Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafik Güvenliği Yeni Eylem Planı

Önerilen Mesajlar

Yakalanan cezasını çeker,alkol alıyorum araçta kullanıyorum kullanmıyorum desem yalan,ama dediğim gibi alkol harici maddelere karşıyım .

İyi de bu içenin kişiliği ile ilgili bir mesele değil ki. Alkollü kullananla, uyuşturucu kullananın bir farkı yok. İkisi de hayatımızı tehlikeye atıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur, ben oraya takılmadım zaten. Sonuç üçüncü kişiler için aynı oluyor.

Doğru değil belki ama kafa güzel araç kullanmak birde bunun kafayı bulamama durumu var :)

Ama alkolle diğer maddeler aynı derseniz yanılırsınız,deneyimli arkadaşlardan cevap gelecektir,ben gördüklerime göre söylüyorum yanlış anlaşılmasın hani .

Trafikte türlü kafalar yaşayan insanlarla karşılaşıyoruz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kimse beni iplemedi de...peki deprasyon,ankisiyete,panik atak olanlar ve kullandıkların ilaçların hepsinde mutlaka uyarı var ama ölçen bir alet yok...

Aynen öyle güzel bir noktaya değinmişsin tevfik abi,hatta bu ilaçları keyfe keder içinlerde var yüksek dozda .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru değil belki ama kafa güzel araç kullanmak birde bunun kafayı bulamama durumu var

Ne kadarda az içseniz hatta ben sarhoş olamıyorum da deseniz araba kullanırken alkolün etkisi tartışılmaz.Alkol barındıran bir bünye hangi şartta olursa olsun ani refleks gerektiren durumlarda asla alkolsüz bir bünyenin gösterdiği tepkiyi gösteremez.Aynı uykusuz ve uykusunu almış insanların ani refleks gerektiren durumlarda aynı tepkiyi veremiyeceği gibi.

Size göre sarhoş olmadığınız yada az içtiğinizde dahi kanınızdaki alkol beyinde mutlaka refleks ve idrak eksikliği oluşturacaktır.Dedimya düzgün kullanırsınız sarhoş gibi kullanmazsınız belki ama ani bir durumda doğru zamanda doğru hareketi yapamayabilirsiniz.O yüzden alkollü araba kullanmamak en iyisidir.Tabi kişi kendi bilir sonuçta herşeyin hesabını vericek olan kişi kendisi.

Size bir örnekle bu konuyu kapatayım.

Eşim 112 de paramedik(ambulans sağlık görevlisi)olarak görev yapıyor.

İlk atandığı ay sanırım 7. nöbeti falandı.Nöbetten geldiğinde iyi olmadığını farkettim tabi ne olduğunu sordum oda bana anlatmaya başladı.

Gümüldür yolunda gece saat 3 sularında 16 17 yaşlarına 2 genç yolun sağında elektrikli motorla seyahat ediyorlar.Arkadan bir anda çıkan bir araç bu genç kardeşlerimize çarpıyor.Biri ağır yaralı olarak kurtuluyor ama diğeri eşimin ve diğer görevli arkadaşların tüm müdahalelerine rahmen kurtarılamıyor.Bu kardeşlerimize çarpan vatandaş kaçmıyor olay yerinden hatta ambulansı falan o aramış.Eşimin anlattığına göre adam baya bir kendinde sarhoş gibi değilmiş diyim size ama yapılan test lerde alkollü çıkıyor.Dediğim gibi o kişinin kanında alkol olmasa belkide bunun gibi ani bir durumda daha doğru hareket edip o çocuklara çarpmayabilirdi.Hem kendi yandı vicdan azabından ve hapisliğinden hemde gencecik bir insanı hayat tan kopardı ki diğer çocuk ta sakat kalmış diye duyduk.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bunu düşünemeyecek kadar bilgisiz ve deneyimsiz olamazlar..

Yapmayın yaw, keyfe keder içen adamı düşünecek değiliz heralde icmesin banane?

Tebrikler Trafik.

Devam Et

Alkollü araba kullananın ehliyeti 5 yıl verme hapse at.

Adam olsun herkes benim canımı almaya kimsenin hakkı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaderin önüne kimse geçemez,neyse konu dağılmasın artık herkes kendinden mesul .

Kader dediğin şey sebepler dairesinde çizilir..

yani kaderi yöneten senin aklındır..kader deyip birşeyi geçemezsiniz..

Bilgim bu yöndedir..

sevgiler :)

Eğlenmeyi biliyorsan içtiğin paranın çeyreğini taksiye vermeyi bileceksin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kader dediğin şey sebepler dairesinde çizilir..

yani kaderi yöneten senin aklındır..kader deyip birşeyi geçemezsiniz..

Bilgim bu yöndedir..

sevgiler :)

Eğlenmeyi biliyorsan içtiğin paranın çeyreğini taksiye vermeyi bileceksin :)

Yakup tarzım değil,kader elindeyse cumhur başkanı ol bakalım olabiliyormusun .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

artık herkes kendinden mesul .

Yok be İbrahim o kadar basit değil, trafiğe çıktığın anda herkesten mesulsün...

Bu konuyu da lütfen kadere bırakma kolaylığına girmeyelim.

Gereken sorumluluğu, dikkati ve özeni gösterdiğinden kuşkum yok, ama yanlış yorumlanmasın diye yazasım geldi!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok be İbrahim o kadar basit değil, trafiğe çıktığın anda herkesten mesulsün...

Bu konuyu da lütfen kadere bırakma kolaylığına girmeyelim.

Gereken sorumluluğu, dikkati ve özeni gösterdiğinden kuşkum yok, ama yanlış yorumlanmasın diye yazasım geldi!

Eyvallah abi,trafik şakaya gelmez hep derim sen dikkatliysen karşı taraf dikkatli sen değilsen kimse değil,sınırları zorlamamak iyidir sınırlar çerçevesinde tüm dostların yolu açık olsun .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.