Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

15-20 Ekim Zamları Protesto Ediyoruz

Fuat Önal

Önerilen Mesajlar

Unutmamak gerekir ki; insanlar haklarına karşı gelindiği zaman değil menfaatlerine karşı durulduğu zamanlarda isyan ederler....

Ve birşey yapmak hiçbirşey yapmamaktan iyidir...hele sen mimarsın işin sırrını biliyorsun ilk tuğlayı koymakta...sonuçta duvar istiyorsan...

yakup ise another brick in the wall ...... :kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 binlik araçlar 60 binlere peynir ekmek gibi satılıyorsa, dünyanın en pahalı yakıtının olduğu ülkede trafik tek şoförlü araçlardan geçilmiyor, İstanbul dışındaki şehirlerde dahi trafik oluşuyorsa bu zamlar ya kanıksanmıştır ya da "müstehak"tır. Olan düşük-orta gelirli vatandaşa oluyor.

Ali Ağaoğlu'nun Bentley'i de 5 liralık benzin kullanıyor, inşaat işçisi Ali Usta'nın Murat 131'i de...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben demiştim demekten nefret ediyorumm........ :kıhkıh:

almayın binmeyin kardeşim 1 ay yapsanız zorunlu durumların dışında görürler günlerini hep diyoruz hatta araba fiyatları bile düşer ellerinde patlar zavallılar nsıl satıcaz telaşına düşü abiabi derler eskisi gibi...

yürüyün iskoçyalılar.........FREDOOOOOOOOOOOOOMMMMMMM :kıhkıh:

ben ne zamandır bira bile almıyorum..hatta kendi şarabımı bile yaptım :) ÖTV siz oh mis :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nüfus dışında biz de Avrupa'nın çok çok altındayız ama, görev yaptığım ilçe beş bin nüfuslu esnafın biri 2011'de Captiva aldı diye ilçenin tüm yerlileri jip alma yarışına girmiş. Toroslar satılmış Captivalar, Sorentolar, Qashqailer kıç kadar ilçede volta atar olmuş. Kaymakamın kişisel aracı Peugeot 307, şoförünün Sportage :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben daha öncede söylemiştim benim için fark etmiyor. ben hep 50 tllik mazot alıyorum :)

neyse neyi protesto edeceksiniz. benzin pahalı alamıyoruz mu diyeceksiniz. valla millet bak hele şunlara adamların lüks araçları var birde benzin parasını protesto ediyor derler adamı defe koyup çalarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nüfus dışında biz de Avrupa'nın çok çok altındayız ama, görev yaptığım ilçe beş bin nüfuslu esnafın biri 2011'de Captiva aldı diye ilçenin tüm yerlileri jip alma yarışına girmiş. Toroslar satılmış Captivalar, Sorentolar, Qashqailer kıç kadar ilçede volta atar olmuş. Kaymakamın kişisel aracı Peugeot 307, şoförünün Sportage :)

Araba almak, kimi eşinden kimi çocuğundan kısmıştır kimi eğitime yatırmıştır sağolsun örneğin babam zamanında benim için para harcamasa şuan çok daha güzel premium araba alırdı onun arkadaşı böyle yapmayıp mercedes alabilir değil mi ?

Bunlar ekstrem örnekler günümüzde bankalar oldukça esnek kredi vermeye başladı araba almak birşeyi ifade etmiyor artık..

Benim demek istediğim araba sayısı ile trafik oranı idi. Yine söylüyim araba sayımız çok az, trafik fazla ise yollarımız ve şehir planlamamız berbat olduğundandır..Çok arabamız olduğundan değil..

Zevk işi bu çok para kazanan iyi araba alacak diye kaide yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel aracı olan zaten boykot ediyor gibi bir depoyla nerdeyse 800 ile 950 arası km yapıyor ki buda ayda bir kez yakıt için ya gidiyor ya gitmiyor....

Benzinlide minimum 650 km yapıyor.. O da o zaman yapıyor protesto :D:P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

protesto etmeye ne kadar hakkımız var! Önce kendimizi sorgulamamız lazım. Evimle işim arası 500 mt. Çoğu zaman arabayla gelip gidiyorum ( gerçi başka haklı nedenlerim var ^_^ Daha düne kadar 2500 kg otomatik araba biniyordum, sarfiyat şimdikinin 2 katı. Çoğumuzun cebinde 2 bin tl lik telefon. daha sayamayacağım onlarca israf kalemi. Kısacası ayağımızı yorganımıza göre ne kadar uzatıyoruz. Tasarruf ettiğimiz halde yinede gelir gideri karşılamıyorsa o zaman protesto da edelim, başka demokratik haklarımızı da kullanalım. İnsan ihtiyaç ve istekleri sınırsız, ama kaynaklar kıt maalesef. Ben, önce kişi kendinden başlamalı diyorum protestoya. Yani ben İphone 5 isteyebilirim ama gelirimin yarısını da bu uğurda harcarsam kalanı bana yetmiyor diye bağırmaya ne kadar hakkım var? Kendi nefsimi protesto edip senin neyine 3 bin liralık telefon deyip dizginlemem lazım kendimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba almak, kimi eşinden kimi çocuğundan kısmıştır kimi eğitime yatırmıştır sağolsun örneğin babam zamanında benim için para harcamasa şuan çok daha güzel premium araba alırdı onun arkadaşı böyle yapmayıp mercedes alabilir değil mi ?

Bunlar ekstrem örnekler günümüzde bankalar oldukça esnek kredi vermeye başladı araba almak birşeyi ifade etmiyor artık..

Benim demek istediğim araba sayısı ile trafik oranı idi. Yine söylüyim araba sayımız çok az, trafik fazla ise yollarımız ve şehir planlamamız berbat olduğundandır..Çok arabamız olduğundan değil..

Zevk işi bu çok para kazanan iyi araba alacak diye kaide yok.

+1

Araba marka modeli tamamen zevk ve öncelik meselesi. Sıfır bir arabanın %90'ına kadar kredi alabiliyorsunuz sonrasında da kira öder gibi ödenir 60 ay.

Bir ara dh'de idi sanırım 600 tl kira verip 70.000'lik arabaya binmek gibi bir konu vardı aynı hesap bence.

Bir de bir ara protesto için 4'lü filan yakılıyordu o yasaklandı sanırsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+1

Araba marka modeli tamamen zevk ve öncelik meselesi. Sıfır bir arabanın %90'ına kadar kredi alabiliyorsunuz sonrasında da kira öder gibi ödenir 60 ay.

Bir ara dh'de idi sanırım 600 tl kira verip 70.000'lik arabaya binmek gibi bir konu vardı aynı hesap bence.

Bir de bir ara protesto için 4'lü filan yakılıyordu o yasaklandı sanırsam.

Yapmaaa :( :( Çok güzeldi ya, işte anı'mız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nüfus'a göre otomobil sayısımız avrupa'nın çok çok çok altında ama :) Trafik olmasının sebebi araç çokluğu değil.

Bu incelenmesi gereken bir konu.

Gerçekten az araçla hem trafiği tıkamayı beceriyoruz, hem de çok kaza yapıyoruz.

İstatistiksel olarak doğrulama için kısa bir araştırma yaptım ve bazı şehirlerin 2011 rakamlarına göre araç sayılarını grafik haline getirdim.

Adetler 1000 nüfus başınadır.

ARAC_SEHIR.jpg

Özellikle turistik alanlarda hatırı sayılır bir araç yoğunluğu var, bunların da kişisel kullanımdan çok kiralama ve taşımadan faal olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta trafik yoğunluğuna etkisi olacağından birşey değişmeyecek...

Türkiye ortalaması ise 1000 nüfusa 215 araç civarında ki Istanbul da ilginç bir şekilde bunu yansıtıyor.

Avrupa da Hollanda, İspanya ve Almanya'da araç sayısı 500-630/1000 kişi arasında, şehirlerden gözüme çarpanlar Frankfurt 515, Viyana 400, Paris 430, Amsterdam 300, Belgrad 295, San Fransico 580 (ABD ortalaması 800).

Gerçekten şehir planlamacılığında trafiği çözemiyoruz. Hem planlamacılar yetersiz hem de yollardaki sürücüler ileri derecede eğitimsiz ve ortak bilinçten yoksun...

SONUÇTA DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ KULLANMAKLA KALMIYOR ONU EN MÜSRİF ŞEKİLDE KULLANIYORUZ.

Ülkemiz gerçek ötesinde bir yerde, bir gün bu kabustan uyanacağız inşallah!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.