaza bağlatıp silebiliyorduk. Tabi öncelikle cihaza bağlatıp hangi havayastığının arıza verdiğini bulmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise baktırmanız lazım. Işık sönmüyorsa arıza vardır. Basit bir kablo temassızlığıda olabilir. Eski bir aracımda koltuk ayarı yapınca koltuk altındaki kablo temassızlık yapıp arıza verdiriyordu. (opel vectra)

Aynı aracı mı kullandık Engin Abi .Benimki de Vectraydı.2000 model 2.0 CD.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim focus'da da airbag lambası yanmaya başladı. İlk çalıştırmayla birlikte aralıklı olarak 4-5 kez yanıp sönüyor. Devamında ise sürekli yanmaya başlıyor. Henüz biryere baktırmadım. Benim arabada koltukta hava yastığı yok ama koltuğun altında soketler var. Oradan olabilir mi sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim focus'da da airbag lambası yanmaya başladı. İlk çalıştırmayla birlikte aralıklı olarak 4-5 kez yanıp sönüyor. Devamında ise sürekli yanmaya başlıyor. Henüz biryere baktırmadım. Benim arabada koltukta hava yastığı yok ama koltuğun altında soketler var. Oradan olabilir mi sizce?

Olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar önceki mesajımda koltukta airbag yok yazmıştım. Ambiante modelinde yok biliyordum. Bugün merak ettim baktım. Sürücü ve yolcu koltuğunda da varmış. Koltukların kapıya bakan taraflarında airbag yazıyor.

Bugün arabada birşey daha farkettim. Her iki koltuğun altındaki soketlerden emniyet kemeri tokasına kablo gidiyor. Fakat bu kabloyu keserek iptal etmişler. Airbag lambasının yanmasına bu neden olabilirmi. 1.5 yıldır araba bende olmasına rağmen airbag lambası yeni yanmaya başladı. Ondan olsaydı daha öncede yanardı diyede düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar önceki mesajımda koltukta airbag yok yazmıştım. Ambiante modelinde yok biliyordum. Bugün merak ettim baktım. Sürücü ve yolcu koltuğunda da varmış. Koltukların kapıya bakan taraflarında airbag yazıyor.

Bugün arabada birşey daha farkettim. Her iki koltuğun altındaki soketlerden emniyet kemeri tokasına kablo gidiyor. Fakat bu kabloyu keserek iptal etmişler. Airbag lambasının yanmasına bu neden olabilirmi. 1.5 yıldır araba bende olmasına rağmen airbag lambası yeni yanmaya başladı. Ondan olsaydı daha öncede yanardı diyede düşünüyorum.

Kontrol etmeden ne nedir görmeden konuşmak zor, belki kazalı araçtır airbag'ler patlamıştır daha önceden araya bir devre koyarak var gibi göstermiş olabilirler orada sorun olunca da yanmaya başlamıştır gibi senaryoda olabilir.

Kontrol ettireceksiniz buradan bişey demek zor.Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün kartal sanayide airbag ustasına götürdüm. Arıza uyarı lambasından hemen arıza yerini anladı. Torpidonun üstündeki yolcu airbag soketinde temassızlık varmış, düzeltti. Işıkta söndü.

Birde şu bilgiyi verdi; kontağı açınca airbag ikaz lambası 1 kez yanıp sönüyor sa sürücü airbag arızalı, 2 kez yanıp sönüyorsa yolcu ön airbag, 3 kez yanıp sönüyorsa sürücü koltuk airbagi, 4 kez yanıp sönüyorsa yolcu koltuğunda ki airbag arızalı şeklinde devam ediyor. Benimkinde ışık 2 kez yanıp sönüyor sonra sürekli yanıyordu. Bilgisayara bağlamaya da gerek kalmadı. 20 TL işçilik verdim.

Benim araba ambiante modeli olmasına rağmen yolcu ve sürücü koltuğunda da airbag varmış. Ben yok biliyordum. Daha öncede hiç merak edip bakmamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.