Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tazyikli Su Ile Plastiklerin Zarar Görmesi...

Veli Tiryakioğlu

Soru

arkadaşlar , hafta sonu antalyaya tatile gittim. gidiş geliş süresince çok rahat bir yolculuk yaptım. geldikten sonra arabamı yıkatayım dedim. yıkamacı tazyikli suyu yakın tutunca kaportaya , kaportadan yansıyan su plastik parçalara zarar verdi. hemen yıkmasını bırakmasını söyledim. ilk defa böyle bişey başıma geldi. bu kadar hafif bir parça kullanmışlar. şimdi parçaları değiştircez tabi. allahtan kolay çıkıp takılabilen parçalar olduğunu düşünüyorum.ne önerirsiniz.bu parçaları bulabilirmiyim. fiyatları ne kadardır. üstadlara soruyorum...fotoları ekliyorum. arkadaşlar dikkat etsinler.

post-2085-0-36567400-1344367729_thumb.jp

post-2085-0-74493500-1344367739_thumb.jp

post-2085-0-76857100-1344367746_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yahu o kadar tedirginseniz arabayı sarıp sarmalayıp salonun bir köşesine yerleştirin.

Aşınacak elbette, eskiyecek, sonra başkalarına yar olacak vs.vs.

Bu kadar kasmaya gerek yok.

İki çizik var diye parça değiştirmeye de gerek yok, sanılandan pahalıdır ve yeni takılanın iki gün sonra aynı duruma gelemeyeceği ne malum.

Bu mereti kullanmak için almıyor muyuz zaten...

Şimdi aklıma geldi: Geçen yıllarda bir site toplantısında arabalara koruyucu sundurma yapılması gündeme gelmişti, aynı paraya çocuk parkının revizyonu mümkün oluyordu, her gün bir çocuk bir yerini yaralıyordu, paslı demir aksam ciddi tehlike arz ediyordu. Önceliği yine de sundurmaya vermek istedi insanlar, ben ve birkaç arkadaş kabul etmedik, önce park dedik, inattan ikisini de yapmadılar.

Konu ile alakası, koruyacağınız şeyleri iyi seçin, ilk öncelik de araba değil!!

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serdar,seninki sudan değil :D artık ne olduğu tartışılır

Sudan değilse, delinin biri il il dolaşıp, focus 3'lerin ön cam kenarı plastiklerini çivi ile zedeliyor.. ama kaporta filan değil, sadece ön cam plastiklerini.. öyle de bir manyak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar , çok pahalı bişey değilse değiştireceğim zaten.parçaların adını bile bilmiyorum.ne garip şey...anlatacaz bir şekilde yada servise gidip bu parçalar diyeceğim.uygunsa değiştir gitsin ve bundan sonra o makinalar ile su tutmam artık arabama..kolay gelsin herkese...tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar , çok pahalı bişey değilse değiştireceğim zaten.parçaların adını bile bilmiyorum.ne garip şey...anlatacaz bir şekilde yada servise gidip bu parçalar diyeceğim.uygunsa değiştir gitsin ve bundan sonra o makinalar ile su tutmam artık arabama..kolay gelsin herkese...tşk.

Tamam bu kadar ben gidiyorum der gibi bir halin var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında kir zorlu olunca yıkamacı tabancayı yaklaştırıp tazyikle çıkartıyor. tabii tazyik de arabaya zarar veriyor.

ne yapmak lazım. arabayı önce köpükle yıkatmak lazım. köpük bir miktar kirleri çözüyor. peşinden yıkamacıya biraz uzaktan yıkaması söylenmeli. gerisi kadere kısmet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı izden benim arabada da var üstelik camın kenarındakine ek olarak ön lastikte (yani tekerlekte) de var zararlarını bildiğim için defalarca kez uyarıyorum yıkamacıyı ama nafile. yakın tutup da bir de aynı yere belirli bir süre tutunca sonuç resimlerdeki gibi oluyor. basınçlı sudan yaralanıp dikiş attıran eleman bile biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bunun olabileceğini tahmin ediyordum çünkü bu lastikler baya yumuşak tırnağınızı sürtseniz bile çiziliyor Yıkamacıya verdiğimde söylüyorum dikkat edin sakın zarar vermeyin diye onlarda dikkat ediyor. Bu parçaların fiyatınında düşük olduğunu sanmıyorum özellikle öncamdaki hem pahalıdır hemde pek kolay değişecek birşey değildir Yıkamacıları uyarmakta fayda var yoksa kesin zarar görür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.