Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

8" Navigasyon Ekranlı Sony'lerin Önceki Üretimlere Takılması

Murat Arık

Soru

Arkadaşlar 2012 Haziran üretimi Focus III 1,6 TDCI Titanyum Smart+Teknolu aracım için üzerindeki Sony sistemi çıkarıp 8" navili sony sistemi takmak istediğimi servise sordum. İlginç bir cevap verdi ve bundan haberinin olmadığını belirtti. Ayrıca gelecek olan yeni sistemin araca uygunluğunun kesin olamayabileceğini söyledi. Yani uyumsuzluk ihtimali varmış. Eğer bu yeni sistem takılamazsa üzülmem de değil hani. Sizce bu değişim yapılabilirmi...

Benim aracın bir kaç resmi aşağıdaki linkte mevcuttur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ankara Güven Fordda var. Kameranında orjinal olması gerekiyor. 

Aradım yokmuş.

Aldığım my sync touch 2012 model araçtan çıkma buna en son my sync touch güncellemesi yüklemem gerekirmi.Bu güncelleme europe sitesinde yok amaerikadaki sitede var ama bizim araçları kabul etmiyor bu konuda bir bilginiz varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aradım yokmuş.

Aldığım my sync touch 2012 model araçtan çıkma buna en son my sync touch güncellemesi yüklemem gerekirmi.Bu güncelleme europe sitesinde yok amaerikadaki sitede var ama bizim araçları kabul etmiyor bu konuda bir bilginiz varmı.

Mustafayla Konuşun sonu Ab olandan versin, onlar MFT içinmiş bizde çalışmadı o yüzden yok demiştir. MFT ile çalışması lazım.

Avrupa'da olmayan birşeyin Avrupa güncellemesi olmaz. Parça takıldıktan sonra sistem izin verirmi bilmem ama şart değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mustafayla Konuşun sonu Ab olandan versin, onlar MFT içinmiş bizde çalışmadı o yüzden yok demiştir. MFT ile çalışması lazım.

Avrupa'da olmayan birşeyin Avrupa güncellemesi olmaz. Parça takıldıktan sonra sistem izin verirmi bilmem ama şart değil.

Bizde yok deyince Modül ve  Kamerayı ebaydan aldım ama ara kaplo almam gerekmi

post-3028-0-43272700-1413232088.jpg

post-3028-0-19209700-1413232098.jpg

Ahmet Kodaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizde yok deyince Modül ve Kamerayı ebaydan aldım ama ara kaplo almam gerekmi

Tesisatın ne kadarı var bakmak lazım. Modüle ve ekrana giden kablolar olabilir ancak bagajdan kameraya gidenler yoktur. Kablo çekilir ama soket uymaz ya sokete lehim yaptırırsınız yada kabloyuda alırsınız.

Modülün parça numarası BM5T-19H423-AEmi

Bide kameranın braketi lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tesisatın ne kadarı var bakmak lazım. Modüle ve ekrana giden kablolar olabilir ancak bagajdan kameraya gidenler yoktur. Kablo çekilir ama soket uymaz ya sokete lehim yaptırırsınız yada kabloyuda alırsınız.

Modülün parça numarası BM5T-19H423-AEmi

Bide kameranın braketi lazım

Evet   BM5T19H423 AE
Kamera için braketi lazım dediniz bu parçanın kodu varmı.Onuda alayım almışken tam olsun.
Ozan bey dediğiniz ürün bumu

post-3028-0-19066300-1413233353_thumb.jp

Ahmet Kodaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet   BM5T19H423 AE
Kamera için braketi lazım dediniz bu parçanın kodu varmı.Onuda alayım almışken tam olsun.

O modulün ne olduğu meçhul. Fordda öyle bir parça yok :) içi küçük ekran için olanla aynı görünüyor ama çalışmadı belki bendeki bozuktu bilmiyorum. Size lazım olan AB, AD yada AF

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke sipariş vermeden önce aldığınız sistemin backup rear camera desteği olup olmadığını kontrol etseydiniz. bu sistem 2 çeşit Navigasyon ve kameralı ve navigasyonsuz ve kamerasız

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke sipariş vermeden önce aldığınız sistemin backup rear camera desteği olup olmadığını kontrol etseydiniz. bu sistem 2 çeşit Navigasyon ve kameralı ve navigasyonsuz ve kamerasız

Aldığım parça bu.

Aldığım parça bu gerigörüş kamera özelliği varmıdır.

Ford / Sony

DM5T-14F239-AF

Model:

8"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan bey ford avrupadaki sync ler için 3.7.11 güncellemesi yayınlamış siz bu konularda tercübelisiniz bu güncellemeyi nası bulurum?

Avrupa'daki SYNC derken? öncelikle SYNC sistemin adı ekranla yada ana ünite ile alakası yok. Türkiye'de de var mesela, sizin aracınızda da var. Bu konuda konuşulan ise My Ford Touch bu sistem Avrupa'da makyajlı kasa ile başladı, eğer yazılım onun içinse sizdekine uyumuna bakmak gerekir. Nereden bulunur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sync yazılımı bu linkten güncellenebilir görünüyor ama sadece Amerikalılar için sanırım. Bizim VIN kodlarını girince geçersiz diyor.

http://support.ford.com/

http://support.ford.com/topics/sync-technology

Burada yazdığına göre de yakında download edilebilir olacakmış: http://www.ford.co.uk/experience-ford/Technology/FordSYNC

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sync yazılımı bu linkten güncellenebilir görünüyor ama sadece Amerikalılar için sanırım. Bizim VIN kodlarını girince geçersiz diyor.   http://support.ford....sync-technology   Burada yazdığına göre de yakında download edilebilir olacakmış: http://www.ford.co.u...nology/FordSYNC

Ben  en son 3.6.2 ye güncelledim Şu an 3.7.11 var ama bu version hem avrupa için değil hemde focus için değil.

Aldığım parça bu. Aldığım parça bu gerigörüş kamera özelliği varmıdır. Ford / Sony DM5T-14F239-AF Model: 8"

Evet var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.