Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Uyumu

Kenan Ulucan

Önerilen Mesajlar

Ti-vct kullanıpta lpg'den sübap kesmeyen yoktur olamazda, arabasını erken satarsa onu bilemem.

ti-vct kullanmayıp da tdci kullanan sadece 170 km de yatak saran dizel focuslarda var hemde 2013 model yani biraz da şans işi

30000 km de benzinle sübap yakan focus 2.5 da gördüm gözlerimle tabi size inandırıcı gelir mi bilmem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ti-vct kullanmayıp da tdci kullanan sadece 170 km de yatak saran dizel focuslarda var hemde 2013 model yani biraz da şans işi

30000 km de benzinle sübap yakan focus 2.5 da gördüm gözlerimle tabi size inandırıcı gelir mi bilmem

Elbette inandırıcı gelir üstadım. Fakat fark şu ki;

Dizel aracım şu an 4 yıl garantili yatakta sarsa yorganda yaksa bakımlarını düzenli serviste yaptırdığım sürece garantiden yapmak zorundalar.

Benzinli önceki aracımda ise aldığım gibi taktırmıştım lpg'yi. Servisten çıkıpta 3 km sonra sübap kesse dahi hiçbir hak idda edemiyorum çünkü benzinle çalışması için yapılmış bir motoru lpg ile kullanıyoruz.

Sözün özü sıfır araç için ;

dizel = garanti      

lpg   =  şans

Buda sübap kesen  ti-vct motorumdan hatıra bir fotoğraf  ^_^

o7t0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel aracım şu an 4 yıl garantili yatakta sarsa yorganda yaksa bakımlarını düzenli serviste yaptırdığım sürece garantiden yapmak zorundalar. Benzinli önceki aracımda ise aldığım gibi taktırmıştım lpg'yi. Servisten çıkıpta 3 km sonra sübap kesse dahi hiçbir hak idda edemiyorum çünkü benzinle çalışması için yapılmış bir motoru lpg ile kullanıyoruz. Sözün özü sıfır araç için ; dizel = garanti lpg = şans Buda sübap kesen ti-vct motorumdan hatıra bir fotoğraf

Maalesef Ford dünyasında herşey bukadar kolay gelişmiyor keşke dediğiniz gibi olsa

Araç garantidede olsa işi yokuşa sürüyorllar

Yok yakıtdan kayanklandı, kullanıcı hatası vs... adamlarda bahane çok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef Ford dünyasında herşey bukadar kolay gelişmiyor keşke dediğiniz gibi olsa

Araç garantidede olsa işi yokuşa sürüyorllar

Yok yakıtdan kayanklandı, kullanıcı hatası vs... adamlarda bahane çok

Bilinçli tüketici olduktan sonra değişen birşey olacağını zannetmiyorum ne kadar işi yokuşa sürerlerse sürsünler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

bende lpg var 1800 km de takılmış pipolu sistem brc marka araba 15.500 km maşallah tık yok çekişte güzel son 15.000 bakımda araca atılan güncel program ve lpg filtre değişiminden sonra

üstadım nerde ve kaça taktırdınız bende taktırmayı düşünüyorum ankaradan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstat güncel benzin zammından sonra lpg yine de tasarruslu. Bir ara boşuna mı takacağız diye düşündüm ama  :rolleyes:

hocam ben kabaca bir hesap yaptım diğer sayfalarda vardı senelik 10 bin km yol yapsanız karınız 400 lira.Tabiki kar var ama eskisi gibi %40 değil artık.Karar sizin elbette ama ben çok km yapmıyorsam araçla hiç oynamazdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam ben kabaca bir hesap yaptım diğer sayfalarda vardı senelik 10 bin km yol yapsanız karınız 400 lira.Tabiki kar var ama eskisi gibi %40 değil artık.Karar sizin elbette ama ben çok km yapmıyorsam araçla hiç oynamazdım

Hımm. 400 lira ne öldürür ne kaldırır bir para  :) Ama araç powershift bazen 11-12 lt ve bir defasında 13 lt gördüm. Öyle fazla dur kalk olan bir yer de değil Elazığ. Galiba tüpe yöneleceğiz. Hocam size çok imreniyorum keşke dizel alsaydım

aracıma brc taktırdım servise gitdi sonuç bekliyorum servis ve lpg yi taktırdığım şirket istişare içinde çözüm bulmaya çalışıyolar

Pipoyu söküp manifoltu deldirince sorun kalmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hımm. 400 lira ne öldürür ne kaldırır bir para   Ama araç powershift bazen 11-12 lt ve bir defasında 13 lt gördüm. Öyle fazla dur kalk olan bir yer de değil Elazığ. Galiba tüpe yöneleceğiz. Hocam size çok imreniyorum keşke dizel alsaydım

estağfurullah hocam ..İkisininde artıları var.Ben şahsen az km yapıyorsam lpg ile uğraşmazdım ama  benzinden bıktım diyorsanız da biraz daha kullanıp aracı satışa çıkarın dizel temiz bir araç mükemmel olur.Focusların dizeli çok güzel gerçekten ikinci elde de pazarlık yapabiliyorsunuz ben 35 km deyken aldım bunu 43 bin liraya..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

estağfurullah hocam ..İkisininde artıları var.Ben şahsen az km yapıyorsam lpg ile uğraşmazdım ama  benzinden bıktım diyorsanız da biraz daha kullanıp aracı satışa çıkarın dizel temiz bir araç mükemmel olur.Focusların dizeli çok güzel gerçekten ikinci elde de pazarlık yapabiliyorsunuz ben 35 km deyken aldım bunu 43 bin liraya..

Hocam otomatik olmazsa olmazım maalesef. Zaten dizelin de otomatiği yok. Kaldık mı duvarın arkasında yine  :aman:  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam otomatik olmazsa olmazım maalesef. Zaten dizelin de otomatiği yok. Kaldık mı duvarın arkasında yine :aman::)

Aynı dertten muzdaripim bende otomatik sahibiyim benzinli binilmiyor tüp takılsınmı takılmasınmı? Öyle muallakta kaldım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı dertten muzdaripim bende otomatik sahibiyim benzinli binilmiyor tüp takılsınmı takılmasınmı? Öyle muallakta kaldım

Hocam pwrshft kullanımı cok rahat ve vites geçişleri pamuk gibi.bildiğiniz üzere. Ama benzin fiyatları yüksek olunca tüp kaçınılmaz. Araç garantiden çıkmaya yakın ilk işim lpg taktırmak olacak. Şimdiye kadar şikayet edeni duymadım. Bakalım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ne yapalım şimdi ?  taktıralımmı  LANDİRENZO  yu...?

6 ay önce  sıfır  alıp  landirenzo lpg taktırdığım  aracımla  kazxa yapıp pert olunca  zaten ruhsata işli olmayan landirenzo lpg kitini aracımdan  söktürmüştüm...

şimdi 1 ay önce  aldığım focus 3 1.6 powershift aracıma  bu lpg yi  taktırsam bi sıkıntı yaşarmıyım acaba.. ?

bu kit  önce sıfır km toyotaya takılmıştı ve çok ekonomik sorunsuz bir  lpg kiti idi...  şimdi kulaktan dolma  bi duyumum da  focus 3 lpg uyumlu değil diyorlar

arkadaşlar siz söyleyin bu kiti taktırayımmı taktırmayayımmı sorun çıkartırmı sonra ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.