Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Skoda Rapid (Yeni)

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

skoda yeni b-c sınıfı karışık bir araba çıkardı. dizel ve tsi seçenekleri mevcut, bir tanede 1.2 mpi var..

araba yandan şık önden standart bir görünüme sahip olsada, boyutları ile linea ya benzemiş..

eni b sınıfı-170 cm..boyu c sınıfı gibi 448..ince uzun bir araba..resimlerde şık duran bu araba bu ölçülerle yanına gidilince nasıl durur emin değilim. fiyatı, bagaj hacmi(530 lt) ve motorları ile bir çok kesime hitap edebilecek bir araba..en azından yeni çıkan pejo 301 e(eni 175 ama 1.2 si 980 kg) iyi bir alternatif olabilir. skoda ların bagajı sedanlarda bile hb tarzı..üstten yüklemeli gibi..kimileri için avantaj olabilir..bagajı: http://www.skodarapid.com.tr/bagaj-bolgesi.html

broşürünü indirmedim, sayfasında ağırlık değerleri yok..1.2 tsi nin tüketim değerleri jetta ile aynı..jetta 1300 kg ama bu arabanın bu kadar ağır olacağını sanmam..

tek. bilgi: http://www.skodarapid.com.tr/teknik-bilgiler.html

geçtiğimiz yıl vw, skoda nın başarısını biraz gölgeleyeceği sinyalini vermişti..skoda nın vw e rakip olmasını istemiyor.

o yüzden işçilik ne kadar  kalitelidir, gidip görmek lazım.. komşumda skoda fabia var. belki 6 aylık araba..ön-arka kapıların ortada birleştiği yerdeki siyah şerit soyuldu mesela..focus taki piyano black olan kısım..

donanım olarak en üst versiyonu tatminkar..orta donanımı focus style paketten geride..esp yok, sis farı yok, hız sabitleyici yok...vs..trend-x e daha yakın

donanım: http://www.skodarapid.com.tr/donanim.html

alacaklara hayırlı olsun diyelim

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dışından bakarak beğendim doğrusu. Dizeli full 50bine dayanıyor. Ama Fiesta'da full yapınca dizel 50bine dayanıyor.(daha fazla opsiyon var)  Skoda olması ve servisi haricinde üzerinde farklı bir logo olsa gayette satacak bir araç gibi geliyor. 

Fakat sürüş kaliteside B sınıfı ayarında kalıyorsa ancak en ucuz versiyonu düşünülebilir. 50bin benim gözümde fazla olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şirket arabası. Aslında filo satışını arttırmak için çıkarttıkları bir araç.

Linea, peugeot 301 vb. rakipleri. eni dar 1,70m C segmenti değil. sedan B segmenti.

Ama diğerlerine göre en büyük artısı euroncap 5 yıldızı var. (fiesta,i20, polo'nun da var.)

Çok satılacağını tahmin etmiyorum. Şirketler araç alırken servis ağı ve bakım maliyetine de bakıyor.

Bulunduğum bölgede Skoda teknik servisi nerde diye sorsalar cevap veremem.

Yine de tercih meselesi kötü araç değil sonuçta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.