Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şasi Numarası Değiştirme

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.Bugün farkettim ki ruhsatta yazan şasi numarası 16 haneli arabada yazan 17 haneli.Bu durumu düzelttirmek için ne yapmam gerekli? Forumda aradım ama bulamadım. google amcaya sordum kimisi muayeneye gideceksin diyor.Kimisi trafiğe git hemen değiştirirler diyor.Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapacağınız işlemler iki kademelidir önce ruhsatın bağlı olduğu veya herhangi bir (tam olarak bilmiyorum) trafik tescil büro amirliği araç ruhsatı bölümünden bir ek-1 formu doldurmaktır memur şahsın onaylı imzalı ek-1 formuyla beraber internetten alınacak randevu ile muayene istasyonuna gidilir (muayene için değil tespit için olduğu muayene istasyonundaki vezne memuruna beyan edilir)

akabinde elde edilen tespit tutanağı ile trafik tescil büro amirliği ruhsat bölümüne giderek eski ruhsat verilir ve düzenlenen yeni ruhsat araç sahibi tarafından teslim alınır

olası bir tüzel kişi adına kayıtlı araçlar için sadece şirket yetkilisi olan bir kişinin veya araç üzerinden düzenlenmiş vekaletle evrağı temin etme şartı vardır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

muhtemel kalem hatalarını sistem görmüyor tevfik abi olası change araçların şasi numaraları eğer ikiz ise zaten sistem bunları ayıklıyor trafik şube ek-1 doldurulmadan önce memur bu tetkikin ardından imza atıyor zaten ek-1 formuna

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer sistemde doğrusu ruhsatta ise yanlış şasi numarası var ise sanırsam tespite göndermeden ruhsat yenileniyor

tespit esnasında zaten çenç olduğu ortaya çıkarsa muayene istasyonunun emniyet birimlerine iletmesi (oto masası) yasal sorumluluğu çerçevesindedir.

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapacağınız işlemler iki kademelidir önce ruhsatın bağlı olduğu veya herhangi bir (tam olarak bilmiyorum) trafik tescil büro amirliği araç ruhsatı bölümünden bir ek-1 formu doldurmaktır memur şahsın onaylı imzalı ek-1 formuyla beraber internetten alınacak randevu ile muayene istasyonuna gidilir (muayene için değil tespit için olduğu muayene istasyonundaki vezne memuruna beyan edilir)

akabinde elde edilen tespit tutanağı ile trafik tescil büro amirliği ruhsat bölümüne giderek eski ruhsat verilir ve düzenlenen yeni ruhsat araç sahibi tarafından teslim alınır

olası bir tüzel kişi adına kayıtlı araçlar için sadece şirket yetkilisi olan bir kişinin veya araç üzerinden düzenlenmiş vekaletle evrağı temin etme şartı vardır..

Korkarım ki biri benden önce yeterli açıklamayı yapmış. Başka söze gerek yok. :claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.