Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon Far Muayenede Sorun Olur Mu ?

Önerilen Mesajlar

aracımda beyaz farlar var ben xenon olduğunu düşünüyorum. üzerinde aldığımda vardı. 9 eylülde vizesi var aracın bu sorun oluşturur mu? ayrıca daha önceki konularımda aynamın durumunda,tampon durumundan ve sol arka sis lambasından bahsetmiştim vize için hangilerinin yapılması şart.

şirket için araçları birkaç defa muayeneye götürdüm sorunları olmadığın vizeden rahatlıkla geçti. kendi aracımda sorunlar var yukarıda da belirttiğim gibi bilgilendirirseniz beni çok mutlu edersiniz. Maddi sorunlarım olduğu için hepsini yaptırabileceğimi düşünmüyorum. teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Evet sizde Ferhat'ın dediği gibi muayenede kurnazlık yapın; sonra tekrar xenonları takıp insanların gözlerini oymaya devam edin.

Kim ne derse desin trafikte merceksiz farlara xenon takmak diğer sürücülere saygısızlıktır ve kaza sebebi dahi olabilir bu aklınızda bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet sizde Ferhat'ın dediği gibi muayenede kurnazlık yapın; sonra tekrar xenonları takıp insanların gözlerini oymaya devam edin.

Kim ne derse desin trafikte merceksiz farlara xenon takmak diğer sürücülere saygısızlıktır ve kaza sebebi dahi olabilir bu aklınızda bulunsun.

Bugune kadar pek rastlamamistim veya dikkat etmedim ama dun basima geldi arkama renault symbol geldi o kocaman farlara xenonuda takmis dikiz aynam karartmali olmasina ragmen gozumu kamastirdi onumdeki arabayi solladim ki geride kalsin diye ilk defa rahatsiz oldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok iyi ayarlandığında xenon da rahatsız etmiyor, tabi mercekli kadar olmayabilir ama genelde xenonlu araçlar gerçekten insanın gözünü kamaştırıyorlar.

Xenon yerine kaliteli halojen ampüller tercih edilebilir. Bosch ve Osram'ın var. 50-60 civarıydı yanılmıyorsam H4 olanları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok iyi ayarlandığında xenon da rahatsız etmiyor, tabi mercekli kadar olmayabilir ama genelde xenonlu araçlar gerçekten insanın gözünü kamaştırıyorlar.

Xenon yerine kaliteli halojen ampüller tercih edilebilir. Bosch ve Osram'ın var. 50-60 civarıydı yanılmıyorsam H4 olanları.

Ayarla düzelicek bişey değil optik olarak farklı, yoksa merceksiz orjinal xenon farlı araçlarda var göz almayan. Yoksa üreticiler boşuna masraf yapıp 2 farklı far dizayn etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal bir çift ampülle işi çözdük aracım muayenden başarıyla geçti...xenon farlar aracı aldığımda üstündeydi, şekilde duruyor hani yanınca ama diğer sürücüleri düşünerek orjinalleri çıkartmayacağım xenonlar bir köşede dursun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.