Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gündüz Ledlerini Taktırma Hakkında

Selim T.

Önerilen Mesajlar

Bu başlıkta kısmen tartışılmıştı:

Burada önemli olan kullanılan LED ünitelerinin aklitesi

1. Yüksek ışık gücü olacak

2. Korunaklı (yağmur, çamur, kar) bir modül olacak

3. Işığı yansıtma yönü sürüş aksına paralel olacak

4 Kopmayacak, düşmeyecek, göçmeyecek şekilde montajı gerçekleştirilecek

5. Montajın sonradan yapma olduğunu gösteren izler olmayacak.

Bütün bunları karşılıyor ise elbette bir bedeli olacak. 400 TL çok görünebilir, benzer materyali bulup, iyi bi ustaya bunu yarı fiyatına yaptırmak da teorik olarak mümkün olabilir.

Böyle bir imkanınız varsa bunu kullanın, yoksa Arkas'ın ürününü monte edilmiş hali ile görün ve içinize siniyorsa yaptırın. Ben far kaşşı şeklinde olmasını daha çok sevdiğim için far değiştirdim.

Öyle bir imkanım olmasa bunu yaptırmayı düşünebilirdim.

Kaliteli modül kullanılmış ise kullanımla ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Led ile ilgili ufak bir bilgi. Kaliteli ve kalitesiz led üreticisini ayıran birkaç önemli fark vardır.

1- Üreticiden gelen ışık kaynağı çipler arasında aynı rengi verenler seçilmelidir. (ufak sapmalar olabilmektedir)

2-Kaliteli çip yüksek sıcaklığa daha fazla dayanabilmektedir.

3- Işık kaynağının ömrü soğutulması ile direk alakalıdır. Kaliteli ve iyi soğutulmuş bir ışık kaynağı kullanım ömrünün %50'sine geldiğinde ilk verdiği ışık miktarının %80'ni ni verebilmelidir.

Açıkçası merdiven altı imalatlarda bu şartların sağlanması pek mümkün değildir. Bu evinize aldığınız led ampuller içinde geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yapmıştım, 35 liraya almıştım 50 yıl garanti verseler o para verilmez diye düşünüyorum.

Bu konudaki düşüncelerimi bundan daha iyi tarif edebilecek bir cümle bulamıyorum. Ve adeta kesip yapıştırıyorum. :claps:^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlıkta kısmen tartışılmıştı:

Burada önemli olan kullanılan LED ünitelerinin aklitesi

1. Yüksek ışık gücü olacak

2. Korunaklı (yağmur, çamur, kar) bir modül olacak

3. Işığı yansıtma yönü sürüş aksına paralel olacak

4 Kopmayacak, düşmeyecek, göçmeyecek şekilde montajı gerçekleştirilecek

5. Montajın sonradan yapma olduğunu gösteren izler olmayacak.

Bütün bunları karşılıyor ise elbette bir bedeli olacak. 400 TL çok görünebilir, benzer materyali bulup, iyi bi ustaya bunu yarı fiyatına yaptırmak da teorik olarak mümkün olabilir.

Böyle bir imkanınız varsa bunu kullanın, yoksa Arkas'ın ürününü monte edilmiş hali ile görün ve içinize siniyorsa yaptırın. Ben far kaşşı şeklinde olmasını daha çok sevdiğim için far değiştirdim.

Öyle bir imkanım olmasa bunu yaptırmayı düşünebilirdim.

Kaliteli modül kullanılmış ise kullanımla ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.

cevaplarınız için teşekkürler..

cem bey "Işığı yansıtma yönü sürüş aksına paralel olacak" bu cümlenizden bir şey anlamadım...açar mısınız bunu ?

bir de far değiştirdiğinizi belirtmişsiniz....nasıl bir farı nerde taktırdınız benim focus titanium paket ama xenon far yok...benimde ilk tercihim kaşsı dediğiniz fardan olurdu açıkçası..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yapmıştım, 35 liraya almıştım 50 yıl garanti verseler o para verilmez diye düşünüyorum.

osman bey siz bu ledleri nerden aldiniz ve nereye taktirdiniz..o monte edilen izgara oyuldu mu yoksa sadece kablo için delik mi açıldı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

osman bey siz bu ledleri nerden aldiniz ve nereye taktirdiniz..o monte edilen izgara oyuldu mu yoksa sadece kablo için delik mi açıldı..

Keşke daha önce yapılan uygulamaları bir gözden geçirseniz....

Buyrun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yakup abi bu drl gündüz farları titanium x pakettiki gibi farın içine yaptıralamazmı ?

Bilmiyorum müsait midir orası değilmidir ? Fakat ilerde modifiye edilmiş olarak satışları başlar :yeah:

Dediğin şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.