Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oscar 2013

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Aramızda sinema meraklılarının olduğunu tahmin ediyorum.

Mutlaka izleyenler olmuştur.

Ödüllere ne diyorsunuz, filmeleri nasıl buldunuz?

Benim favorim "Pi'nin Yaşamı" idi, en iyi yönetmenliği kazandırdı.

Argo'yu seyretmemiştim, ilk fırsatta izleyeceğim.

En İyi Film: Argo

En İyi Yönetmen: Ang Lee (Life Of Pi)

En İyi Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis (Lincoln)

En İyi Kadın Oyuncu: Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christoph Waltz (Django Unchained)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Anne Hathaway (Les Misérables)

En İyi Uyarlama Senaryo: Argo (Chris Terrio)

En İyi Orijinal Senaryo: Django Unchained (Quentin Tarantino)

En İyi Yabancı Film: Amour

En İyi Görüntü Yönetimi: Life of Pi (Claudio Miranda)

En İyi Sanat Yönetimi: Lincoln

En İyi Animasyon: Brave

En İyi Belgesel: Searching for Sugar Man

En İyi Animasyon (Kısa Metraj): Paperman

En İyi Belgesel (Kısa Metraj): Inocente

En İyi Kısa Film: Curfew

En İyi Müzik: Life of Pi (Mychael Danna)

En İyi Şarkı: 'Skyfall' (Adele, Skyfall)

En İyi Görsel Efekt: Life of Pi

En İyi Kurgu: Argo

En İyi Ses Miksajı: Les Misérables

En İyi Ses Kurgusu: Zero Dark Thirty - Skyfall

En iyi Makyaj: Les Misérables

En İyi Kostüm: Anna Karenina

Oscar töreninin tekrarı bu akşam saat 21.00'de NTV'de, yarın akşam ise aynı saatte CNBC-e'de yayınlanacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akademi Ödülleri danışıklı dövüş kokmuyor mu? Yahut başka başka kokular gelmiyor mu burna?...

Siyaset-Politika yapmış oluyorum, evet; ama oscar hiç bir şeyi ifade etmiyor bence. Subjektif yaklaşım ama bütçe sinemasının kendini haklı çıkarma çabası; öyle değildiyse bile ona dönüştü...

Filmlere gelince; Argo konusu itibariyle ilginç; Lincoln'ü izlemedim; Life of Pi enfes bir yapımdı, Ang Lee'yi kutlamak gerek; sadece Oscar değil bir çok ödülü hakediyor.

Django Unchained ile yardımcı erkek almış Waltz; adamın garip bir oyunculuğu var, abartmadan "tip" yaratıyor; filmi henüz izlemedim ama Inglorious Bastards'da gerçekten acayip bir izlenim bırakmıştı bende. Silver Linings Play Book'u ve Sefilleri'i daha izlemedim. Zero Dark Thirty hakkında da sürüsüyle yazı okudum; film ise bariz insan hakları nasıl çiğneniyor; kötüyü bulmak için daha kötü nasıl olunur teması altında " bize bulaşırsanız; sizi biz yaratmış da olsak cehennemin dibinde buluruz sizi ve bu arada icabınıza bakmak için sizden daha zalim kadınlar/adamlar eğittik; onlar bin bir türlü ekipmanla gelip canınızı alır " sosuna bulanmış.

Sonuçta Antik Yunan Tragedya ve Sahne Tarihi hocamın görüşüne katılıyorum; kamerada oyunculuk, tekrarı rahat alınabildiği için daha temel ve estetik bir şekilde yaratılabiliyor; ayrıca çeşitli kuramları deneme şansınız oluyor ve her halükarda yönetmenin "oyun" kavramı üste çıkıyor. Tabi genel olarak mimik, hareket, tarz ve stil sahibi oyuncuları istisnai kabul etmek gerekebilir. ( bknz: De Niro, Pacino, Depp, Connery, Gable, Walken )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her seçici jüri yanlılıkla suçlanır, suçlamayı yapanların da yanlı bakıyor olması bunu gerektirir.

Ancak ortada bir hakem varsa karar onundur...

Yorumlarımız ancak filmi eşdeğer başarıda görmediğimizi gösterir, jürinin yanlış hatalı verdiğini değil. 

Mesela ben de "Uçuş" filminden çok etkilendim. Hem en gerçekci ve sürükleyici çevrilmiş üçak kazasını içerdiği için hem de alkolizmin yarattığı kapana kısılmışlığı güzel yansıttığı için, ama heyhat hiç bir ödüle layık görülmemiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her seçici jüri yanlılıkla suçlanır, suçlamayı yapanların da yanlı bakıyor olması bunu gerektirir.

Ancak ortada bir hakem varsa karar onundur...

Yorumlarımız ancak filmi eşdeğer başarıda görmediğimizi gösterir, jürinin yanlış hatalı verdiğini değil. 

Mesela ben de "Uçuş" filminden çok etkilendim. Hem en gerçekci ve sürükleyici çevrilmiş üçak kazasını içerdiği için hem de alkolizmin yarattığı kapana kısılmışlığı güzel yansıttığı için, ama heyhat hiç bir ödüle layık görülmemiş.

Cem Bey; uçak-kaza-pilot vs. güzel de alkol bağımlılığını gerçekten keyifle izledim; özellikle " benim alkol problemim yok " dediği sahne climax'tı... Tabi karakterin Denzel Washington olması da bir kısım etkendir sanırım. Man on Fire gibi bir film çevirdi adam; kıytırık ve stereotipik kötü-pisliğe bulaşmış-kokuşmuş kötü polisine ( Training Day ) oscar verdiler; ki demek istediğim tam da bu zaten; kriterleri ya çok farklı ve biz anlayamıyoruz ya da dönemsel olarak bir şeyleri ortaya çıkartmayı görev edinmiş sosyo-politik bir kurum haline gelmiş... [ Iraqi (Petroleum) Freedom(!) operasyonundan önce siyahi aktörün ve aktrisin oscar alması gibi... ]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nasıl uyudun yahuu :)   :zha: ... ilahi ...

bu adama da oscar verilmesinde birşey aramayalım ...  adama yazıktır günahtır ... 

Ödülünde wallahi bir şey aramıyorum =)

Sorduğum yalnızca Training Day, en büyük (!) ödül oscarı kucaklayacak performans mıydı o kadar...

Denzel Washington'ın aktörlüğünü sorgulamıyorum, yanlış anlaşılmasın... ne haddime yani?...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.