Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yokuş Problemi

Kemal Şimşek

Soru

Arkadaşlar Merhaba, Kendimi Yeni Üye kısmında tanıttıktan sonra , ufak bir problemim olan bu konuyu artık paylaşabilirim sanırım.

Focus 3 tdci titanium 2011 araç kullanıcısıyım. Aracın herşeyinden memnunum gerek performans gerek ekonomi gerekse kalite olarak. Fakat tek problem yaşadığım konu yokuşlar. Kalkışlarda araç sanki gaz yemiyor ne kadar bassamda stop edecekmiş gibi patiye kalıp sonra zar zor çıkıyor. Bu konuyu servise henüz gösteremedim öncelikle burdan fikir alabilirsem duruma göre hareket etmek en doğrusu.

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracının yazılımını güncel tutmak için hiç servis'e uğradın mı ? Önce bunu güncel tutalım ve bir daha test et takıldığın noktalarda..Eğer yine sorun varsa ustaların el atıp bakması gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Henüz yazılım ile ilgili birşey yaptırmadım.Aldığım şekildeki yazılım mevcut.Araç sanki elektronik olarak gaz kesiyor sadece yokuşlarda. onun dışında bi problem yok , güncel yazılımın bazı problemler getirdiğini okumuştum. ne kadar doğru bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Henüz yazılım ile ilgili birşey yaptırmadım.Aldığım şekildeki yazılım mevcut.Araç sanki elektronik olarak gaz kesiyor sadece yokuşlarda. onun dışında bi problem yok , güncel yazılımın bazı problemler getirdiğini okumuştum. ne kadar doğru bilemedim.

Güncel tutmanız her zaman tavsiyedir. İlgili başlıklarımıza bakabilisiniz, sizin söyleminiz yönünde yoruma rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyajının da biraz değişik olduğu hakkında yorumlar yapılmıştı. Önceden otomatik kullandığımdan bu konu hakkında yorum yapamayacağım ama acemi sayılabilecek bir düz vites kullanıcısı olarak el freni ile kalkmanızı ve ayağınızı debriyajdan birazcık daha geç çekmenizi önerebilirim.

Bir de yazılım güncellemesinin asıl sebebi motorun yeni olmasından kaynaklı. Optimizasyonlar araçlarda her zaman devam edeceğinden bir sorun yaşandığında yazılım güncellemesine gitmek çözüm olabiliyor.

Bir de yazılım güncellemesi 3-4 saat zaman alabiliyor bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda bir kaç kişi problem yaşamıştı hatta bunlardan biriside bendim.  siteyi arattırırsanız bununla ilgili başlık çıkacaktır zaten. ama yinede ben tecrübelerimden aktarayım.

1- araca hiç bir ustanın elini değdirtmedim. çünkü 0 araç. ikidebir servise giderseniz aracınızdan soğuduğunuz gibi sürekli farklı ustalardan kaynaklı farklı şeyler ortaya çıkacak. zaten servise gidenlerde %100 çözüm elde edemedi.

2- araç 0 ise rodaj süresi var. rodaj sadece gazı kökleyip gitmek değil. aksine aracın değişik hız ve devirlerde kullanılması. hatta  yokuşlarda bol bol kalkış yapın motor o devirlerede alışsın.

3- focuslarda debriyaj pedalının kavramaya ulaşması diğer araçlardan biraz farklı gibi. yokuşlarda kalkarken debriyaj kavrama noktasına geldiğinde araç gaz yemiyorsa 1-2 mm pedala basmak çözüm oluyor. yada ayak topuğu döşemeden 1-2 cm yukarıda tutulursa daha kolay ayarlanıyor.

şimdi gördüm araç 0 değilmiş neyse güncellemeye götürün. yukarıda yazdıklarımdan yeni araçlarında sorun yaşayanlar bilgi alırlar.

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 3  2014 model yokuştakalkarken stop ediyor daha önce aynı yerden başka araçlarla kalkıyordum sorun olmuyordu

focusta bayırda kalkarken araba bayılıyor sebebini bilen varmı acaba

Araç:  ford focus 2014 trend x modeli

1.6 benzinli 4 kapılı 

5 ileri vitesli

Orhan Kucukaslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 3  2014 model yokuştakalkarken stop ediyor daha önce aynı yerden başka araçlarla kalkıyordum sorun olmuyordu

focusta bayırda kalkarken araba bayılıyor sebebini bilen varmı acaba

Araç:  ford focus 2014 trend x modeli

1.6 benzinli 4 kapılı 

5 ileri vitesli

Lütfen bundan sonra başlıkları arayınız eğer yoksa yeni başlıklar açınız. Profil bilginiz TARAFIMIZCA düzenleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabanızı daha iyi tanımanızı öneririm.

Düz yolda kalkar gibi arabayı yokuş yukarı kaldırmadığınızı farzedelim. Bize yokuşta kalkarken devir saatini gösteren video çekip gönderebilir misiniz? Belki bir fikrimiz olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorunla başvurdum, güncel yazılım yüklüyöüş zaten. Hele bir de klima 3'de ya da 4'de ise deneyin bakalım. Sanki çok güçlü üflüyor!!! Da motoru stop ettiriyor. Kesinlikle alt devirler ölü, arac kalkmadığı gibi stop ediyor. Servis tabii ki çok şaşırdı aa nasıl olur gibi, hata kodu bulamadılar. Teknisyeni sıkıştırınca abi bu modeller böyle dedi. C-max de aynı. Yapacak bişey yok hill holder varsa daha az eforla kalkmak mümkün sonradan aktifleştiren arkadaşlar vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.