Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Ile Yaşadığım Sorunlar

Murat U.

Soru

Malumunuz aracımdaki bazı sorunları biliyorsunuz. Otosan'ın kayıtsızlığına yapacak bir şeyim yok ne yazıkki bazı imkansızlıklar nedeniyle. Önümüzdeki hafta içi gidip serviste yaptıracağım. Cumartesi günü gibip bir ön görüşme yaptım servisle tahmini yapılacak işlemlerle ilgili. Bu daha çok endişelerimi gidermek adınaydı. Şimdi sorunları sıralayıp yapılacak olası işlemleri ve kesinlikle yaptırmayacağım işlemleri sizlerle paylaşmak istedim.

1. Bagaj kapısının simetri sorunu: Bagaj kapısının sökülüp yeniden takılması gerekiyordu. Bunu yaptırmayacağım.

2. Tavan döşemesinde hata var. Sağ arka kapının üstündeki yerde. Bunu da elletmeyeceğim. Gözüme o kadar batmıyor.

3. Klimanın sol altındaki plastik aksam birleşiminde açıklık var, biraz esneme yapmış gibi görünüyor. Yaptırmayacağım.

4. 1,5 aydır bagaj kapısı kilitlendi ve açılmıyor. Kilidin değişmesi gerekebilir dendi. Nasıl açılacağını sordum değişmesi için. Bir zorlama olmayacağı, elektrik verilerek açılacağı söylendi. Pek anlamadım sistemi ama, deforme olmayacağına göre sorun yok. Yapsınlar bari. Sinirimden yaptırmıyordum. Artık yaptıracağım.

5. Sürücü koltuğum abartısız yaylı yatak gibi, oturduğumda, azıcık kıpırdadığımda yada azıcık aracın yaylanmasını sağlayacak bir zeminde gacır gucur ediyor. Koltuğun yerinden sökülüp inceleneceği söylendi.

6. Arka koltuklar yine biraz bozuk yola girdiğimde ses çıkartıyor. Yalıtım malzemesiyle kaplanarak sorunun giderileceği ifade edildi. Bunu da yaptıracağız haliyle.

7. Sol ön klima havalandırmasının birleşimleri zaman zaman tık tık şeklinde ses çıkarıyor. İnceler bakarız dendi. Kolay bir şeyse yapılacak. Bazen göğsü sökmek gerekebiliyormuş. E yuh artık öyle bir şey olursa söktürmem tabiki.

Araç Özeti:

Focus 2012 1.0 Eco Titanium + Smart Paket

Kilometre: 2500, Yaklaşık 1,5 aylık aracım.

Forda lanet ettim mi ettim. Bir daha ford alırmıyım? Tövbe. Daha önce de yeni fiesta araç almıştım sıfır. O bile bu kadar sorun çıkartmadı. Bazı ses, tıkırtı sorunları oldu ama bir yaşını doldurdu ve öyle başladı. E, yapacak bir şey yok. Arabamla barışacağım. Arabanın donanımına, teknolojisine lafım yok. Çokta severek almıştım. Hala sevmek istiyorum. Ama işçilikte işte can sıkan şeyler var. Lütfen, madem canını sıktı sat kurtul demeyin :) Malum o kadar kolay mal sahibi olunmuyor.  Aslında arabadan ziyate, otosan can sıkan. Otosanın müşteri memnuniyeti politikasının yalan olduğunu anladım. Ha, bir de şu FKasko hani navigasyon cihazı hediye ediyordu. Onu da Ford gönderiyor. Dün elime geçti. Açtım, inceledim çalışıyor. Fakat ekranda pixel hatası var mesela. Sol üsten aşağıya doğru boydan boya pembe bir çizgi. Defolu ürünleri hediye ediyorlar herhalde :) Aramadım bile bu ürün arızalı diye. Ne gereği var, arayacağım yine can sıkacaklar. Kısmetse ben bu araca uzun yıllar bineceğim. Yeniden bir araç almak bir gün nasip olursa işte o zaman Ford almadan önce bin defa düşüneceğim.

Murat U. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle Tekrar Hayırlı Olsun

Ben açıkcası anlamadım neyi beğenmediğinizi ? Aracınıza dokundurtmadan düzeltilememesi mi yoksa ?

İşçilik sorunları var evet herşeyde olabileceği gibi, düzeltilmeye çalışıldı mı  ? Hayır ise müşterir memnuniyetsizliği nasıl oldu ? Açıklarsanız eğer bilgi sahibi olmuş oluruz. Konu havada kalmış geldi bana

Bize bilgi mi vermek istediniz yoksa ? Farklı birşey mi ? 

Buarada genel olarak siteye gelen ve yazanların düşüncesi ile birlikte sizin tam tersine eskiye nazaran ilişkilerin iyi olduğu söyleniyor.

Birde, konu başlıklarını içerik ile ilgili seçersek çok iyi olur.(Düzenlenebildiği kadar düzenlendi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
İşçilik sorunları var evet herşeyde olabileceği gibi, düzeltilmeye çalışıldı mı ? Hayır ise müşterir memnuniyetsizliği nasıl oldu ? Açıklarsanız eğer bilgi sahibi olmuş oluruz. Konu havada kalmış geldi bana Bize bilgi mi vermek istediniz yoksa ? Farklı birşey mi ?

Yakup olayın evveliyatı.

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Öncelikle Tekrar Hayırlı Olsun

Ben açıkcası anlamadım neyi beğenmediğinizi ? Aracınızı dokundurtmadan düzeltilmesi mi yoksa ?

İşçilik sorunları var evet herşeyde olabileceği gibi, düzeltilmeye çalışıldı mı  ? Hayır ise müşterir memnuniyetsizliği nasıl oldu ? Açıklarsanız eğer bilgi sahibi olmuş oluruz. Konu havada kalmış geldi bana

Bize bilgi mi vermek istediniz yoksa ? Farklı birşey mi ? 

Buarada genel olarak siteye gelen ve yazanların düşüncesi ile birlikte sizin tam tersine eskiye nazaran ilişkilerin iyi olduğu söyleniyor.

Birde, konu başlıklarını içerik ile ilgili seçersek çok iyi olur.(Düzenlenebildiği kadar düzenlendi)

Araçta bir takım arıza ve sorunlar olduğu için sorunlar bölüme yazmamın daha doğru olacağını düşündüm. Bir hata varsa kusura bakmayın. Hani sorunlar bölümüne yazarsam daha ilgili olur, insanlar sorunlarla ilgili bu bölüme yazıyorlar diye burada açtım konuyu. Ama daha uygun yer varsa lütfen taşı. Ben de böyle bir yetki yok :) Yaşadığım sorunu daha önce anlattım aslında. Yine de bir detay daha geçerim elim mi yorulacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Araçta bir takım arıza ve sorunlar olduğu için sorunlar bölüme yazmamın daha doğru olacağını düşündüm. Bir hata varsa kusura bakmayın. Hani sorunlar bölümüne yazarsam daha ilgili olur, insanlar sorunlarla ilgili bu bölüme yazıyorlar diye burada açtım konuyu. Ama daha uygun yer varsa lütfen taşı. Ben de böyle bir yetki yok :) Yaşadığım sorunu daha önce anlattım aslında. Yine de bir detay daha geçerim elim mi yorulacak :)

Başlık yanlış yerde demedim ki ayrıca düzenledim cümleyi.. sadece başlığın içeriğinden bahsettim. 

Uyarımın sebebi tekrarında biraz daha dikkat etmek bukadar. Zaten gerekeni yapıyoruz biz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Onu biliyorum da ellemeye müsade etmeden ne yapabilir firma ? Memmun etmek için yeni araba vermesini beklemek oldukça güzel hayal :)

Arabanın ayıplı olmadığı ortada.

Tabiki ellemeye müsade ederim neden etmeyeyim. Ama otosan beni aradığında araçta deformasyon olmayacağına dair garanti vermem diyorsa ve bu araç 51 binlira para verilerek alınmışsa ve sıfırsa... elletmem tabiki. Neyse bunu buradan çok yazamayayım. Ben sana da özel mesajla yazayım detayları :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam keşke o tür simetri hatalarını en baştan bakıp teslim almasaydınız.. hangi markayı alırsanız alın bu tür bir durumda ver aracı al yenisini diyeceklerini sanmıyorum.. benim araçta da 2 küçük kusur var mesela..tavan döşemesi ön camın olduğu yerde geriden kesilmiş..dikkatlice bakın kumaşın kesildiği yer açıkça görünüyor.. eski hyunda i aracımında öyleydi ama yukarı doğru kıvrıktı..iyice öne eğilip bakmanız gerekiyordu o kırpıntıları görmek için..

birde yol bilg ekranın üstünde, sayaçların olduğu plastiğin göğüsle birleştiği yerde 1-2 mm boşluk var.. göğüsün döşemesi üstünden kıvrılıp oraya girdiği yerde erken kesilmiş..oraya bakarsanız göze batan bir pütür belli oluyor ama yola bakıyoruz malum..yaptırayım desem..km devir saati bölümünü komple öne çıkarıp oradaki pürüzü düzelteceklerdir ama ne gerek var..

şimdi sizin duruma gelecek olursak..bence kapının ayarını düzelttirin..kapı komple sola mı yanaşık..yoksa hafif eğri yerleştirmede söz konusu mu, yani üste bakınca, tavanla kapı arasında solda az, sağda fazla mı boşluk var yoksa boydan boya aynı boşluk mu...boşluk aynı ise bu adamlar kapıyı komple sola yanaşık monte etmişler demektir.. + kilit sorunu tekrarlayabilir eğrilikten.. bence o kadar küçük bir işlem için zarar etmezsiniz..ben eski aracımı beni tanıyan, arabayı nasıl kullandığımı bilen arkadaşa 5 dk da sattım.. sizde iyi titiz bir sürücü iseniz, vuruğu kırığı olmazsa bir bilene rahatça satarsınız..

kolaylılar dilerim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tabiki ellemeye müsade ederim neden etmeyeyim. Ama otosan beni aradığında araçta deformasyon olmayacağına dair garanti vermem diyorsa ve bu araç 51 binlira para verilerek alınmışsa ve sıfırsa... elletmem tabiki. Neyse bunu buradan çok yazamayayım. Ben sana da özel mesajla yazayım detayları :)

Ben önemli değilim zahmet etmeyin çünkü elimden çözüm ile alakalı birşey gelmez bende sizden farksızım.

Deformasyon olayını hala anlamadım nasıl bir deformasyon olabilir ki ? Birşey hasarlanırsa zaten düzeltmek zorundalar.. Dediğim gibi bu araba 40 lirayada var 70 lirayada aynı sorunu herikiside yaşayabilir çünkü yaşadıklarınızın hepsi işçilik sayılır.. Ayrıca artık sıfır değil aracını :) şaka bir yana ben rahatsız oluyorsam elletirim eğer hallolmazsa çözüm aramaya bakarım şuan sadece kendinizi sıkıyorsunuz..  

Bu benim düşüncem ve gördüğüm tecrübelerin harmanı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zaman zaman oluyor ya böyle tip hatalar , bundan önceki focus 2 aracımda da koltukta gacur gucur ses geliyordu , birde sanki yamuk duruyordu , yeni aldığım f3 'te spor yay ve 234 40 18 lastik olmasına ramen , ne ses var nede gacır gucurdama , biraz şans işi araba almak sanki ...   :nazar: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
pimpirikli bir ford kullanıcısı daha :P:D şaka şaka

murat hoca fazla takılma yoksa kafayı tırlattırı bu ford ;) koyver gitsin

Yok yok, vazgeçtim savaşmaktan. Ya arabamla savaşacağım ya da sevişeceğim. Sevişme kararı aldım. Başka türlü gitmiyor. Haftaya bagajımı ve ses problemlerimi giderip şöyle keyifle bineceğim umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben en ufak bir bozuk yola girsem, aracın içerisinde orkestra çalmaya başlıyor. Özellikle sağ havalandırma ızgarası civarından (kaç defa baktırdım, bir sonuç yok.). Murat Bey'in elletmeme düşüncesine sonuna kadar katılıyorum. Çünkü servislerin herhangi bir sorunu - parça değiştirmek gerekenler hariç - çözebileceğine inanmıyorum. Araç güzel mi güzel, ama insan 60 bin TL para verdikten sonra, önceki 20 bin TL'lik aracındaki aynı tıkırtılar ile karşılaşınca canı sıkılıyor. Sesleri duymayayım diye müziğin sesini açıyorsun, bu sefer hoparlörler daha kötü sesler çıkarmaya başlıyor. Tam bir kısır döngü. Çok ciddi şekilde aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Ama seçim konusunda karar veremedim. Ya bütün arabaların aynı olduğunu kabul edip, yüksek donanımlı - düşük fiyatlı alternatiflere yöneleceğim (hatta sınıf düşürmeyi bile düşünüyorum Polo veya Clio) ya da kendimi zorlayıp Golf VII 1.6 TDi Highline DSG alacağım. Ama aynı sesler onda da çıkarsa sanırım deliririm.     

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zaman zaman oluyor ya böyle tip hatalar , bundan önceki focus 2 aracımda da koltukta gacur gucur ses geliyordu , birde sanki yamuk duruyordu , yeni aldığım f3 'te spor yay ve 234 40 18 lastik olmasına ramen , ne ses var nede gacır gucurdama , biraz şans işi araba almak sanki ...   :nazar: 

Bu 2012 yılı benim için evet biraz talihsizliklerle dolu oldu ama 2013 güzel olacak güzel. Biraz kendimi böyle kandırayım :)

Ben en ufak bir bozuk yola girsem, aracın içerisinde orkestra çalmaya başlıyor. Özellikle sağ havalandırma ızgarası civarından (kaç defa baktırdım, bir sonuç yok.). Murat Bey'in elletmeme düşüncesine sonuna kadar katılıyorum. Çünkü servislerin herhangi bir sorunu - parça değiştirmek gerekenler hariç - çözebileceğine inanmıyorum. Araç güzel mi güzel, ama insan 60 bin TL para verdikten sonra, önceki 20 bin TL'lik aracındaki aynı tıkırtılar ile karşılaşınca canı sıkılıyor. Sesleri duymayayım diye müziğin sesini açıyorsun, bu sefer hoparlörler daha kötü sesler çıkarmaya başlıyor. Tam bir kısır döngü. Çok ciddi şekilde aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Ama seçim konusunda karar veremedim. Ya bütün arabaların aynı olduğunu kabul edip, yüksek donanımlı - düşük fiyatlı alternatiflere yöneleceğim (hatta sınıf düşürmeyi bile düşünüyorum Polo veya Clio) ya da kendimi zorlayıp Golf VII 1.6 TDi Highline DSG alacağım. Ama aynı sesler onda da çıkarsa sanırım deliririm.     

Aslında şöyle aracı aldığımızda 1 aylık deneme süresi olsaydı ne hoş olurdu. Acaba görür müyüz bir gün böylesi güzel günleri :)

hocam keşke o tür simetri hatalarını en baştan bakıp teslim almasaydınız.. hangi markayı alırsanız alın bu tür bir durumda ver aracı al yenisini diyeceklerini sanmıyorum.. benim araçta da 2 küçük kusur var mesela..tavan döşemesi ön camın olduğu yerde geriden kesilmiş..dikkatlice bakın kumaşın kesildiği yer açıkça görünüyor.. eski hyunda i aracımında öyleydi ama yukarı doğru kıvrıktı..iyice öne eğilip bakmanız gerekiyordu o kırpıntıları görmek için..

birde yol bilg ekranın üstünde, sayaçların olduğu plastiğin göğüsle birleştiği yerde 1-2 mm boşluk var.. göğüsün döşemesi üstünden kıvrılıp oraya girdiği yerde erken kesilmiş..oraya bakarsanız göze batan bir pütür belli oluyor ama yola bakıyoruz malum..yaptırayım desem..km devir saati bölümünü komple öne çıkarıp oradaki pürüzü düzelteceklerdir ama ne gerek var..

şimdi sizin duruma gelecek olursak..bence kapının ayarını düzelttirin..kapı komple sola mı yanaşık..yoksa hafif eğri yerleştirmede söz konusu mu, yani üste bakınca, tavanla kapı arasında solda az, sağda fazla mı boşluk var yoksa boydan boya aynı boşluk mu...boşluk aynı ise bu adamlar kapıyı komple sola yanaşık monte etmişler demektir.. + kilit sorunu tekrarlayabilir eğrilikten.. bence o kadar küçük bir işlem için zarar etmezsiniz..ben eski aracımı beni tanıyan, arabayı nasıl kullandığımı bilen arkadaşa 5 dk da sattım.. sizde iyi titiz bir sürücü iseniz, vuruğu kırığı olmazsa bir bilene rahatça satarsınız..

kolaylılar dilerim..

Sol taraf normal, sağ tarafta açıklık fazlaydı. Artık gözüme batmıyor. Alıştım. Bir de kaç tane focus Hb ye baktıysam hepsinde aynı kusuru görüyorum. Buradan aracın hiç müdehale edilmemiş halini görebilirsin. İki kısım arasındaki fark da görünüyor. Stop lambasının altındaki sac esnetilerek dışarda rahatlıkla görebileceğiniz işçilik hatası taşıyan diğer focus hb lere benzedi işte. Daha fazla elletmem :) Umarım kilit problemi de kapıdaki o ayarsızlıktan değildir ve tekrar etmez değişince. Kapıyı söktürmek istemiyorum. İçim kıyılır. Aracı da kısmetse satmayı düşünmüyorum. Hani uzun yıllar binmek istiyorum. Ama kısmet tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çıkmamasına kimse garanti vermez bakın bazı şeyler tamamen şans.

Dacia Logan'a sahibiz 30 bin tl bile değil içinde ufacık tıkırtı yok. Ondan mı alalım ? Çözülebilecek şeylerden çekinmeyin yapacak tek şey bu. Açılsa ne olacak allah göstermesin siz çarpsanız kırsanız dökseniz yaptırmayacakmısınız ?  Tıpış tıpış gidecek tek yer orası güvenemiyorsanız ayrı mesela allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.