Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Hb Orjinal Fren Balatalarını Yetkili Servis Dışında Uygun Fiyata Nerde Bulabilirim?

Mesut Ş.

Soru

Arkadaslar soru açık fren balatalarımın değişmesi gerekiyormuş orjinal fren balatalarinin markası, ortalama fiyati nedir ve nerden alabilirim. Ayrıca servis bana disklerinde degismesi lazım demişti içime sinmedi güvenilir işinin ehli olan tanıdık bir ustaya gösterdim disklerde hiç birşey yok 1-2 milim bilezik yapmış onuda makinesi var hiç sökmeden bileziği keseriz en az daha Bi 20-30 bin km gider dedi ama balatalar incelmiş degismesi gerek dedi servis sadece disk degisimi için 600 tl istedi bu usta 80 TL ye diskleri hallederiZ yazık günah diskler daha cok km yapar bileşiklerinin alınması yeterli dedi sizlerin fikirleri nedir arkadaslar bu konuda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2 usta'da bakarak size yol göstermiş servis kesme biçmeyle uğraşmaz değişir direk.

Karar sizin. uzaktan söz söylemek zor.

marka modelini ben bilmiyorum.

bosch veya valeo olabilir

bosch

alternatif

bosch arka

bosch ön

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız kaç km?

Frenleme esnasında titreme hissediliyor mu?

Ya da çok yavaş giderken frene bastığınızda "tut - bırak" şeklinde bir frenleme hissi yaşıyor musunuz?

Eğer son iki soruya cevabınız evetse düşünmeden değiştirtin.

60.000 km üzerinde yol yaptıysanız da değişim düşünülebilir ama frenlemede sorun yoksa bir sonraki bakım beklenebilir.

Fren aracın en önemli güvenlik unsurudur, hafife almamakta yarar var. Mesela değişime gerek yok diyen ustaya sorun bakalım emniyet kemeri takarak mı araba kullanıyor ;)

Motorcraft balatalar 80, ön diskler 170 TL, burada http://www.tekford.com.tr/fren-aksami-cid-229.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende motocraft önerecektim size ama Cem abi benden önce davranmış.Motocraft yanılmıyorsam aracında orjinalde olan balatası fakat yetkili servislerde bu balatalardan yok.parçacılardan tedarik etmek lazım,ben öyle yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız kaç km?

Frenleme esnasında titreme hissediliyor mu?

Ya da çok yavaş giderken frene bastığınızda "tut - bırak" şeklinde bir frenleme hissi yaşıyor musunuz?

Eğer son iki soruya cevabınız evetse düşünmeden değiştirtin.

60.000 km üzerinde yol yaptıysanız da değişim düşünülebilir ama frenlemede sorun yoksa bir sonraki bakım beklenebilir.

Fren aracın en önemli güvenlik unsurudur, hafife almamakta yarar var. Mesela değişime gerek yok diyen ustaya sorun bakalım emniyet kemeri takarak mı araba kullanıyor ;)

Motorcraft balatalar 80, ön diskler 170 TL, burada http://www.tekford.com.tr/fren-aksami-cid-229.html

Cem bey bu sordugunuz iki soruda bende yok hatta frenaji iyi sayılır hatta arkadasın 17 bin km deki civici ani bir frende tekme yemiş köpek yavrusu gibi ötüyor bir yere surtmussun gibi ses çıkarıyor arkadasa bu ne dedim ABs dedi ben aracımda hic boyle bir ses duymadım. Bazen bu normalse benim ABs devre dısı mi çalışmıyor mu diye düşünüyorum bu arada aracım 41 bin küsür km de
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar bende 2010 focus 1.6 tdci aracamı bakım yaptırmak istiyorum 47000km bakımı geldi rutin bakım(yağ,sarf malzemeler,filtreler için 220tl fiyat aldım) yetkili servise sormadım ama yetkili servi baskı balata değişecek dedi özel servis balatalar değişecek dedi kafam akrıştı napsam ne etsem parçaları dışarda internetten alsam nasıl olur baskı balata ?

bu arada baskı balata için yetkili servis1500 tl gibi bi rakam söylüyor ne dersiniz bi yardım edin kafayı yiğcem bide sileceklerideğiştirmek istiyorum ön arka takım onun için ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar bende 2010 focus 1.6 tdci aracamı bakım yaptırmak istiyorum 47000km bakımı geldi rutin bakım(yağ,sarf malzemeler,filtreler için 220tl fiyat aldım) yetkili servise sormadım ama yetkili servi baskı balata değişecek dedi özel servis balatalar değişecek dedi kafam akrıştı napsam ne etsem parçaları dışarda internetten alsam nasıl olur baskı balata ?

bu arada baskı balata için yetkili servis1500 tl gibi bi rakam söylüyor ne dersiniz bi yardım edin kafayı yiğcem bide sileceklerideğiştirmek istiyorum ön arka takım onun için ne diyorsunuz?

Baskı balatada bir sorununuz mu var? Niye değişiyor.? Fren balataları ilk defa değişiyorsa olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Baskı balatada bir sorununuz mu var? Niye değişiyor.? Fren balataları ilk defa değişiyorsa olabilir.

yetkili servis debriyajın yukarda kavrıyor dedi ondan değişicekmiş benim derdim yok balatalarda da sıkıntı yok sadece geri fren yaptığımda ses geliyor o kadar başka da bi sıkıntısı yok valla kime güveneceğimi anlamadım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yetkili servis debriyajın yukarda kavrıyor dedi ondan değişicekmiş benim derdim yok balatalarda da sıkıntı yok sadece geri fren yaptığımda ses geliyor o kadar başka da bi sıkıntısı yok valla kime güveneceğimi anlamadım

Benimki de 11binde ve yukarıda kavrıyor. Ne oluyormuş?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki de 11binde ve yukarıda kavrıyor. Ne oluyormuş?

bana dedi bn 9 bin km dede değiştirdim bu kullanıcıya bağlı denildi hayır içime kuşku düşürdüler böle yaparak frenlerde balataların bittiğini nasıl anlıcaz peki onuda bilmiyorum şimdi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bana dedi bn 9 bin km dede değiştirdim bu kullanıcıya bağlı denildi hayır içime kuşku düşürdüler böle yaparak frenlerde balataların bittiğini nasıl anlıcaz peki onuda bilmiyorum şimdi

Araba çekmiyorsa yürürken zorlanıyorsa baskı balata bitmiştir. Nerede kavradığını boş verin. Fren balataları ayrı bir ekmek kapısı tanıdığınız bir ustaya gösterin. Cumartesi Opel serviste bana 4-5bin daha gitmez dediler. Önemli değil kalsın dedim. Ustanın cebine içeride 10TL koydum. Hem motoru temizledi hemde balatalara baktı. Bir daha ki gelişinde değiştiririz götürür dedi. :) Birkaç yere gösterin bu işi hesabı kabartmak içinde yapıyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elinizden geliyorsa tekerleri söküp kontrol edin ya da sanayide söksünler baksın bir usta 10 tl verirsin en fazla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu debriyajın yukarıda kavraması beni de huylandırdı şimdi. Bir sefer aşırı zorlamak zorunda kalmıştım. Sağlam koku çıkmıştı. Hala havalandırma filtresinden o koku geliyor bazen alıyorum. Kavramada yukarı kaydı sanki biraz ama emin olamadım ilk halini hatırlayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vallaha 45 bınde baskı balatanın değişmesi zor bir olay tabi kullanıma göre değişirde bu durum.ben 150000km yaptım daha önce dizel focusla 150000km ye kadar ne baskı balata değiştirdim nede önemli bir parca değiştirdim..bıraz tuhaf geldı bana baskı balatanın 45 bınde değişmesi olmazsa siz baska ustaya gösterın birde...daha önceki aracımda 46 bınde sattım 2011 focus tit.dizel 2 ayrı ustaya sordum fren balataların daha yarıya bile gelmediğini söyledi..aynı kullanımda 100bim km yi rahat gecersıniz dedi usta..birde servisteki usta : focus 1 aracın ilk balatasını 115 bin km de değiştrdiğini söylemişti..engin arkadasın dediği gibi aracın çekişinde de bir problem varsa baskı balata değişmesi gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyaj benim Focus umda da yukarda kavrıyordu, servis "kavrama noktası ayarlanamıyor" diyordu ve tercih konusu dışında hiçbir zaman sorun yaşatmadı.

Frenlerde titreme varsa diskler mutlaka değişmeli, orjinal ekipmanlara internetteki satış noktalarında bakmayı da deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.