Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2 Adet Teknoloji Sorusu ..

Önerilen Mesajlar

@H. Cenk hocam hayırlı olsun. 

On 13.04.2016 at 01:50, Teoman Saraç said:

Konuyu hortlatmak değilde benimde tavsiyeye ihtiyacım var. Düşündüm ki tvim fullhd uydu alıcısına sahipken (samsungJS7200) niye digiturkün sadece ulusal kanal olan paketine 23 tl ödüyorum? Bende cazip bir teklifle gelmezlerse bu ay iptal edeceğim ama yerine nasıl bir uydu alıcısı alayım ya da uydu alicisi almasam tvnin ki idare edermi sizce?

aynı düşünce içersindeydim geçen ay digiturku 1 ay dondurdum yoksa kumanda elimde kalıyordu. LG uydu alıcılı tv olduğundan direkt tv den kanalları tarattım ve bi çok kanalın HD yayın yaptığını hatta digiturkte SD olan NTV nin HD olduğunu görünce bi şok yaşadım.

digiturku tercih etmemdeki en büyük ayrıntı durdur gerial ve zamanla fonksiyonu idi. bi baktım benim tv de zaten varmış. bu arada lig tv hariç herşey açık 25 lira ödüyordum. artık digiturke donmem interneti alırken teledunya vermişlerdi belgesel kanalları digiturkten fazla. belgesel seyredeceğim zaman teledunyaya geçiyorum diğer zamanlar sadece TV kumandası yetiyor. teledunyanın smart tv uygulamasından digiturkte olduğu gibi film izlenebiliyor. hanımda dizileri youtube dan takip ediyor. 

bu arada digiturk olmadan HD kanallar daha net ve digiturkte 2.5sn lik gecikme vardı şifrelemeden, tv de şifresin olunca herşey çok net ve tam zamanlı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şimdi yeni soru: 

Yeni bağlattığım kablonette modem mecburen salonda. Arka odada wireless sinyali düşük şöyle söyleyeyim. Salonda 20 mbps hız varsa arka odada 1-2 mbps anca. Fakat arka odada hem kablolu hem kablosuz internet lazım.  

Bir router alsam arka odaya taksam o çok zayıf sinyali güçlendirip hem kablolu hem kablosuz kabul edilebilir şiddette bir sinyal artımı sağlayabilir mi ? Modem ile arasına kablo çekme şansım yok maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi yeni soru: 

Yeni bağlattığım kablonette modem mecburen salonda. Arka odada wireless sinyali düşük şöyle söyleyeyim. Salonda 20 mbps hız varsa arka odada 1-2 mbps anca. Fakat arka odada hem kablolu hem kablosuz internet lazım.  

Bir router alsam arka odaya taksam o çok zayıf sinyali güçlendirip hem kablolu hem kablosuz kabul edilebilir şiddette bir sinyal artımı sağlayabilir mi ? Modem ile arasına kablo çekme şansım yok maalesef..

Şimdi hocam kablonet için wifi tekrarlayıcılar var daha önce serdara önermiştik sanırım. Elinizdeki kablonet modemle uyumlu bir wifi repeater alacaksınız salonla arka odanın arasındaki bi odaya müsait yere takacaksınız arka odada da full çeken internetiniz olacak

Mesela örnek veriyorum netmasterın cihazı linkte mevcut. Son olarak internette birincil kullanıcı yorumlarını araştırmanızı öneririm

http://netmaster.com.tr/urun/61

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

Şimdi yeni soru: 

Ama gücü arttırmaz sadece o günü bir sonraki odaya da yollar sadece. Router'i biraz ortaya çekmez lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi cahilce bir soru sarayım. Çünkü uydu işlerine hiç bakmadım bugüne kadar. Bende bu Tv var. http://www.philips.com.tr/c-p/55PFS8109_12/8100-series-guecuenue-androidtmden-alan-4-tarafli-ambilight-ve-perfect-pixel-hd-oezelligine-sahip-sueper-ince-fhd-tv Fiyata takılmayın yarı fiyatına almıştım bir yılı geçmiştir. 

Digiturk HD kutu kullanıyorum. Belgesel çizgi film vs 59 gibi bir şey ödüyorum. Şimdi bu TV arkasına takılan uydu alıcısı veya TV içine takılan kartlardan alsam çatıya, cama başka anten-çanak vs koymadan kaliteli belgesel kanalı, ulusal kanallar vs izleyebiliyor muyum? 

İzleniyorsa ne tip,marka cihaz önerirsiniz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Engin Uzunoğlu said:

Şimdi cahilce bir soru sarayım. Çünkü uydu işlerine hiç bakmadım bugüne kadar. Bende bu Tv var. http://www.philips.com.tr/c-p/55PFS8109_12/8100-series-guecuenue-androidtmden-alan-4-tarafli-ambilight-ve-perfect-pixel-hd-oezelligine-sahip-sueper-ince-fhd-tv Fiyata takılmayın yarı fiyatına almıştım bir yılı geçmiştir.

Digiturk HD kutu kullanıyorum. Belgesel çizgi film vs 59 gibi bir şey ödüyorum. Şimdi bu TV arkasına takılan uydu alıcısı veya TV içine takılan kartlardan alsam çatıya, cama başka anten-çanak vs koymadan kaliteli belgesel kanalı, ulusal kanallar vs izleyebiliyor muyum?

Çanak anten şart. Uydu alıcısı çanak antensiz çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Engin Uzunoğlu said:

Abi sen şimdi Digiturk kartını universal uygu alıcısında çalıştırmak mı istiyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Engin Uzunoğlu said:

Bina da var ama kullanılır durumda mı bakmak lazım.

Hımm deneyebilirsin abi, digi kutusu normal yayını da çekiyor olması lazım.Kablo varsa evde, duvardan cihaza takıp turksat araması ile yeniden kanal aratabilirisin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 28 Apr 2016 at 15:40, H. Cenk said:

Şimdi yeni soru: 

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-pa4010kit-500mbps-tak-kullan-85-enerji-tasarruflu-300-metre-mesafeli-nano-powerline-adaptor-p-BD303175?magaza=Nethouse 

AV2 teknolojilisi daha hızlı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Benim istediğim çözüm gerçekten bu.. hem kablolu hem kablosuz yüksek hız alacağım gibi görünüyor. Modemin kendi markasının benzer bir combosu var o biraz daha ucuz 122 TL .. 

Ancak buna ihtiyacım kalmadı. Bizim modem (netmaster docsis 3.0)  salonda tv ünitesinin ortasında, en alt rafta ve yatık duruyordu. Modemi dik tut asla zemine yakın koyma ve etrafı açık olsun dediler. Ben de gittim tv ünitesinin orta düzlüğüne, koridora en yakın kenara , dik koydum (herhalde 50 cm sağa 40 cm yukarı çıkmıştır). Hoop şimdi evin her yerinde wifi var :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Evet sevgili focusclubtr :) bu ay yeni bir teknoloji sorusuyla karşınızdayım :D 

Bizde eski  bir ekternal HDD var 320 GB media player değil. Eşimin işyerinden bir mesai arkadaşı buna bir sürü mkv film yükledi.

Şimdi ext HDDi samsung smart tv ye veya teledünya settopboxa takınca filmler seyrediliyor. Çoğu film tools menüsünde seçim yapılarak  Türkçe dublaj veya ingilizce seyredilebiliyor.  Şimdi benim bunları alt yazılı seyretme şansım var mı ?. Tvnin altyazı tuşuna basınca yok diyor. Toolsa girince bir sürü seçenek arasında alt yazı yok.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.