Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yol Sesi Lastik Sesi....

Recai Bayram

Soru

Merhaba arkadaşlar (panpa tepkisinden sonra artık kullanmıyacam)

herkesin bildiği gibi focuslar lastik sesini pütürlü asfaltta acayip derecede alır. 

ben davlumbazlara poli üretan köpük sıkmayı düşünüyorum :) ne dersiniz? Biraz komik bir görüntü oluşturabilir ama görmek için eğilip bakmak lazım. o yüzden uygulanabilir diye düşünüyorum. Faydası olur mu sizce? bu ve buna benzer bişey deneyen oldu mu aranızda? 

bi de şöyle bişey aklıma takılıyor. geçen böyle bir asfaltta iki kulağımı birden tıkadım. hala böyle büyük bir "buuuuuuuuuu"  diye bi gürültü mevcut.

bu da beni düşündürüyor. sorun sadece ses değilmiş gibi geliyor. öyle olsa kulağımı tıkadığımda büyük bi sessizlik çökmesi gerekirdi. zaten direksiyonda yoldaki pütürlere bağlı meydana gelen mikro titreşimler kollarımı yoruyor. yani arabada ses yalıtımından ziyade bir süspansiyon veya onun gibi bi titreşim önleyici sorunu varmış gibi geliyor. bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

focus 3 lerde zaten bu yalıtım olayı çözülmüş...focus 3ün ,focus 1ve 2 ye göre lastik sesi çok az ve sessiz ... focus 1ve 2 nin gerçekten lastik sesi bir hayli fazlaydı, bundan bayilerde bayağı bir şikayet aldığını söylüyorlardı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bi de şöyle bişey aklıma takılıyor. geçen böyle bir asfaltta iki kulağımı birden tıkadım. hala böyle büyük bir "buuuuuuuuuu"  diye bi gürültü mevcut.   bu da beni düşündürüyor. sorun sadece ses değilmiş gibi geliyor. öyle olsa kulağımı tıkadığımda büyük bi sessizlik çökmesi gerekirdi. zaten direksiyonda yoldaki pütürlere bağlı meydana gelen mikro titreşimler kollarımı yoruyor. yani arabada ses yalıtımından ziyade bir süspansiyon veya onun gibi bi titreşim önleyici sorunu varmış gibi geliyor. bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Davlumbazlar doğrudan sürücü kabini ile ilişkili olmadığından sese pek faydası olmayacaktır.

Sessizleştirmek için tüm iç döşemeyi söküp ses giderici malzemenin kabin içine ve boşluklarına sıkılması lazım. Böyle bir uğraşın anlamlı olacağından emin değilim.

Kulakları tıkayınca gelen ses gelirsek duyma dış kulak yolu ve kemik yolu ile olur, kulaklarınızı tıkasanız bile sesin düşük frekanslı kısmını duymaya devam edersiniz.

Mikro titreşimlere gelince: Olsa olsa balans bozuktur, iyi bir rot-balansçıya uğrayıp kontrolunu yaptırın, hem yürüyen aksam ile ilgili bir arıza varsa tespit de eder...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mikro titreşimlere gelince: Olsa olsa balans bozuktur, iyi bir rot-balansçıya uğrayıp kontrolunu yaptırın, hem yürüyen aksam ile ilgili bir arıza varsa tespit de eder...
bu titreşimler pütürlü asfaltta olan titreşimler. kaymak asfaltta sıfır ses ve titreşim orda sıkıntı yok. sorun bu pütürlü asfaltta
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim Lastiklerim Michelin Ve bana da arabayı almadan focuslar cok ses yapıyor demişlerdi ama ben öyle ahım şahım bir ses almıyorum. Lakin kalorifer petekleri açıkken ses biraz yükseliyor. Yalnız Geçenlerde 2009 Civic e bindim ve benim araba Tamamen sessiz gibi geldi ki yan yana uğultudan konuşamıyorsun oldugu gibi ses içerde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Merhaba arkadaşlar (panpa tepkisinden sonra artık kullanmıyacam)

herkesin bildiği gibi focuslar lastik sesini pütürlü asfaltta acayip derecede alır. 

ben davlumbazlara poli üretan köpük sıkmayı düşünüyorum :) ne dersiniz? Biraz komik bir görüntü oluşturabilir ama görmek için eğilip bakmak lazım. o yüzden uygulanabilir diye düşünüyorum. Faydası olur mu sizce? bu ve buna benzer bişey deneyen oldu mu aranızda? 

bi de şöyle bişey aklıma takılıyor. geçen böyle bir asfaltta iki kulağımı birden tıkadım. hala böyle büyük bir "buuuuuuuuuu"  diye bi gürültü mevcut.

bu da beni düşündürüyor. sorun sadece ses değilmiş gibi geliyor. öyle olsa kulağımı tıkadığımda büyük bi sessizlik çökmesi gerekirdi. zaten direksiyonda yoldaki pütürlere bağlı meydana gelen mikro titreşimler kollarımı yoruyor. yani arabada ses yalıtımından ziyade bir süspansiyon veya onun gibi bi titreşim önleyici sorunu varmış gibi geliyor. bu konuda görüşleriniz nelerdir?

sıcak asfaltta (pürüzü az) giderken vitesi boşa alın. uğultu sesi hala devam ediyorsa, özellikle motor uğultusuna benzer bir ses ise lastiklerle alakası olduğunu sanmıyorum. rulmanlardan bir veya birkaçı aşınmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.