Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Focus Sedan ?

irfan keten

Önerilen Mesajlar

ona bakarsan yakup kardeş araç sorunlu olduktan sonra benzinlide de sorun çıkar.ayrıca lpg li araç daha çok sorun çıkarıyor...önemli olan temiz araç bulmak dizel benzinli fark etmez sorun benzinlide de çıkıyor..ben 160 bin km yaptım daha önceki dizel focusumla aracı 100binde almıştım ve 160 bne kadar hiç bir sorun çıkarmadı bana.piyasa da birçok temiz dizel araç var ayrıca..dizel kullanmayan dizelin keyfini bilmez.tabi bu kullanmadan kastım uzun km yaparak kullanmak ..hele birde yokuş tırmanıyorsan bak sen dizelin keyfine

Hocam size niye alıyorsunuz. Herkes kendi yorumunu ve tecrübesini aktarıyor. Doğru mu ? Beni yanıtlamanız gerekmez :) sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arabanın dizelinden birde bayanın güzelinden uzak dur demişti bir sanayi ustası bana. neden dedim? ikisi çok masraflı olur demişti. şahsi fikrimde bu yönde polemik olsun diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. bence yıllık yapılan km birde şahsi görüş önemli yani zevk meselesi. benim tavsiyem de benzinli bulabilirseniz düşük km li bir araba alın. bu arada opel corsa olayına gelince ben böyle birşey yaşamadım allah da yaşatmasın. biraz devirli kullanımla opel corsa focusu hemde yokuşta biraz zor geçer.

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

90 bin bakımda triger değişiyor .triger benzinlinin de değişiyor. dizel ile benzinlinin 15 binlik bakımı aynı 30 binlik bakımları ise sadece mazot filtresi farkı var o da 30 bn km de bir 90 tl fark ediyor...dizeli kullanan bilir ancak kullanmayan bilmez ...bu aracı alacak olan arkadaş hem dizeli hemde benzinliyi test etsin yüzde 90 kararı dizel olur...130 ps dizel megane 180ps ecoboost focusu zorlayabiloyarsa orta devirlerde 95 ps dizel corsa da 115ps benzinli focusu yokuşta zorlar...ben 110 ps dizel focusumla yokuşta çok 2.0 motor benzinli araba geçtim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, şunu/bunu geçtim muhabbetlerinden vazgeçsek birde hız muhabbetleri..Kuralları uygulatmayın lütfen..

Forum KURALLARI / 20-B-9

Yarış,drag siteleri felan var oralarda muhabbetini yapabilrsiniz..Son uyarıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performans olarak bakılıyorsa bu devirde atmosferik benzinli küçük hacimli araç alınmaz. LPG takarak ekonomi amaçlı almanın bir mantığı var elbette. Ama her türlü performans konusunda iddia sahibi olmak gereksiz. Dizel ekonomi sağladığı ve göreceli iyi performansla daha önde. Turbo benzinli performans olarak mükemmel. Hangi gözlükle bakıldığına bağlı her şey. Ben LPG ye karşı biri olarak param yettiğince atmosferik benzinli almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama durumu açıklamak için örnek vermek zorunda kalıyoruz Yakup kardeş :)

Yahu herkes örnek yazar, ben niye inanayım sana ? örnek veriyorum...Bakın kurallar açık.. 20-b-9 göz geçirin lütfen..

Kimseye birşeyi inandırmak zorundamısınız ? Hayır.

Uzatmayalım..Şimdiye kadar böyleydi böyle kalacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin arkadaş iyi özetlemiş durumu Aynen katılıyorum

Yeterince paran varsa pahalı alır pahalı satar ucuza dizele binersin. Ben keyif isterim ucuza binmek çok önemli değil diyorsan al ecoboost 182 kullan. Benzinli atmosferik fazla bütçe ayrılmadığı durumlarda alınır. Herkesin kendisine göre bir hesabı/bütçesi var tabii ki. Buna göre genel durumu da bilerek seçimi kişiler yapar.

1.0 benzinli zamanla kendisini gösterecek. 1.6 motora göre görece daha ekonomik ve performanslı. Fakat hacim sebebiyle yüksek suratlerdeki durumuna bakmak lazım. Kullanmadan birşey demek zor. Ama küçük hacim 120km üzeri suratlerde dezavantaj gösterebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.