Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Müzik Sisteminin Desteklediği Formatlar

Alparslan Kaplan

Soru

Günaydın,

Acaba Sony müzik sistemi hangi dosya tiplerini destekliyor mp3, wma .....

Mesela FAT 32 formatlı usb bellek içinde  MP3 formatında dosyalar var bunların çok büyük bir kısmında geçersiz dosya biçimi gibi bir uyarı alıyorum

bazı dosyalarıda okurken ortasında kesip yine geçersiz dosya biçimi uyarısı alıyorum.

farklı marka belleklerde denedim sonuç aynı acaba bu konu hakkında bir fikriniz varmı? Ünite bozuk olabilirmi ?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yakup gece hangi formatları desteklediğini bakıp yazacak onu bekliyorum

Aslında mp3 için özel bir kısıtlama yok, teorik olarak hepsini okuması lazım.

*.wma da okuyor.

Bu arada aklıma geldi: Bazı mp3 şarkılar belli sitelerden satın alındığında kopya korumalı oluyor ve sadece indirdiğiniz bilgisayarda çalışıyor. Bu tür mp3'leri de okumuyor olabilir. Yabancı bir bilgisayarda da deneyin bir kere.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tabi ki Focus 3 de güncelleniyor. Sitede açıklanmış. Gece olunca size formatları yazarım büyük ihtimal ses formatı uymuyordur. Mp3 böyle illet birşey hep track yaparım ben çünkü mp3 ile doldurunca istediğim müziği bulmak zor eğer SYNC yoksa :kıhkıh:

Yakup bizim focuslar da güncelleme oluyor mu ? Yoksa 2.5 lere özel bişimi ? Birde Klasör şeklinde mp3 hazırlayınca bulmak zor olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında mp3 için özel bir kısıtlama yok, teorik olarak hepsini okuması lazım. *.wma da okuyor. Bu arada aklıma geldi: Bazı mp3 şarkılar belli sitelerden satın alındığında kopya korumalı oluyor ve sadece indirdiğiniz bilgisayarda çalışıyor. Bu tür mp3'leri de okumuyor olabilir. Yabancı bir bilgisayarda da deneyin bir kere.

Aslında bellekteki mp3 ler 10 larca farklı pc de denendi hatta cep telefonlarına yüklenip öylede denendi o açıdan sıkıntı yok.

Servisle konuştum getirin test edelim buradaki farklı araçlardada deneriz flash bellekteki dosyaları dediler bakalım bir ara yolum düşerse uğramayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç uğraşma bendeki siyah PS ile senin PS yi değişelim olsun bitsin sıkıntı yaptığın şeye bak

Aslında sıkıntı yapmıyorum nazar değmesin araçtan çok memnunuz.

Düzeltilmeyecek problem yoktur mekanik yada elektronik farketmez nasılsa hala garanti kapsamında araç bir ara servise uğrar baktırırım.

Bu arada teklifinizi direkt olarak reddediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest mustafa badem
Audio güncellemesini yapmayı deneyin...: http://www.ford-mobile-connectivity.com/downloadsUpdates/TR

CD'ye yazıp oradan okutmayı deneyin.

Eğer ikisine rağmen olmuyorsa mp3 encoder-decoder uyuşmazlık sorunu olabilir.

Ben her ortamdan mp3'leri sorunsuz okutabiliyorum (Aux 3.5", USB, BT, CD)

Güncelleme bilgisi:

Release: Kasım 2012
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki olanakları sağlar:
- USB ve Bluetooth aygit bağlantılarının iyileştirilmis enerji yönetimi.

Release: Nisan 2012
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki olanakları sağlar:
- Müzik dosyalarının USB Stick üzerinden çalınması
- iPod/iPhone cihazları ile baglanti kolaylığı
- Telefon ve Bluetooth baglantılarınada uyum kolaylılığı
- Cep telefonlarına uyumluluk

Release: Ekim 2011
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki hususlarda iyileştirmeler sağlar:
- Orijinal Apple USB kablolarının desteklenmesi
- Apple iOS 5 uyumluluğu: Telefonunşarj durumunun ve sinyal gücünün gösterilmesi
- Apple iOS 5 uyumluluğu: Bluetooth aracılığı ile müzik akış kalitesi
- Müzik dosyalarının USB Stick üzerinden çalınması
- iPod/iPhone cihazlarında bağlantı istikrarı
- Bluetooth, telefon ve Bluetooth ses bağlantısında istikrar
- Cep telefonlarına uyumluluk
- Telefon rehberi ve çağrı listelerinin görüntülenmesi

Bu güncelleştirme yalnızca aşağıdaki araçlar için geçerlidir:
Araba Modeli   Üretim Tarih Aralığı
Fiesta:        Temmuz  2008 - Aralık 2011
Focus:         Şubat   2008 - Ocak   2012
C-MAX:         Şubat   2008 - Ocak   2012
Kuga:          Şubat   2008 - Ocak   2012
Mondeo:        Eylül   2008 - Ocak   2012
S-MAX:         Eylül   2008 - Ocak   2012
Galaxy:        Eylül   2008 - Ocak   2012
Transit:       Haziran 2009' dan beri
Ranger:        Nisan   2009' dan beri

abi ben aracıma telefon rehberimi okutamıyorum çünkü benim aracımda isimleri tek tek kaydetmek gerekiyor bunun bir kısa yolu varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi ben aracıma telefon rehberimi okutamıyorum çünkü benim aracımda isimleri tek tek kaydetmek gerekiyor bunun bir kısa yolu varmıdır?

Telefonun rehberini mi görmüyor, yoksa araç ses sistemine kayıttan mı bahsediyorsun? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Pcden direkt olarak cd ye kopyaladığım mp3 leri sony okumuyor?Müzik çalarımda mı bir sorun var,yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?

Mp3 ise direk surukle birak yapabilirsiniz ama wma ise Nero gibi bir programla yapmaniz lazim. Hic bir sarkiyi okumadiysa mp3 degil wmadir o direk cdye kopyaladiginiz sarkilar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mp3 ise direk surukle birak yapabilirsiniz ama wma ise Nero gibi bir programla yapmaniz lazim. Hic bir sarkiyi okumadiysa mp3 degil wmadir o direk cdye kopyaladiginiz sarkilar

Wmada çalar.

Calar tabide. Uzantisi .wma olan bir dosyayi direk surukle birak seklinde cdye atarsa sadece kisayolunu atmis olur ondan dedim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.