Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon Far Muayenede Sorun Olur Mu ?

Önerilen Mesajlar

önemli değil :)

İbrahim anladığım kadarıyla sen aracı aldığında üzerinde xenon far vardı değil mi?

Farlarını mercekliye çevirmen (yinede muayeneden geçmez çünkü far yıkama yok) yada halojen H7 ampüllere dönmen önünü daha iyi aydınlatman açısından iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İbrahim anladığım kadarıyla sen aracı aldığında üzerinde xenon far vardı değil mi? Farlarını mercekliye çevirmen (yinede muayeneden geçmez çünkü far yıkama yok) yada halojen H7 ampüllere dönmen önünü daha iyi aydınlatman açısından iyi olur.

Aydın abi teşekkür ederim ancak birazda sarı kullanalım hem şuan masraf yapmayayım daha tampon ve ayna düzelecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın abi teşekkür ederim ancak birazda sarı kullanalım hem şuan masraf yapmayayım daha tampon ve ayna düzelecek :)

Beyaz xenonları sök at; sarılarla daha iyi gördüğünü farkedeceksin. ışığın dağılmayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal bir çift ampülle işi çözdük aracım muayenden başarıyla geçti...xenon farlar aracı aldığımda üstündeydi, şekilde duruyor hani yanınca ama diğer sürücüleri düşünerek orjinalleri çıkartmayacağım xenonlar bir köşede dursun...

Ozancım ben bu mesajı okumadan yazdım alttakileri. Çok çalışmaktan sapıttım bu günlerde :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Merhaba arkadaşlar. Konuyu hortlatmış olcam ama bende sizlere bu konu hakkında bir soru sorcam.

2012 focus hb tdci style aracım var. aracı yeni aldım ve aracın üzerinde mercekli xenon far mevcuttu. orjinal farlarınıda aracı aldığım kişi yanında verdi.

1- Xenon ampulleri çıkarıp yerine normal ampul takabilirmiyim bu mercekli sisteme ve takılırsa muayeneden geçermi?

2- eğer takılmazsa orjinal farları takmak için soketlerde herhangibir oynama yapmama gerek varmı? gördüğüm kadarıyla soketlerde bir kaç oynama mevcut.

muayeneden geçip geçmeme konusunda yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Yahya Akman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar. Konuyu hortlatmış olcam ama bende sizlere bu konu hakkında bir soru sorcam.

2012 focus hb tdci style aracım var. aracı yeni aldım ve aracın üzerinde mercekli xenon far mevcuttu. orjinal farlarınıda aracı aldığım kişi yanında verdi.

1- Xenon ampulleri çıkarıp yerine normal ampul takabilirmiyim bu mercekli sisteme ve takılırsa muayeneden geçermi?

2- eğer takılmazsa orjinal farları takmak için soketlerde herhangibir oynama yapmama gerek varmı? gördüğüm kadarıyla soketlerde bir kaç oynama mevcut.

muayeneden geçip geçmeme konusunda yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

öncelike orjinal farları bir takın, muhtemelen çalışacaktır. Xenon fara halojen ampul takıp nasıl muayeneden geçiliyor onu da anlamış değilim ama burası türkiye tabi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracı aldığım arkadaş mercekli farları araç daha 0 alınırken serviste takıldığını söyledi bana.

akşam aracın farlarını açtığımda ilk etapta aydınlattığı kısmı 1sn gibi bir sürede biraz daha aşağı doğru indirmekte. acaba sensörlümü onu merak ettim. bunu kısa yoldan nasıl anlarım arkadaşlar?

yaptığım araştırma sonucunda far yıkama olmayınca ama sensör olduğunda hafif kusurlu olarak geçiyormuş. işin aslı aracın sağını solunu kurcalamak istemiyorum o yüzden far değiştirme işinden şimdilik uzak duruyorum ama mecbur kalırsak yapcaz artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yalnız bahsedilen karşılama yapılıyorsa otomatik yükseklik ayarı var diye anlıyorum ben...

ayrıca şunu da söyleyeyim hiç bir servisin soket dizilimini kurcalayıp bixenon montajı yapacağını sanmam...büyük konuşmayayım ama hiç görmedüm böyle birşey.

bir iki foto atında bakalım bir farlar nasılmış ne değilmiş diye... hatta video çekin şu ilk çalışma anında durumu anlayalım. bir yanlış anlaşılma var gibi geliyor bana.

ama boşuna heveslenmeyin xenon var ise otmatik yükseklk ayarı ve yıkama kusursuz çalışmalı, hile hurda olmadan o şekilde geçemezsiniz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ayar olarak düşündüğünüz şeyin ilk başta parlayıp sonradan kısılması olduğunu düşünüyorum.

halojen farı doğrudan takabilirsiniz.

biraz modifikasyonla merceğe H7 ampul takılır normalde bu merceğe zarar verir ama muayeneden geçene kadar olacağından sorun olacağını sanmıyorum. Ancak Doğan abinin dediği gibi direk farı takmak daha kolay.

hem yükseklik ayarı hemde far yıkama olması şart, olsa bile yine geçmeyebilir çünkü tadilat ve proje olması gerekiyor tabii muayeneyi yapan orijinal olduğunu düşünüp bunlara gerek görmeyebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.