Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafik Güvenliği Yeni Eylem Planı

Önerilen Mesajlar

Az önce nette gezinirken ilgimi çeken yeni düzenlemelerle ilgili kanunu paylaşıyorum.Aynen alıntıdır.

1.İdari olarak polis uyuşturucu ve keyif verice madde denetimini kan, idrar tükürük örneği alma savcı ve mahkeme iznine tabi olduğu için yapılamamaktadır. 2015’e kadar hukuki düzenleme yapılıp, bu konuda personel eğitilecek.

2.Emniyet radarla gündüz 5 gece 3 olmak üzere 8 saat denetim yapıyor. 2015’te radarla hız denetimi yüzde 15, 2020’de ise 2015’e göre yüzde 15 artırılacak.

3.Jandarma ise radarla günlük dört saat hız denetimi yapılıyor. 2015’te gündüz 4 gece 1 saat 2020’de gündüz 4 gece 2 saat olacak şekilde artırılacak

4.11 milyon sürücünün yüzde 5’ine 550 bin kişiye alkol denetimi yapılıyor. Alkol denetimi 2015’te yüzde 20, 2020’de ise 2015’e göre yüzde 25 oranında artırılacak ve alkollü araç kullanımı en aza indirilecek.

5.Trafik Kanunu’nda kış lastiği kullanma zorunluluğu yok. Bu zorunluluk getirilecek. Lastik denetimi yapılacak.

6.Emniyet kemeri takma oranını şehir içi yüzde 44 şehir dışı yüzde 76 tespit edilmiştir. 2015’te şehir içi yüzde 70, şehir dışı yüzde 90’a çıkarılacak.

7.Trafik cezaları yeterince caydırıcı değil. AB standartlarında caydırıcı olacak.

8.Öğrenci ve yayalara eğitim verilecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9.Yaşı 65 ı gecen kişilerin görme duyma yetilerinin yeniden test edilip sürüş kabiliyetlerinin ve reflesklerinin oluşturulacak sanal sürücü odalarında ölçülmesi uymayanların ehliyetlerinin elinden alınması,yine sürücülerin psikolojik tedavi görenlerin ve ilaç kullananların da takibinin yararlı olacağı....

Bu madde olmadıkça hiçbir değşim beni etkilemez.....

Tevfik Bardakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk soruyu da ben sorayım şimdi bizim lastikler dört mevsim lastiği olarak geçiyor.Peki yine de illa yaza yazlık kışa kışlık lastik mi istiycekler?Eğer öyle ise bu anca kağıt üstünde kalır gibime geliyor sizce?

Fakat uyuşturucu madde tespiti iyi olmuş adam otlu kafa ile sarhoş da olsa üflediği makina anlıyamaz ki :) ki alkolden çok daha tehlikeli ve etkileri çok daha ağır olan uyuşturucu kullanımı mevcut malesef.

Alperen G. tarafından düzenlendi
dahi anlamındaki -de, -da (soruyu da, yine de, sarhoş da) soru eki olan -mi (lastik mi)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında 4 mevsim diye bir lastik türü yok, ya kışlık yada yazlık var.

Hangi markaydı hatırlamıyom da bi lastiğin üstünde görmüştüm ben 4 season yazıyordu bir de güneş yağmur kar işareti vardı üstünde. Alperen G. tarafından düzenlendi
dahi anlamında -de, -da ekleri (hatırlamıyorum da, bir de)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi markaydı hatırlamıyom da bi lastiğin üstünde görmüştüm ben 4 season yazıyordu bir de güneş yağmur kar işareti vardı üstünde.

var öyle lastikler ama bana biraz sallama geliyor.. yağmur filan için geçerli olabilir ama karda gelsin bakayım o 4 seasons göreyim. GoodYear UG8'i boşuna mı aldık biz? :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

var öyle lastikler ama bana biraz sallama geliyor.. yağmur filan için geçerli olabilir ama karda gelsin bakayım o 4 seasons göreyim. GoodYear UG8'i boşuna mı aldık biz? :muha:

Ben alsam izmirde 1 kere oda karabağlar buca gaziemir bornova gibi ilçelerde işim olursa kullanırım kışın heralde :).Bi kışlık lastik bana ömür boyu yeter :) ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ot bok içen adamı hayatta sevmem,trafikte gezerken yakalandın mı ehliyeti ömür boyu elinden alınacak ki ancak birşeyler düzelsin .

Alkolden çok daha ağır ceza verilmesi lazım.Sonuçta bi kere aldı mı dozajı yok ki meretin alkol gibi az içilince çakır keyif yapsın.

Alkol de cezasız kalmasın tabiki sonuçta 1 damlası bile girmemeli araba kullanacak insanın ağzına.Git iç bin taksiye yada otobüse ne kendi canını ne de başkasının canını yakma.

Alperen G. tarafından düzenlendi
dahi anlamındaki -de (alkol de)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alkolden çok daha ağır ceza verilmesi lazım.Sonuçta bi kere aldı mı dozajı yok ki meretin alkol gibi az içilince çakır keyif yapsın.

Alkol de cezasız kalmasın tabiki sonuçta 1 damlası bile girmemeli araba kullanacak insanın ağzına.Git iç bin taksiye yada otobüse ne kendi canını ne de başkasının canını yakma.

Yakalanan cezasını çeker,alkol alıyorum araçta kullanıyorum kullanmıyorum desem yalan,ama dediğim gibi alkol harici maddelere karşıyım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.