Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi Hakkında

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba. Bugün iftara kadar beklerken zaman geçirecek beni oyalayacak bişeyler yapayım dedim aklıma arabanın aktif şehir içi güvenlik sistemini hiç denemediğim geldi ve denemeye karar verdim. Daha önce internette aşağıdaki gibi videolarıda izlemiştim bu videolardan esinlendim ve beyaz eşyaların etrafını sarmada kullanılan beyaz köpüklerden yaklaşık 1.25m en 1.5 m boy olacak şekilde dikdörtgen bir engel yaptım arabanın tam önüne koydum. Arabaya bindim önce yol bilgisayarını kontrol ettim sistem aktif haldeydi. Daha sonra denemeye başladım fakat 3 4 denememin hiç birinde başarılı olamadım hep köpüğe çarptım. Park sensörleri köpüğe yaklaşınca ötmeye başladı algılamada sorun yok ama bir türlü kendi durdurmadı arabayı. Bende sistemi tam bilmediğimi düşündüm ve size sormak istedim. Bu sistem hangi algılayıcılarla çalışıyor ? Öndeki engelin boyutları nasıl olmalı ? İlk video da bebek arabasını algılayan sistemin benim yaptığım engeli mutlaka algılaması lazımdı ama olmadı . Nedenini merak ediyorum . Teşekkür ederim.

Videolar

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Onur,emin olman için ne yapmamız gerekli peki ?

Neleri gördüğünü video da görüyorsun, diğer videolarımızı da kontrol etmeni rica ettim..

Yani; ya sorun var yada koyduğun engel, engel teşkil etmemiş...

Anlatabildim mi ?

Yakup Bey (Abi) , Sizin bu cevabınızla konu kapansaydı , bazı arabalarda aslında bu sistemin olmadığını ve para iadesi yapıldığını öğrenemeyecektim mesela . Kusura bakmayın ama üslubunuz hoş değil bence. Forumun amacı üyeler arasında bilgi alışverişiyse ben şu anda bunu yapmaya çalışıyorum fakat sizin cevabınız sanki azarlarcasına .

Minimum hız nedir peki ? Çok yavaş mı ilerlediğinden olabilir mi?

30km nin altında olacak şekilde gidiyorum. maks 15-20 km arasıdır.Bir kaç defa engele çarpınca, diğer denemelerde arabanın durmayacagını hissedincec ayağımı gazdan çekip debriyajla devam ettim . Yine olmadı..

Hangi sensörlerin algıladığının cevabı burada:

Normalde park yerinin girişindeki bariyer çubuğu dahi algılar iken benimki son zamanlarda çalışmıyor, ama servise gidip araştıracak vaktim olmadı.

Sonuçta elektronik sistem, aksaklık olabilir, resetletmek gerekebilir.

Sensörler arabada mevcut , yol bilgisayarında da göründüğüne göre sanırım sistem var ama sorun sizin dediğiniz gibi elektronik bir sorun.

Herhalde sistem mevcut olmadığı halde yol bilgisayarında görünme ihtimali yoktur. Teşekkür ederim .

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup Bey (Abi) , Sizin bu cevabınızla konu kapansaydı , bazı arabalarda aslında bu sistemin olmadığını ve para iadesi yapıldığını öğrenemeyecektim mesela . Kusura bakmayın ama üslubunuz hoş değil bence. Forumun amacı üyeler arasında bilgi alışverişiyse ben şu anda bunu yapmaya çalışıyorum fakat sizin cevabınız sanki azarlarcasına .

Forumun amacı paylaşım diyorsun ama konu kapansaydı dedin, kapatılan konu gördün mü hiç? (kurallara uygunsa)

Bazı arabalarda sunulmayıp para iadesi olmasının seninle hiç ilgisinin olmadığıda öğrendin sanırım :)

Üslup konusunda ise haklı olabilirsin adı üstünde üslup..

Edit: Denediğin hızlar hatalı... 20 ile felan gidersen araç çarpar sadece yavaşlatma eylemi gerçekleştirir.Duramaz.

Nedir bu sistem?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki zart zurt devreye giriyo deli olucam :D Cem abininde dedigi otopark parasini odemek icin giseye yaklasicaktim 6-7 cm kalinligindaki bariyeri gordu ve abs calisircasina ani durdu. Bazen ayarlardan devredisi birakayim diyorum ama lazimda olabilir diye birakiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki zart zurt devreye giriyo deli olucam :D Cem abininde dedigi otopark parasini odemek icin giseye yaklasicaktim 6-7 cm kalinligindaki bariyeri gordu ve abs calisircasina ani durdu. Bazen ayarlardan devredisi birakayim diyorum ama lazimda olabilir diye birakiyorum

Frenli yanaşırsan olmuyor dimi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.