Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracim Nedir :)

Guest ihsan O.

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bölümümüz adından anlaşılacağı üzere benim arabam bölümü. Aracınızın fotolarını bizimle paylaşmanızda sakınca yoksa bu başlık altında paylaşabilirsiniz. Bu size daha faydalı olmamızı sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Fotoğraflar - Videolar Benim Arabam" kategorisinden "Focus GarajıFocus IISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teskler arkadaslar... forumlara yabanci degilim ama telde iste inceliyordum forumu tam detayli ibceleyememistim. Bu arada ruhsatin sahip ve arac bilgileri olan parcasi bende degil... araci alacak vaktim olmadigi icin dayim aldi ve onda haliyle o parca.. bayram tatilinde vakim olacak hem lpg icin de... onun icin de tecrube alabilir miyim ... ne kullaniyorsunuz performansaetkisi nasil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ben de otomatik 2009 Focus 2,5 aldım. Trend donanımında. Ruhsatta da öyle yazıyor. Benim arabamda çift taraflı otomatik klima var. Ön sis farı, hız sabitleyici yağmur ve far sensörleri var. Ama jantlar sac jant ve plastik kapaklı. Arka camlar manuel. Aracım 1,6 benzinli motor ve 100 beygir (74 kw yazıyor). Sahibinden.com da baktığım tüm trendler manuel klimalı ve 4 cam elektrikli. Donanım seviyem nedir bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir şekilde özel gelmiş veya ülkeye hatalı ihracat olabilir. Çünkü böyle standart donanımlı araç satılmadı. Klima otomatik ise kafadan ghia olmalıydı ama değil.

Arkadaşta benim gibi aldığı arabadan bi haber  :)

Hadi bana da bi yardımcı olun,  11 tit. araçta bu güvenlik donanımlarından neler var? ESP yok onu sizden öğrendik, güvende

hissedebileceğimiz birşeyler var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşta benim gibi aldığı arabadan bi haber  :)

Hadi bana da bi yardımcı olun,  11 tit. araçta bu güvenlik donanımlarından neler var? ESP yok onu sizden öğrendik, güvende

hissedebileceğimiz birşeyler var mı?

Focus Güvenlik Paketi

ABD ve Almanya’da çalışan Ford güvenlik mühendisleri, yeni Ford Focus’un birer inovasyon niteliğindeki yeni güvenlik teknolojilerinin herhangi bir çarpışma halinde yolcuları korumaktaki etkinliğini kanıtlamak amacıyla, sanal dünyada ve gerçek hayatta 12 binden fazla çarpışma testi gerçekleştirdiler.

Bütün dünyada bu yıl içinde satışa sunulacak olan yeni Ford Focus, yolcuların güvenliği ve bütün araç açısından bilgisayar simülasyonlarıyla kapsamlı bir test programına tabii tutuluyor. Bilgisayar simülasyonlarının çok gerçekçi bir şekilde yapılabilmesi sayesinde fiziksel çarpışma testlerinin sayısı ise önemli ölçüde azaltıldı.

Ford Focus’un global güvenlik standartlarına uygun bir şekilde geliştirilmesi, çarpışmalarda yolcuları koruyan önlemlerin performansını artırdı. Ford'un güvenlik ekibi, dünya çapında ortak bir çalışma yürüterek avantajlı bir başlangıç yaptı ve yeni Focus’un dünyanın her yerindeki karmaşık güvenlik düzenlemeleri ağına uyum sağlaması veya bunların ötesine geçmesinde bunun büyük faydası görüldü.

Yeni Ford Focus’un sahip olduğu kapsamlı gelişmiş güvenlik teknolojileri serisi, sürücünün otomobili güvenli bir şekilde kullanmasına ve çarpışma tehlikelerinden kaçınmasına yardımcı oluyor. Yeni Focus, Ford’un Düşük Hız Güvenlik Sistemine sahip ilk aracı olma özelliğini taşıyor. Bu sistem, yoğun şehir trafiğinde çok karşılaşılan bir durum olan öndeki araca düşük hızla arkadan çarpmaların önlenmesi için sürücüye yardımcı oluyor.

Teknoloji harikası Elektronik Stabilite Programı (ESP) sistemi, birçok aktif güvenlik özelliğinin merkezinde yer alırken aracın ilerleyişini mantık çerçevesinde izleyerek gerektiğinde etkin ve çoğu zaman fark edilmeyen müdahaleler gerçekleştiriyor. Sistem şu fonksiyonları içeriyor:

• Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) ve Dönüş Fren Kontrolü (CBC) içeren Anti Blokaj Fren sistemi (ABS)

• Acil Durum Fren Desteği (EBA), Elektronik Fren Ön Yüklemesi (EBP) ve Acil Durum Fren Uyarısı

• Motor Çekiş Kumanda Sistemi (ETCS) ve Fren Kilit Diferansiyeli (BLD)'nden oluşan Çekiş Kumanda Sistemi (TCS)

• Hidrolik Arka Aks Takviyesi (HRB)

• Motor Sürükleme Torku Kumandası (EDC)

• Dinamik Tork Kontrol Sistemi (TVC)

• Yokuşta Kalkış Desteği

• Römork Denge Yardımcısı

Not: alıntıdır.  Umarım işinize yarar.

Samet Daz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus Güvenlik Paketi

ABD ve Almanya’da çalışan Ford güvenlik mühendisleri, yeni Ford Focus’un birer inovasyon niteliğindeki yeni güvenlik teknolojilerinin herhangi bir çarpışma halinde yolcuları korumaktaki etkinliğini kanıtlamak amacıyla, sanal dünyada ve gerçek hayatta 12 binden fazla çarpışma testi gerçekleştirdiler.

Bütün dünyada bu yıl içinde satışa sunulacak olan yeni Ford Focus, yolcuların güvenliği ve bütün araç açısından bilgisayar simülasyonlarıyla kapsamlı bir test programına tabii tutuluyor. Bilgisayar simülasyonlarının çok gerçekçi bir şekilde yapılabilmesi sayesinde fiziksel çarpışma testlerinin sayısı ise önemli ölçüde azaltıldı.

Ford Focus’un global güvenlik standartlarına uygun bir şekilde geliştirilmesi, çarpışmalarda yolcuları koruyan önlemlerin performansını artırdı. Ford'un güvenlik ekibi, dünya çapında ortak bir çalışma yürüterek avantajlı bir başlangıç yaptı ve yeni Focus’un dünyanın her yerindeki karmaşık güvenlik düzenlemeleri ağına uyum sağlaması veya bunların ötesine geçmesinde bunun büyük faydası görüldü.

Yeni Ford Focus’un sahip olduğu kapsamlı gelişmiş güvenlik teknolojileri serisi, sürücünün otomobili güvenli bir şekilde kullanmasına ve çarpışma tehlikelerinden kaçınmasına yardımcı oluyor. Yeni Focus, Ford’un Düşük Hız Güvenlik Sistemine sahip ilk aracı olma özelliğini taşıyor. Bu sistem, yoğun şehir trafiğinde çok karşılaşılan bir durum olan öndeki araca düşük hızla arkadan çarpmaların önlenmesi için sürücüye yardımcı oluyor.

Teknoloji harikası Elektronik Stabilite Programı (ESP) sistemi, birçok aktif güvenlik özelliğinin merkezinde yer alırken aracın ilerleyişini mantık çerçevesinde izleyerek gerektiğinde etkin ve çoğu zaman fark edilmeyen müdahaleler gerçekleştiriyor. Sistem şu fonksiyonları içeriyor:

• Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) ve Dönüş Fren Kontrolü (CBC) içeren Anti Blokaj Fren sistemi (ABS)

• Acil Durum Fren Desteği (EBA), Elektronik Fren Ön Yüklemesi (EBP) ve Acil Durum Fren Uyarısı

• Motor Çekiş Kumanda Sistemi (ETCS) ve Fren Kilit Diferansiyeli (BLD)'nden oluşan Çekiş Kumanda Sistemi (TCS)

• Hidrolik Arka Aks Takviyesi (HRB)

• Motor Sürükleme Torku Kumandası (EDC)

• Dinamik Tork Kontrol Sistemi (TVC)

• Yokuşta Kalkış Desteği

• Römork Denge Yardımcısı

Not: alıntıdır.  Umarım işinize yarar.

İyi ama hangisi?  :) (Eski bir türk filmi repliği...)

Bizim araçta anahtar kelime ESP yoksa ki güvenlik paketi yok demektir, bunlardan kaçına sahibiz...?

Can Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracım 2007 model Esp var Tcs var Ebd var 8 Hava yastıgı var ki Genelde ghia modellerinde 4 ve 6 adet olarak çıkmış.  Ancak bilmiyorum benim aracım ALmanya montajlı onun etkisi olurmu bilmiyorum. Ancak  aracın Dosyasında Focus Ghia Tekno paket + Güvenlik paket yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ABS + EBD (Elektronik fren gücü dağılımı) ,  EBA (Acil durum Fren desteği) , Esp (Elektronik denge programı) , TCS (Çekiş kontrol sistemi) , TVC(Dinamik tork kontrol sistemi) : Bunlar standart güvenlik donanımları.

Eğer Titanium + Tekno Paket alırsanız da : Aktif şehir içi güvenlik sistemi , Kör nokta uyarı sistemi , Şerit takip sistemi , Şeritte kalma yardımcısı , Sürücü dikkat takip sistemi , Otomatik uzun far ve Isıtmalı ön cama sahip oluyorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.