Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Ön Cam Rezistans Arızası

hamit bilgi

Soru

ön cam artık buhar gidermemeye ve iz bırakmaya başladı resimdeki gibi. servis garanti kapsamında değişimi onayladı 1 hafta içinde değişim yapılacak. cam fiyatı 1.100 tl artı işcilik vsvs 1.500' e yaklaşıyor. garanti kapsamında olmasa kasko şirketleri bunu karışlarmı merak ediyorum.

hmnbz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kaskonuz varsa aracınıza orjinal parça takıyorlar,ama eğer kaskonuz yoksa ve karşı tarafın trafik sigortasından karşılıyorlarsa masrafı MUADİL (Yani Orjinalliği Üretici/Distribütör Otomobil Firmasınca da kabul edilmiş) Yan Sanayi Parçayı takıyorlar...Sigorta Şirketlerinin bu yönde almış olduğu ve Sanayi Bakanlığı tarafından da Onaylanmış Bir Tebliği var maalesef..Ancak Trafik Kanunu ve Ticaret Kanunu hükümleri gereği dava yoluyla(veya benim gibi tehdit yoluyla-sizi denetlettiririm gibi :)) ) hakkınızı arayacağınızı söyler ve işi çirkefliğe dökerseniz orjinal parçayı takabiliyorlar..Fakat genelde oldukça sıkıntı yaşatıyorlar...Bu nedenle siz siz olun aracınıza mutlaka kasko yaptırtın ve kaskonuz olduğunu söyleyip orjinal parça takılmasında ısrarcı olun !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kaskonuz varsa aracınıza orjinal parça takıyorlar,ama eğer kaskonuz yoksa ve karşı tarafın trafik sigortasından karşılıyorlarsa masrafı MUADİL (Yani Orjinalliği Üretici/Distribütör Otomobil Firmasınca da kabul edilmiş) Yan Sanayi Parçayı takıyorlar...Sigorta Şirketlerinin bu yönde almış olduğu ve Sanayi Bakanlığı tarafından da Onaylanmış Bir Tebliği var maalesef..Ancak Trafik Kanunu ve Ticaret Kanunu hükümleri gereği dava yoluyla(veya benim gibi tehdit yoluyla-sizi denetlettiririm gibi :)) ) hakkınızı arayacağınızı söyler ve işi çirkefliğe dökerseniz orjinal parçayı takabiliyorlar..Fakat genelde oldukça sıkıntı yaşatıyorlar...Bu nedenle siz siz olun aracınıza mutlaka kasko yaptırtın ve kaskonuz olduğunu söyleyip orjinal parça takılmasında ısrarcı olun !!!

Benim Kaskom vardı. Ama orjinal parça taktırmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kasko şirketini aradım konu için ve söyledikleri orjinali ne ise onunla değişim yapılır dedileri. ayrıca oto camcı arkadaşım vardı ona da sordum ithal edilecekse çoğu karşılamıyor, ama Türkiyede mevcut ise her türlü orjinal takıyorlar dediler. artık onların yalancısıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Hakkaten şimdi kasko orj. cam takmıyacak mı haydaa....

kasko şirketini aradım konu için ve söyledikleri orjinali ne ise onunla değişim yapılır dedileri. ayrıca oto camcı arkadaşım vardı ona da sordum ithal edilecekse çoğu karşılamıyor, ama Türkiyede mevcut ise her türlü orjinal takıyorlar dediler. artık onların yalancısıyım.

Aynen öyle, orijinali ne ise o takılmak durumunda, ayrıca cam kırılması hasarsızlığı etkilemiyor. En azından Allianz'da böyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
o değil de tdci style plusda ön cam rezistansı nasıl oluyor? benzinli almamın sebeplerinden biri de ön cam ısıtmanın olmamasıydı :)

ben aldığımda da otomatik dizel'i yoktu , paketler bayağı değişmiş sanırım .alırken style+plus idi satarken ne diyecem onu bilmiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anadolu sigortada ilk yıl tüm parçalar orjinali ile değiştiriliyormuş, ancak diğer yıllar muadil parçalar ile değiştiriliyormuş, 

Kaskoyu yaptırdığım ve aynı zamanda aracı aldığım bayi bu yılki kasko poliçesinde 2 hasarsızlık teminatı gibi bir madde koymuş, atıyorum bir kaza yaptım (Allah korusun) hasarsızlığı bozmuyor, cam için de orjinal cam takılmasını istiyorsam hasarsızlık teminatımın birisini kullanmak zorunda kalıyormuşum. 

Ancak Ak Kasko da tüm parçalar orjinal takılması gibi bir durum varmış, ak kasko muadil parça kullanmıyoruz falan demişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ancak Ak Kasko da tüm parçalar orjinal takılması gibi bir durum varmış, ak kasko muadil parça kullanmıyoruz falan demişti

Şimdi biraz rahatladım bu yıl ak kasko yaptırmıştım...Gerçi yıllardır cam değişimi yaşamadım ama ne zman ne olacağı belli olmaz :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yakup Çağatay,

Yakup en iyisi yarın bir kaskoyu arayıp orj. Rezistanlı mı takıyorlar bir anlayalım.... :argue:

Normalde orjinali (donanımı) neyse o olmalı tabiki yukarda örneği gördünüz zaten..Onu belirtmek istedim sadece.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
@Yakup Çağatay,

Yakup en iyisi yarın bir kaskoyu arayıp orj. Rezistanlı mı takıyorlar bir anlayalım.... :argue:

kendi kasko şirketimi aradım söyledikleri araç üzerindeki ne ise aynısını takıyoruz. altını çizerek rezisdaslı  diye sorduğumda da  evet cevabını aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yakup Çağatay,

Şimdi senin yazdıkların neredeyse tam isabet olduğu için acaba mı dedim....Durduk yerde meraklandık...

kendi kasko şirketimi aradım söyledikleri araç üzerindeki ne ise aynısını takıyoruz. altını çizerek rezisdaslı diye sorduğumda da evet cevabını aldım

Hamit senin kasko hangi firma..(göremedim)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.