Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2010 Focus Dizel Aracımın Yakıt Sorunu

Ozan Dilekoğlu

Soru

Merhaba arkadaslar cıddı anlamda kullanıcılardan cevap bekliyorum. 2010 dızel focus 109hp aracımın deposunu haftada bır kez fulluyorum. cekmekoyden levente sabah ve aksam olmak kaydıyla surekli kopru trafıgı cekıyorum depoyu fullediğimde 680 km den buyuk bir rakam gormuyorum ve ancak bir depoyla o kadar yapıyor bilgi ve yardımlarınızı rıca ederım.ayrıca depomuz kac lıtre?????

Ozan Dilekoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1
Yakup bilgiler için cok tesekkurler benımde eklemek istediklerim sunlar arkadasımda 90 hp lik sedan var o depoyu fulleyince yol bilgisayarı 800-850 arası bir değer gösteriyor bende ıse bu rakam 680 i gecmiyor senin dediğin uygulamayı her hafta yapıyorumm bu durumda ortamala yakıtım 7.8-8.0 arasında seyrediyor. Arac yakıt durumum nedir sizce ona göre bir servise basvurmalıyım ayrıca benım aractan olan arkadaslardan onemle rica ederim depoyu fulleyince onların arac yol bilgisayarı kac gosterıyor...
menzil son 15 dakikanın ortalama tüketimine göre hasaplaniyor yani yakıt almadan once son 15 dk az tüketimle kullanırsanız doldurula yüksek km yazar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1
menzil son 15 dakikanın ortalama tüketimine göre hasaplaniyor yani yakıt almadan once son 15 dk az tüketimle kullanırsanız doldurula yüksek km yazar.

Güzel bir bilgi bu dediğiniz doğruysa yol bilgisayarının hesaplaması net değil takribi bir hesaba dayalı yinede kullanıcı açısında sanırım % 90 oranında doğru bir fikir veriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Şu mevsimde depo doldurduktan sonra hiç 780 km üzerinde menzil göstermiyor benim yol bilgisayarı... . 

53 LT x 4.25 = 225.25 TL / 700 km = 0.32 krş  ki o 53 litre bitmeden yakıt alınır km sıfırlayıp doldurduktan sonra bölmek lazım

Bizim yaşadığımız ilde de motor ısınmadan her yere ulaşmış oluyoruz, en çok yakıtı da motor ısınana kadar yakıyor bu ara km'de 25-26 krş yakıt tüketimi var. (şehir içi-dışı karışık) zaten yol bilgisayarı da 6.3 falan gösteriyor genelde.... Buradan yola çıkarsanız siz trafikte bekliyorsunuz hareket etmediğinizde de motor yakıt sarfediyor dolayısıyla 1 depo ile 680 km yapmış olmanız anormal değil bence..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Depo 53 litre

Siz hesaplamayı şöyle yapın ne zaman yakıt alıyorsanız atıyorum son çizgi veya son 30 km yazdığında sonra tekrar bu zamanda yakıt alın ve gittiğiniz km'yi aldığınız yakıt'a oranlayın 100 km'de ortalama kaç litre görüyorsunuz buna bakalım önce..

ortalama depo fulleme tabiri ile 48 litre felan alıyorsunuzdur bununla 680 km gitmek 100 km'de 7.0 litre oluyor haliyle bu biraz yüksek gözüksede ist'da trafiğe giriyorsanız 6.5 dan az yakma şansınız çok az.. Ki zaten siz istanbulun en yoğun yerinden geçiyorsunuz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bilgiler için cok tesekkurler benımde eklemek istediklerim sunlar arkadasımda 90 hp lik sedan var o depoyu fulleyince yol bilgisayarı 800-850 arası bir değer gösteriyor bende ıse bu rakam 680 i gecmiyor senin dediğin uygulamayı her hafta yapıyorumm bu durumda ortamala yakıtım 7.8-8.0 arasında seyrediyor. Arac yakıt durumum nedir sizce ona göre bir servise basvurmalıyım ayrıca benım aractan olan arkadaslardan onemle rica ederim depoyu fulleyince onların arac yol bilgisayarı kac gosterıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Depo 53 litre

Siz hesaplamayı şöyle yapın ne zaman yakıt alıyorsanız atıyorum son çizgi veya son 30 km yazdığında sonra tekrar bu zamanda yakıt alın ve gittiğiniz km'yi aldığınız yakıt'a oranlayın 100 km'de ortalama kaç litre görüyorsunuz buna bakalım önce..

ortalama depo fulleme tabiri ile 48 litre felan alıyorsunuzdur bununla 680 km gitmek 100 km'de 7.0 litre oluyor haliyle bu biraz yüksek gözüksede ist'da trafiğe giriyorsanız 6.5 dan az yakma şansınız çok az.. Ki zaten siz istanbulun en yoğun yerinden geçiyorsunuz.. 

depo 53 değil 55 litre...focus 3 dizellerin deposu 53 litre  :yeah: focus 2 ve 1 lerin deposu 55 litre !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlginize ve bilgilere teşekkur etmekle beraber yinede benım aracın aynısından olan arkadaslara sesleniyorum yol bilgisayarında daha yuksek bir rakam gören varmı?

eğer şehir içi süreki dur kalk şeklinde kullanıyorsanız ,hepsi şehir içi ise ve kış ayında olduğumuz için bu şekilde yakabilir ama nomalde karışık kullanımda 900-1000km yol yapmanız lazım hepsi uzun yol olsun fazla zorlamayın aracı 1100km bile yaparsınız eğer aracınızda bir sorun yoksa..yol bilgisayarındaki menzil eğer ortalama yakıt tüketiminiz düşerse  menzilde yükselecektir.mesela benim daha önceki dizel focus aracımın ortalama tüketim 5,3 falan gösterirken depoyu doldurduğumda 985 km menzil gösteriyordu ve bu yolu yapıyordum tabi bazende özellikle kışın da fullediğimde 820 km falan gösterdiği oluyordu..ama siz hep ş.içi hemde düşük devirde kullanıyorsanız 7-8 litre   yakarsınız ...uzun yola çıkmadan önce ortalama tüketimi vb. sıfırlayın yolculuk sonunda  ortalama tüketim yine yüksek çıkarsa  ve aracınızın deposunu tekrar doldurduğunuzda menzil yine 700 civarı ise aracınızda sorun var demektir ..

Hatalı biliyorsunuz. Yaptığım açıklama doğru.

hatalı biliyorsam birde bu tabloya bak bakalım Yakup kardeş   kaç yazıyormuş !!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yol bilgisayarında daha yüksek bi rakam görmek için ortalama tüketiminizin daha düşük olması lazım ki sonraki depoyu fullemenizde 750-900 km leri görebiliryorsunuz..ortalama 6 lt lere düştüğünüz zaman sonraki yakıtı fullemenizde toplam km yi 800-900 olarak göstermesi lazım..tabi o köprü trafiğinde aracınızı 2000 devirde vites değiştirebilirseniz ve ortalama hızıda 40-50 km yapabilirseniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
hatalı biliyorsam birde bu tabloya bak bakalım Yakup kardeş kaç yazıyormuş !!!
Orada yanlış yazamıyor yani öyle mi ? Hocam dediğim gibi rakamlar. Baktığınız katalog hatalı basılmıştır. Bu site sayesinde o katalog çok değiştirildi. Bize güvenin siz. FocusClubTr--1358099920.png
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saygıdeğer arkadaşlarım hepinize cok teşekkur ederım artık bir uzun yola gittiğimde bakacam,su an 73500 kmdeki aracım 1 ay sonra 75000 bakımına gıttıgımde birde servise göstereyım bakalım onlar ne diyecek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Orada yanlış yazamıyor yani öyle mi ? Hocam dediğim gibi rakamlar. Baktığınız katalog hatalı basılmıştır. Bu site sayesinde o katalog çok değiştirildi. Bize güvenin siz. FocusClubTr--1358099920.png

focus 2 -2.5  ile ilgili tüm broşürlerde 55litre yazıyor o zaman tüm focus 2 - 2.5 broşüründeki dizel yakıt deposu kapasitesi  yanlış yazılmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
focus 2 -2.5  ile ilgili tüm broşürlerde 55litre yazıyor o zaman tüm focus 2 - 2.5 broşüründeki dizel yakıt deposu kapasitesi  yanlış yazılmış :)

Aynen :yeah: Ayrıca eskiyi göz geçiriyorum zihnimde internet sitesinde doğru idi.. Neyse canım çok önemli değil doğrusu bu biz bilelim yeter :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.