Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dikkat Edin Sonunuz Benimki Gibi Olmasın!!!

emir hacımustafaoğlu

Önerilen Mesajlar

otobanda seyir halinde iken aşırı hızlara çıkmadan önce gerekli kontrollerinizi yapınız..

izmir-aydın otobanında seyir halinde iken 109 hp lik focus 2.5 imle ara ara çekilmez olan uzun yolculuğumun ve uyku halimi gidermek için adrenalin pompalamak üzere 200-220 km/h topspeed denemeleri gerçekleştiriyordum..

bir anda bir gümbürtü koptu aracımın sağ ön lastiği patladı ve kendimi sağ bariyerlerden korumak için çok çaba sarf ettim.

neyseki bariyerlere kadar el freni motor freni ve manuel freni tam kapasite kullandım ve 100-60 km/h kadar düştüm sanırsam.

sonuç olarak sağ ön çamurluğumdan arabayı bariyerden sektirmeyi başardım ve kapılar ile arka çamurluğun zedelenmesini önledim..

gelelim sebeplerine ;

asfalt kaymak gibiydi bişeyede basmamıştım ve lastiklerim yeniydi (michelin) ve sağa doğru kayarken hızım 190 km/h civarıydı o an sağda seyreden araçları düşünerek dikiz aynasına baktığım anda aracımdan kopan parçalar gördüm velhasıl boğuşuyordum direksiyonla

aracımdan indim ve alt tampon korumasının ve sağ ön davlumbazın paramparça olduğunu gördüm

yaklaşık 300-400 metre geriye yürüyüp lastik izlerimin nerde başladığını ve kırılan parçaların nerde olduğunu tespit etmeye çalıştım

sonuç olarak tampon korumamda kaldırıma taktığımdan ötürü 4 parmak büyüklüğünde kırık bir parça vardı ve bu parça tamponu tutan vidalardan birine denk geliyordu yuksek hızlarda bu parça (tampon alt koruması)kırılmış ve davlumbazın içine sarılmıştı haliylen lastiği de patlatan oydu çünkü bakalit parçalarından sonra lastik izleri başlıyordu lastiğin üzerinden o korumanın bakalit parçalarına rastlandı

ufacık bir vidanın sabitlenmemesinden ötürü 2000 tl lik masraf açtı başıma...

azrail bir selam verdi bende çekiciyi arayıp selamı kabul ettim

allaha şükür aranızdayım hala

fotoğraf koyamadığım için üzgünüm o galeyanla çekmek aklıma gelmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük geçmiş olsun ufak bir davet varmış diğer tarafa ama daha vaktin gelmediği için geri yollamışlar seni :)

valla ferhat pazarlığa bile oturamadık ama hayırlı bir iş için orda olduğu belliydi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok büyük geçmiş olsun o hızlarda lastik patlaması daha kötü sonuçlara neden olabilirdi. Ufacık bi vida hayatınızı söndürebilirdi Allah korumuş :) Bu da bizlere ders olsun Yakup abi söylemeden söyliyim :):öp:

Hız Felakettir ! :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vala akıllanırmı bizim çocuk bilmemde en azından birdaha bu kadar hız yapmaz diyorum...gerçek şoförlüğünde dümdüz yolda gitmek değil herhangi bir arıza yada ters durumdaki reflekslerde saklı olduğuna inanıyorum...geçmiş olsun...verilmiş sadakan varmış ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.