Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Vites Geçmiyor, Kilitlendi!!!

Kadircan Yılmaz

Soru

Merhabalar,bugün işten eve gelirken vites geçmedi ve araba orada kaldı hiç bir vitese geçmiyor zorla 2.vitese attım servise bıraktım. Daha aracım 17024 km de 2 yıl olacak garantisi devam ediyor çok titiz dikkatli incitmeden kullandığım halde başıma geldi ne olacak bilmiyorum şoktayım:S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ya beyler allahaskina birakin şu laflari. Ne demek olabilir ne demek bozulabilir? Bu modelde bu kilometrede bozulamaz abicim bozulmamali.

Aynen katılıyorum. 590 km de vites sorunu yapamaz bir araba.Eğer yaptıysa marka arabasına sahip çıkar aracı geri alır.İyice araştırır ilerde sattıklarında sorun oluşturmadan önlemini alır.Ben 15 bin 20 bin deki araçların bu arızayı yapmasına şaşırmıyorum ama 590 km Bin bile değil.Ford dan beklentim şikayetimi önemseyip arabayı ciddi kontrol geçirmeleriydi.Fakat onlar cihaza bağlayıp vites geçişlerine bakıp normal demekle yetindiler..Neyse başınızı çok şişirmiyim saygılar herkese.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar  bende ara  ara  geri vitese geçmekte sıkıntı yaşıyorum km 5100 aracın. 1-2 yaparak anca geri  vitese geçiyor.10 kere park ettiğim yerde aracı çıkartmaya çalışsam 7 kez rahat sapıtıyor geçmiyor. bazende  geri  vites ışığı yandı geçti diyorum jırrrr  ediyor dişli sıyırıyor.Sonra gene .1e al at 2 ye 

Son zamanlarda da  bundan  önceki 2001 focusumda sapıtmıştı bu şekilde  tam basmıyormuyum diyorum debriyaja sorun yok yapışıyor pedal yere kendimden  bile  şüphe ediyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Temiz veya az kullanmak değilde. Aracı nasıl kullandığınız önemli. Detayları servis anlatır

yakup bey bir kere de ford a güvendiğinizin ondan biri kadar kullanıcılara güvenseniz:).Bir çok kullanıcının ilk arabası olduğunu yada kullanmayı bu arabada öğrendiğini sanmıyorum.Yıllardır araç kullanıp da vites değiştirmeyi bilmeyen,debriyaja basmadan vites değiştiren kullanıcının çok çok azınlıkta olacağını düşünüyorum,özellikle erkek kullanıcılarda...Cem bey in de dediği gibi baskı-balatanın  17bin km de sırf kullanıcı hatası nedeniyle bozulacağını da düşünmüyorum,ha kullanıcının da debriyaja basmadan yada yarım basarak zorlaya zorlaya bağırta bağırta vites takacağını da sanmıyorum,ilk defa araç gören biri bile olsa zorlandıgını hissettiğinde ısrarla vites değiştirmeye çalışacağını da sanmıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bozulabilir, ben bozdum mesela...

Bilmediğim bir otoparkın dönerek çıkan daracık bir kısmında takıldım istemeden. Yarım debriyaj yapa yapa çıkmak zorunda kaldım. Bayada uğraştım hani. Tabi bu arada balata yanarak olay yerinden uzaklaştı :)

Kötü kullanımla 1000Km de bile bozulabilir. 100000Km de kullanılabilir belkide. Fren balatalarıda ha keza aynı şekilde.

Yada ben çok becerikliyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup bey bir kere de ford a güvendiğinizin ondan biri kadar kullanıcılara güvenseniz:).Bir çok kullanıcının ilk arabası olduğunu yada kullanmayı bu arabada öğrendiğini sanmıyorum.Yıllardır araç kullanıp da vites değiştirmeyi bilmeyen,debriyaja basmadan vites değiştiren kullanıcının çok çok azınlıkta olacağını düşünüyorum,özellikle erkek kullanıcılarda...Cem bey in de dediği gibi baskı-balatanın  17bin km de sırf kullanıcı hatası nedeniyle bozulacağını da düşünmüyorum,ha kullanıcının da debriyaja basmadan yada yarım basarak zorlaya zorlaya bağırta bağırta vites takacağını da sanmıyorum,ilk defa araç gören biri bile olsa zorlandıgını hissettiğinde ısrarla vites değiştirmeye çalışacağını da sanmıyorum

Mecbur muyum ? 

Ben tanımadığım kişiye neden güveneyim? 

Ford'a güvenip güvenmem de bana kalmış birşey bilmesek konuştuğum konuda güvenmem, yani bunlar beni bağlar :yeah:

Ayrıca, evet bir çok kişi arabayı sürmeyi bile bilmiyor bırak vites değiştirmeyi. Bende dahil buna. 

Siz siteden faydalanmaya bakın bence, kişilerin görüşlerini fazla irdelemenin anlamı yok herkes yorumunu yazmak için var

Bu arada ben şahsi olarak bu siteye fotoğraf koymayan insanlara daha da az güveniyorum :) Bu da şahsi sorunum benim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mecbur değilsiniz ama körü körüne ford a güvenip direkt kullanıcıları sorgulamak onlarda hata aramak ne kadar doğru,sonucta insanların çogunun ilk arabası değil,ben hep diyorum herhangi bir sıkıntım çıktıgında servise gittiğimde; servislerin bana verdiği cevaplar bana ''ya bu focus otomobil değil,yada daha önce kullandıklarımız otomobil değildi'' sorusunu sorduruyor...Bu forumu şu yönlü de kullanabiliriz.Nasıl?mesela benim viteslerim kemikli geçmeye başladı belki soğuktandır ama forumda diğer arkadaslarda gördüğüm aks keçesinden kaynaklanma durumunu da düşünüyorum ve servisi bu konuda uyarıyorum..bunun gibi ve benzer konularda buradan örgütlenip arızalar çıktıkca herkesin ayrı ayrı servislerin ellerinde debelenmesindense fordda  toplu değiştirme/tamir gibi haklar elde edebiliriz,ama her hatayı kullanıcıya yüklersek servistekiler gibi,bizim bir yaptırım gücümüz olmuyor ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mecbur değilsiniz ama körü körüne ford a güvenip direkt kullanıcıları sorgulamak onlarda hata aramak ne kadar doğru,sonucta insanların çogunun ilk arabası değil,ben hep diyorum herhangi bir sıkıntım çıktıgında servise gittiğimde; servislerin bana verdiği cevaplar bana ''ya bu focus otomobil değil,yada daha önce kullandıklarımız otomobil değildi'' sorusunu sorduruyor...Bu forumu şu yönlü de kullanabiliriz.Nasıl?mesela benim viteslerim kemikli geçmeye başladı belki soğuktandır ama forumda diğer arkadaslarda gördüğüm aks keçesinden kaynaklanma durumunu da düşünüyorum ve servisi bu konuda uyarıyorum..bunun gibi ve benzer konularda buradan örgütlenip arızalar çıktıkca herkesin ayrı ayrı servislerin ellerinde debelenmesindense fordda toplu değiştirme/tamir gibi haklar elde edebiliriz,ama her hatayı kullanıcıya yüklersek servistekiler gibi,bizim bir yaptırım gücümüz olmuyor ne yazık ki...

Tabiki kullanabiliriz.

Bunları sorunu yaşayan kullanıcıların başlatması gerekiyor ama gerek bizden talep ederek gerek başlıklarını bu yönde açarak. Ardından bizde elimizden geldiğinde tüm üyelere dağıtırız.

Yani bebek ağlamadan da emzik uzatmak akla gelmiyor :)

Buarada genelde Ford vitesleri kemiklidir. Focus 3 de diğer markalardan kullanıcı almayı başardı haliyle değişik tepkiler gelmesi normal az çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet ağlamayana emzik yoktur elbet ama her ağlayana araçta sorun yoktur, kullanıcı hatasıdır anlayışıyla bakarsak bahsedilen birlikteliğin kurulması zor...evet vitesler normalde kemikli ama artış var sertliğinde ve geçişlerinde,dediğim gibi soğuktan da olabilir şanzımandan da olabilir,şanzuman yagından da olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet ağlamayana emzik yoktur elbet ama her ağlayana araçta sorun yoktur, kullanıcı hatasıdır anlayışıyla bakarsak bahsedilen birlikteliğin kurulması zor...evet vitesler normalde kemikli ama artış var sertliğinde ve geçişlerinde,dediğim gibi soğuktan da olabilir şanzımandan da olabilir,şanzuman yagından da olabilir...

Olabilir tabi ki de. Neden bana böyle dediğinizi hala anlamadım.

Ilk alıntıladığınız mesajda ne okuduğunu anlamadım yani.

Sadece uyarı yapışım aylar önce. Neyse bizi/beni tanıyan bilir elimizden geleni yapıyoruz şuan size ne desem boş açıkcası ayinesi iştir kişinin lafıma bakmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Aracım 1.6 Trend 2012 model 36bin kmde.

Bugün benzinlikten çıkarken 1.vitese takamadım. 3 ve 4, 5 ve geri vites sorunsuz eskisi gibiydi. Ancak vites topuzunu sol tarafa çekemedim, 1.vitese hiç geçmedi, 2.vitese ise çok zor geçti.

Bu durum araç çalışır durumda veya çalışmazken hiç farketmedi. Ne yapsam düzeltemedim. 2.vites ve üzeri viteslerle  belli bir süre kullandım.  Tam otoparka geldim park edecekken vites rahatladı sanki, eskisi gibi sorunsuz 1.vitese geçti. Akşamdan beride aynı sorunu birdaha vermedi. Yarın servise bırakmayı düşünüyorum ama ne bir hata verdi, nede aynı sorunu birdaha yaptı.

Sadece  geçen hafta ışıklarda durdum, tam kalkacakken bu şekilde bir sorun yapmıştı ama çok önemsememiştim, bir iki denemeyle 1.vitese takip devam etmiştim. O zaman daha kısa sürmüstü fakat şimdi bi yarım saat bekledim 1.vitese takabilmek için.

Sorun neden olabilir acaba? Veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlar oldu mu?

Forumda bir konu var,

Ancak bu konuda arkadaş diğer hiçbir vitese geçmediğinden bahsetmiş. Benim durumumda sadece vitesi sol tarafa yani 1.ve 2.viteslere geçiremiyorum. Aynı şekilde kiltlendi diyebilirim bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.