Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Comfort Focus 180Km/h'ı Geçmiyor?

ömer kaya

Soru

bende 2011 mart da focus aldım gözüm kapalı ama sonra farkettim ki araba 180 ni geçemiyor:) yokuş aşağı 200km/h yapıyor ama normal yolda 180 km/h zor yapıyor. satabilsem hemen golf alıcam ama focus bu bölgede çok tutulan bir araba değil eskişehir de yani.:(

merhaba arkadaşlar

Belki inanmayacaksınız ama focusumu alırken, jetta hariç olmak üzere diğer rakipleri ile karşılaştırmadım. ne arayıp fiyatlarını sordum, nede bayiye gidip diğer araçları inceledim. Gözü kapalı aldım derler ya hani işte öyle. Kadere kısmet dedik, bu araç bu kadar övülüyor, hayran kitlesi var, hadi hayırlısı 1 günde alıverdim arabayı.Çok zenginim ya !

Karar verirken jettayı incelemiştim ve test sürüşü yapmıştım. Gerçektende çok güzel araba. bagaj ve iç mekan genişliği bu araçlar içerisinde en fazla olanı. fiyat 56 bindi iki ay önce tdi trend modeli. ancak direksiyondan radyo kumandası bile yok. Üstüne üstlük bir kuruş bile inmediler. Bende fiyatının arabası değil diyerek ayrıldım.

Fluence yolcu olarak binmiştim, ancak pek ısınamadı içim fluence. bende bayiye gidip araştırmadım bile.

Bir müddet sonra gittim forda. Nasıl aldığımı ben bile anlamadım. Aldıktan sonra diğer araçlar nasıldı acaba? corolla, civic, fluence ? tabi içime bir kuşku düştü.

sonra reno bayiinden fluencin eşdeğer modelinin fiyatını aldım, focusu hesaplı almışım.

sonra corolla ile karşılaştırdım iç mekan ve bagaj hacmi olarak neredeyse ikiside aynı.

sonra civici inceledim. hem iç mekan genişliği hem ön konsol olarak focus daha iyi.

en nihayetinde içim ferahladı. Gerçektende rakiplerinden daha üstün bir arabayı rakiplerinden birazdaha uygun fiyata almışım, hemde bagajı ve iç mekanı diğerlerinden dar diye düşünürken jetta ve fluence hariç olmak üzere diğerleri ile aynı ve hatta civicten daha iyi olduğunu gördüm.

tabi aracı satın alırken internetten karşılaştırmalı yorumlar aradım ancak pekde öyle yardımcı olacak yorumlar yoktu. Eğer bu araçları karşılaştırma imkanına sahip olmuş arkadaşlar sürüş deneyimlerini ve incelemelerini yazarlarsa inanıyorumki araç sahibi olmayı düşünenlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bende 2011 mart da focus aldım gözüm kapalı ama sonra farkettim ki araba 180 ni geçemiyor:) yokuş aşağı 200km/h yapıyor ama normal yolda 180 km/h zor yapıyor. satabilsem hemen golf alıcam ama focus bu bölgede çok tutulan bir araba değil eskişehir de yani. :(

Şaka mı bu?

1.6 atmosferik motorlu golf 180 görüyor mu acaba hiç sordunuz mu kullanıcılarına?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hız konusunda en kötülerinden 230km/h ibre var 2011 1.6 benzinli focusla 180 km /h zor yapıyorum böyle araba mı olur Toyota 1.4 dizel motorla havada karada 200km/saati geçiyor:(

Bence hemen satıp Golf alın 200 basmayan araba mı olur?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

golfü hiç denemedim sadece toyota corolla comfort extra 1.4 dizel denedim ama performans tek kelimeyle muhteşemdi. Ankara yolunda 200 km/h ye banamısın demedi. ben aynı yolda focusla 180 yapsam motor fırlayacak gibi oluyor. amacım fordu kötülemek değil ama fiyatına göre herşey.

Şaka mı bu?

1.6 atmosferik motorlu golf 180 görüyor mu acaba hiç sordunuz mu kullanıcılarına?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

20 yıldır araba kullanıyorum arkadaşın dediği gibi 200 basmayan araba olmaz bencede .vitesle ilgili problem yok sanırım çünkü daha 16.000 km de ve düşünün max hız 180.ve servis bakımını yeni yaptırdım düşünün servise o kadar dedim normal dediler daha hızlı araba istiyorsan mercedes al dediler

Vitesleri uygun değişmezseniz araç maks hiza ulaşamaz yani bileceksin. Ver araç sorunsuz mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

golfü hiç denemedim sadece toyota corolla comfort extra 1.4 dizel denedim ama performans tek kelimeyle muhteşemdi. Ankara yolunda 200 km/h ye banamısın demedi. ben aynı yolda focusla 180 yapsam motor fırlayacak gibi oluyor. amacım fordu kötülemek değil ama fiyatına göre herşey.

Ömer Bey;

Son hızda 1.6 benzinli focus herhangi bir sorunu yoksa kullandığınız dizel toyotayı çok rahat yakalar da geçer de, ara hızlanmalarda ağır kalıyor dizele göre deseniz anlarım.

O kullandığınız 200km. gören muhteşem performanslı corolla yı; 1.6 dizel focus ile ciddiye bile almıyorum bunu da belirteyim.

Aracınız C segmentinin performanslı araçlarından biridir (1.6 atmosferik motorluları konuşuyorum) bakın arkadaş yukarıda 4. vitesteki fotosunu eklemiş zaten ;performansından şüpheniz olmasın.

Ama satıp golf alın siz yine de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim 98 model Renault 19 Europa'm var. Ben onunla bile 170 görüyorum lpg de, siz satıp Golf alın. Böyle Focus mu olur. Focus dediğin Admininki gibi olacak. :D :D :D

Ayrıca vitesleri doğru değiştireceksin falan demiş Yakup. Focus o motorla 5. vites 90 la giderken bile vites değiştirmeden toplaya toplaya 180-190 km yi görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi neyin tartışması ki bu. Araç 300 bassa D.bakır - Urfa arasını f1 pistine mi çevirecem ben. Yasal sınır ne ara 180'lere çıktı hiç haberim yok... Uygun hızlarda, uygun sürüş bilincinde olmak hem sizin için hemde sevdikleriniz için en hayırlısı....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yanlış anlaşıldım gene :( benim amacım reklam veya kötüleme değil. yardım arıyorum eğer benim arabam 200 rahat basması gerekiyorsa ve basmıyorsa garanti kapsamında eksiği neyse onun değiştirilmesi için müracaat edeceğim. kim ister ki elindeki arabayı satıp bir sürü işlemle uğraşmayı.

Ömer Bey;

Son hızda 1.6 benzinli focus herhangi bir sorunu yoksa kullandığınız dizel toyotayı çok rahat yakalar da geçer de, ara hızlanmalarda ağır kalıyor dizele göre deseniz anlarım.

O kullandığınız 200km. gören muhteşem performanslı corolla yı; 1.6 dizel focus ile ciddiye bile almıyorum bunu da belirteyim.

Aracınız C segmentinin performanslı araçlarından biridir (1.6 atmosferik motorluları konuşuyorum) bakın arkadaş yukarıda 4. vitesteki fotosunu eklemiş zaten ;performansından şüpheniz olmasın.

Ama satıp golf alın siz yine de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.