Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Motor Yağı Sızıntısı Ve Çözüm Yolu

Özgür Arduç

Soru

Merhabalar. Forumun yeni üyelerindenim. Bu da ilk mesajım. Umarım yanlış birşeyler yapmamışımdır. Neyse konuya geleyim. 2009 model 69000'de otomatik vites titanium arabam var. Serviste kontrol amaçlı karter koruma kapağını açıldığında motorda yağ sızıntısı olduğunu gördüm. Usta karterle ilgili bir sorun olmadığını sadece contalarla ilgili bir durum olduğunu söyledi. Benimde zamanım olmadığı için erteledim. Fakat nette bakınırken aşağıda linkini vereceğim bir ürüne rastladım. Acaba bunu kullanmak yeterli olur mu? yoksa geçici bir çözüm mü bu? Bu arada sızıntı motor altına damlayacak miktarda değil. Sadece hafif bi kirlilik var. Şimdiden teşekkürler....

http://www.yedekparc...YiCi-WYNNS.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhabalar. Forumun yeni üyelerindenim. Bu da ilk mesajım. Umarım yanlış birşeyler yapmamışımdır. Neyse konuya geleyim. 2009 model 69000'de otomatik vites titanium arabam var. Serviste kontrol amaçlı karter koruma kapağını açıldığında motorda yağ sızıntısı olduğunu gördüm. Usta karterle ilgili bir sorun olmadığını sadece contalarla ilgili bir durum olduğunu söyledi. Benimde zamanım olmadığı için erteledim. Fakat nette bakınırken aşağıda linkini vereceğim bir ürüne rastladım. Acaba bunu kullanmak yeterli olur mu? yoksa geçici bir çözüm mü bu? Bu arada sızıntı motor altına damlayacak miktarda değil. Sadece hafif bi kirlilik var. Şimdiden teşekkürler....

http://www.yedekparc...YiCi-WYNNS.html

Benim aracımda sizinki ile aynı 2011 modeli, geçen gün aracı kaldırdığımızda yağ sızıntısı olduğunu fark ettik. Usta motor kapağından yada keçeden olabilir dedi. Çok fazla olmadığı ve vaktim olmadığı için söktürmedim ama canımı sıkmaya yetti. 38000 km arabada yağ sızıntısı...

Özgür Bey sizde durum nedir? Baktırdınız mı? 

Can Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımda sizinki ile aynı 2011 modeli, geçen gün aracı kaldırdığımızda yağ sızıntısı olduğunu fark ettik. Usta motor kapağından yada keçeden olabilir dedi. Çok fazla olmadığı ve vaktim olmadığı için söktürmedim ama canımı sıkmaya yetti. 38000 km arabada yağ sızıntısı... Özgür Bey sizde durum nedir? Baktırdınız mı?

Yağ kaçağı için özellikle baktırmadım ama yağ değişimi sırasında baktığımda fazla yağ yoktu daha doğrusu yeni yağ kaçağı yoktu. Ben de üstteki ürünü kullanmadım ve sızıntı şuan yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ kaçağı için özellikle baktırmadım ama yağ değişimi sırasında baktığımda fazla yağ yoktu daha doğru su yağ kaçağı yoktu. Ben de üstteki ürünü kullanmadım ve sızıntı şuan yok. 

Hocam sorunla beni başbaşa bıraktın oldu mu şimdi  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.