Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hyundai Sonata 2005

Rafet NAS

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar babamın (satmasa kasım ayında 20 yıldır kullandığı diyeceğim) 1989 model 4 ileri 200E mercedes'ini hazinli bir vedalaşma sonucu bugün sattık... aslında takas ettik, 2005 model hyundai sonata h.matıc (2000 cc benzinli) bir araçla, tabi arabada digital klimadan, otomatik şanzumana, deri döşemeye pek çok özellik var süspansiyon felan da hoşuma gitti motor performansı lpg li olmasına rağmen gayet başarılı, bizim yadigarda klimada yoktu cam otomatiği de fakat boya da yoktu o kadar orjinaldi, ilan verip 13-14 bin lira verenlere canımızı sıkacağımıza hastası gelsin alsın diye bekledik, tam hastasına sattık, düşünün 2005 modeli verip temiz 89 model araç aldılar, üzerine bir miktar para verdik.

Neyse; babamın pek arabalara ilgisi yoktur ben mantıklı bir ticaret olabileceğini düşünerek bu takası yaptım, olmasaydı gidip sıfır superB alacaktım babama, sizce bu hyundai yi satıp yine sıfır araç mı alayım? yada diyorum zaten 22-23 bin TL lik araba gidip 50-60 bin TL verip sıfır alsam belki bu kadar özelliği olmayacak, kararsız kaldım, bir fikir jimnastiği yapabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun yenisi i40 oluyor sanırım. D sınıfı olarak yani.

O da 63 liradan başlıyor tabi indirim vardır..

Baz'da elektrikli ısıtmalı koltuk yok, deri koltuk yok,çoklu cd yok, xenon yok,park asistanı yok ama diğer klasik şeylerin hepsi var.

Bu araçda tıpkı sonata gibi 7 yıl sonra 2. el de bu değerlere satılacak belli ki hadi 26-27 olsun.. Karar sizin ben yorum yapamıyacam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonatanın bi sorunu sıkıntısı yoksa binilebilir hatta bu arabayı satıp sadece biraz daha keskin hatlara sahip bir araca +30 bin tl vermeniz bence gereksiz olur çünkü sonata gayet dolu D sınıfı şekli şemalide güzel bence satmayın düşüncem bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hayırlı olsun....Aslında bu iş tamamen beklenti işi...Ben sıfır araç kokusunu beğenirim.....

Bende sıfır araç kokusunu beğenirim ^_^

Korkum; Allah ömür verirse İnşallah buna da 20 sene binmeye kalkar babam :) Noter satışında aracın 5 kişilik olduğu görünmediğinden problem oldu,, emniyete düzeltmeye gittim, memura babamın arabasını sattık böyle böyle problem oldu noterde dedim, adam plakayı ezberinden yazdı ekrana problemi düzeltti, aldığı arabayla nikahlanıyor adam ya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rafet sorunun esas hedefi baban olmalı, onun da rahat cevap verebilmesi için biraz araca alışmalı.

Şu anda herhangi bir bağ kurulmamışken göreceli tutucu olabilen göreceli yaşlı bir kişiyi böyle bir soruyla huzursuz etmemek lazım.

Zaten bir süre kullandıktan sonra ya kabullenir ya uzaklaşır, ne yapacağını da böylelikle görmüş olursun.

Aradaki yıl ve ekipman farkı Sonata'yı zaten cazip bir seçenek haline getiriyor.

Az yol yapan birisi için sorun olacak bir durum da yok.

Bence bekle ve gör...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonatalar gemi gibi arabalardır. Yaklaşık bir 10 sene önce babam almıştı da 1-2 sene binmiştik.(Radyatörü delmiştik ve o zamanın parası ile 200 dolar dedikleri için satmıştı babam) Hiç elleme Rafet abi güle güle binsin adam. :) Sonatalar ağzına kadar dolu araçlar, gidip superb alsan derisiyle felan o donanımda bir araç için duruma göre 75-80 lira vermek gerekecek. İyidir sonata iyidir. :)

Hem 20 sene binilen araçla 170.000 km yapılmış sanki dedemi gördüm. :) Dedemde benden büyük Toros SW ile 30 sene geçirmiş adamdır. Neyseki transit connect aldırmıştık ona zamanında.(5. senelerini kutluyacaklar) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rafet sorunun esas hedefi baban olmalı, onun da rahat cevap verebilmesi için biraz araca alışmalı.

Şu anda herhangi bir bağ kurulmamışken göreceli tutucu olabilen göreceli yaşlı bir kişiyi böyle bir soruyla huzursuz etmemek lazım.

Zaten bir süre kullandıktan sonra ya kabullenir ya uzaklaşır, ne yapacağını da böylelikle görmüş olursun.

Aradaki yıl ve ekipman farkı Sonata'yı zaten cazip bir seçenek haline getiriyor.

Az yol yapan birisi için sorun olacak bir durum da yok.

Bence bekle ve gör...

Sonatalar gemi gibi arabalardır. Yaklaşık bir 10 sene önce babam almıştı da 1-2 sene binmiştik.(Radyatörü delmiştik ve o zamanın parası ile 200 dolar dedikleri için satmıştı babam) Hiç elleme Rafet abi güle güle binsin adam. :) Sonatalar ağzına kadar dolu araçlar, gidip superb alsan derisiyle felan o donanımda bir araç için duruma göre 75-80 lira vermek gerekecek. İyidir sonata iyidir. :)

Hem 20 sene binilen araçla 170.000 km yapılmış sanki dedemi gördüm. :) Dedemde benden büyük Toros SW ile 30 sene geçirmiş adamdır. Neyseki transit connect aldırmıştık ona zamanında.(5. senelerini kutluyacaklar) :)

Sanırım doğru söylüyorsunuz dostlar, ben onları bir süre kendi hallerine bırakayım o halde, bir tanışsınlar, bakışsınlar, kesişsinler ne diyecekler bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.