Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Focus Sedan ?

irfan keten

Önerilen Mesajlar

evet Uğur arkadaş doğru demiş insan sonra 3-4 bin lira daha verip en donanımlısını alsaydım diyor .Yani bütçenizi zorlayabilirseniz titanyum alın sonra pişman olmamak için eğer olmazsa collection modelini alın titanyum dan sonra en donanımlısı collection dır :) Birde aynı aracın dizelini neden düşünmediniz dizel 110ps benzinli 115 ps den daha fazla performans veriyor hem daha ekonomik.hem daha performanslı hemde daha cabuk satılıyor ,alırken verdiğiniz fiyat farkını satarkende alabilirsiniz ,yakıttan ettiğiniz tasarruf yanınıza kar kalır isterse yılda 10 bin km den az yol yapın..bazıları yok yılda 30 bin kmden fazla yol yapmıyorsanız dizel almak mantıklı değil diyorda bu tamamen yanlış.dizelin her 1000km de ortalama 100 tl ye yakın karı vardır.benim daha öncekı aracım dızel tıtanyumdu 41500 e almıştım geri 42 ye sattım,eger benzınlı alsaydım 37 ye alacaktım ve yine 36-37 gıbı satacaktım .kullandığım sürece 45 bın km yol yaptım ve her 1000km de 100 tl ye yakın karım oldu bu da 4500 tl eder buda yanıma kar kaldı,eger benzinli alıp lpg taktrsaydım 2000tlyı bulacaktı taktrma masrafı ,37bın lıralık arac 39 a gelecektı ve yıne 36-37 gıbi satardım aracı durum bu hesap ortada ..tabi lpg li kullanırsanızda dizeldeki zevki alamazsınız birde lpg ile ilgili bazı sorunlar çıabiliyor araçta buda insanın canını sıkıyor bazen birde şöyle bir örnek vereyim serviste bir gün 2 ayrı kişi denk geldi ikisininde benzin(lpg)li focusu vardı ikiside pişman dı keşke dizel alsaydım dedi bazen yokuşta opel corsa dizel in bile kendisini geçtiğini söyledi adam sinirlenmişti bu duruma.hatta arkadaşın biri aracımı satarsam kendisini aramamı söylemişti.kendisininde lpg li focusu vardı 2011 model

yalnız şimdiki dizel araçlarda benzinli dizel farkı 10 bin lirayı geçtiği için durum şimdi biraz farklı mesela ecoboost 1.0 focus araç yakıt tüketimi dizele yakın ve vergisi düşük olduğu için bu araç dizel yerine tercih edilebilir .eğer 10-15 bın km yol yapıyor ve ve performansa önem vermiyorsanız 10 bin tl daha ucuz hemde vergisi az .yalnız bu araç dizelin zevkini vermez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet Uğur arkadaş doğru demiş insan sonra 3-4 bin lira daha verip en donanımlısını alsaydım diyor .Yani bütçenizi zorlayabilirseniz titanyum alın sonra pişman olmamak için eğer olmazsa collection modelini alın titanyum dan sonra en donanımlısı collection dır :) Birde aynı aracın dizelini neden düşünmediniz dizel 110ps benzinli 115 ps den daha fazla performans veriyor hem daha ekonomik.hem daha performanslı hemde daha cabuk satılıyor ,alırken verdiğiniz fiyat farkını satarkende alabilirsiniz ,yakıttan ettiğiniz tasarruf yanınıza kar kalır isterse yılda 10 bin km den az yol yapın..bazıları yok yılda 30 bin kmden fazla yol yapmıyorsanız dizel almak mantıklı değil diyorda bu tamamen yanlış.dizelin her 1000km de ortalama 100 tl ye yakın karı vardır.benim daha öncekı aracım dızel tıtanyumdu 41500 e almıştım geri 42 ye sattım,eger benzınlı alsaydım 37 ye alacaktım ve yine 36-37 gıbı satacaktım .kullandığım sürece 45 bın km yol yaptım ve her 1000km de 100 tl ye yakın karım oldu bu da 4500 tl eder buda yanıma kar kaldı,eger benzinli alıp lpg taktrsaydım 2000tlyı bulacaktı taktrma masrafı ,37bın lıralık arac 39 a gelecektı ve yıne 36-37 gıbi satardım aracı durum bu hesap ortada ..tabi lpg li kullanırsanızda dizeldeki zevki alamazsınız birde lpg ile ilgili bazı sorunlar çıabiliyor araçta buda insanın canını sıkıyor bazen birde şöyle bir örnek vereyim serviste bir gün 2 ayrı kişi denk geldi ikisininde benzin(lpg)li focusu vardı ikiside pişman dı keşke dizel alsaydım dedi bazen yokuşta opel corsa dizel in bile kendisini geçtiğini söyledi adam sinirlenmişti bu duruma.hatta arkadaşın biri aracımı satarsam kendisini aramamı söylemişti.kendisininde lpg li focusu vardı 2011 model

yalnız şimdiki dizel araçlarda benzinli dizel farkı 10 bin lirayı geçtiği için durum şimdi biraz farklı mesela ecoboost 1.0 focus araç yakıt tüketimi dizele yakın ve vergisi düşük olduğu için bu araç dizel yerine tercih edilebilir .eğer 10-15 bın km yol yapıyor ve ve performansa önem vermiyorsanız 10 bin tl daha ucuz hemde vergisi az .yalnız bu araç dizelin zevkini vermez

ya işin aslı bende tüplü almayı yada aldığımda tüp taktırmayı düşünüyorum.zaten benzine para dayanmaz.yani araba alırken bakıyoruz şu özellikte olsun buda olsun derken fiyat çıkıyo.gönül ister dizelini,paramız ister benzinliyi....bu arada teşekkür ettim bilgiler için
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya işin aslı bende tüplü almayı yada aldığımda tüp taktırmayı düşünüyorum.zaten benzine para dayanmaz.yani araba alırken bakıyoruz şu özellikte olsun buda olsun derken fiyat çıkıyo.gönül ister dizelini,paramız ister benzinliyi....bu arada teşekkür ettim bilgiler için

Boşver dizeli, bilmediğin güvenmediğin kimseden alma dizel araba markası ne olursa olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mrb arkadaşlar 2009-2011 arası benzinli focus sedan düşünüyorum.en full kasası titanyum oda 3000-4000 tl fazla.titanyumdan sonra comfort,collection ve trend modellerinin özelliklerini ve hangisini önerirsiniz.

Öncelikle hoşgeldiniz öğretmenim http://www.focusclubtr.com/forum/9-tanisma/ burdan bi kendinizi tanıtın :)

Araba seçimi konusunda güzel bi seçim yapmışsınız.

Trend ve comfortlarda :

-klima

-ABS

-4 airbag standart. Trend x lerde bunlara artı olarak çelik jant ve sis farı var.(bazılarında hız sabitleyici) Yol bilgisayarı makyajsız kasalarda yoktu trendlerde. makyajlılarda gelmiş olabilir tam bilmiyorum.

Bazı HB comfortlarda ise kararan iç dikiz aynası, far, yagmur sensörleri, dijital klima falan var fakat bu model hakkında bilgim yok.

Collection :

-abs,klima,hava yastıkları.

-hız sabitleyici

-çelik jant ve sis farı standart.

- yol bilgisayarı.

Gelelim titanium'a :)

Çok kollu şık titanium jantları, Sis farı, Bazı yerlerde nikelaj kaplama,kararan iç dikiz aynası, sony teyp(mükemmel ses sistemi-MP3), far, yagmur sensörleri, Soğutmalı torpido gözü, Kol dayama, gözlük saklama haznesi, Ön gögüsteki ufak saklama gözü, elektirkli hareketli sürücü koltuğu,Hız sabitleyici, Yol bilgisayarı,Çift bölgeli dijital klima aklıma gelenler bunlar 2 daha fazla verin titanium alın ya da 2 yıl model düşük olsun titanium olsun yoksa uzun yolda sağ kolunuzu atmaya yer bulamazsınız :) aklınız hep titaniumda olur her gördüğünüzde ''keşke titanium alsaydım'' dersiniz. :)

Benzinli mi dizel mi sorusuna siz karar verin ikiside aynı sayılır performans yönünden. LPG'ye uyumlu motorları var benzinlilerin. LPG'de dizelle aynı yakarsınız basmassanız. Dizel daha zevklidir yüksek torkundan dolayı(240nm torq) Rampalarda yüklüyken dizeller daha iyi çeker. Şehir içinde kullanacaksınız benzinli iyidir güzel bi LPG kitiyle. Daha sessizdir vites aralıkları daha uzundur.

Seçim sizin benim bildiklerim bu kadar arada unuttuklarım varsa arkadaşlar ekler iyi günler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

opel corsa dizel in bile kendisini geçtiğini söyledi.

Abi ben her iksini de kullandım daha önceki benzinli ghia idi. Denemeler de yaptım. Benzinlinin 140 la cıktıgı rampayı (3. vites) dizel 130 la çıkıyor neden? çünkü dizel 3. viteste kesliyor 4e atınca yürümüyor çok farklı şeyler yürütmeyi bildikten sonra 1.3 dizel corsa nasıl geçsin 115 ps arabayı :) alt devirlerde kullanıyorsa kadrandaki 8000 devirinin hakkını veremiyosa kendisi düşünsün arabanın bi suçu yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde titaniumlarda karartmalı ön farlar var bakınca anlarsınız titanium farları daha farklıdır daha güzeldir :)Bu farlar bi tek titaniumlarda mevcut. collection, trend, comfortta yok varsa bile sonrada takılmıştır.

bu titanium

resim315pw2.jpg

bu da trend.

7934260366d.jpg

Onur FATİH tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araç lpg li oldugu için az birsey düşüyordur performans yokuşta .dizel 95 ps bir opel corsa ile bir yokuş tırman o zaman görürsün bak nasıl geçtiğini...ona bakarsan mondeo da 125 ps 1.6 sı mondeo ile 150 ile çıktığım yokuşu dizel focus ile 170 ile çıkıyorum ecoboost 1.6 180 ile de 190 a kadar basıyorum sonra gazdan çekıyorum bassam dahada gidecek araba,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ona bakarsan yakup kardeş araç sorunlu olduktan sonra benzinlide de sorun çıkar.ayrıca lpg li araç daha çok sorun çıkarıyor...önemli olan temiz araç bulmak dizel benzinli fark etmez sorun benzinlide de çıkıyor..ben 160 bin km yaptım daha önceki dizel focusumla aracı 100binde almıştım ve 160 bne kadar hiç bir sorun çıkarmadı bana.piyasa da birçok temiz dizel araç var ayrıca..dizel kullanmayan dizelin keyfini bilmez.tabi bu kullanmadan kastım uzun km yaparak kullanmak ..hele birde yokuş tırmanıyorsan bak sen dizelin keyfine

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.