Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hız Kontrollerinde Gelinen Son Nokta(.)

Mehmet Can Hatipoğlu

Önerilen Mesajlar

Dün akşam oglum geldi ve zaman zaman şehirlerarası yola gitmek isterkenki davranışımın ozaman için kızdırıcı ama şimdi haklı bulduğunu ve şuan İzmitteki bir yakınımızın oglunun vefatını ögrendik..bu konu akşam konuşuldu haklıymısın buba dedi vermemekle cünkü hazır degildim ozamanlar ama gaza basıp delice gezmek istiyordum belkide o cocuk gibi sonum ölüm olabilirdi...

onun için akıllı olun efendi olun len dinleyin ananızı bubanızı..yavaş gidin üzmeyin bizi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 değil 56 km ile gidiyorum diye dün ceza yedim,adil olduğunu düşünmüyorum cezayı yediğim yere bakınca,ama adı şehir içi yapacak bişey yok.

50 km işaretli bazı yerler varki ancak akülü bisikletle gidilir cok gıcık kapıyorum öyle sacma uyarılar var ama koymuşlar senin itiraz hakkın yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 km işaretli bazı yerler varki ancak akülü bisikletle gidilir cok gıcık kapıyorum öyle sacma uyarılar var ama koymuşlar senin itiraz hakkın yok...

Bu şartlarda ceza yiyince devletin belden aşağı oynadığını düşünüyorum,mesele kurallara uymayı teşvik etmek değil kolay yollu kasaya para koymak.(içimde bol bip li sesler yükseliyor :smiley2k: )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Unutmayalım arkadaşlar trafik kurallarının tamamı

maalesef kanla yazılmıştır..

hız limitlerinde % 10 opsiyonu var ama onu da

o denetlemenin başında bulunan memur arkadaşın

insafına kalmış ister uygular ister uygulamaz durum böyle

düşünecek olursak her kontrol ve uyarı bizim canımız ve malımıza

zarar gelmesin diye önceden ikaz uyarıdır..gerisi bize kalmış..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafikte güvenlik kompleks bir kurallar topluluğunun uygulanmasının sağlanması ile olur.

Sadece hıza yönelmede her zaman örtülü amaç olarak kanıtlı, tartışmasız ve sorunsuz haraç kaynağının varlığını görüyorum.

Şerit ve kırmızı ışık ihlallerine güvenlik açısından, yanlış park ve durmalara rahatlık açısından müdahale etmede ayn özeni göstermelerini diliyorum.

Ayrıca kural denetleyici personelin araçlarının da aynı kurallara uyması gerektiğini bilmelerini istiyorum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakalanma ihtimali ve cezalar bu kadar düşükken bu işler böyle devam eder. Polis ve devletin derdinin para toplamaktan öte gitmedigide aşikar. Hatalı parka ceza önemli ama kirmizi da geçmek bin defa daha önemli. Cezası 2000Tl olsa mesala

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

halkımızda yanlış bir kanı var kesilen cezaların devletin kasasına gittiğine dair yada kesilen cezanı % 1 lik diliminin trafik polisine verildiğine dair şehir efsaneleri dolanıyor..

benim bildiğim kadarıyla kesilen cezaların çok büyük bölümü fak-fuk fon a gidiyor. 2.ise trafik polisi yazılan cezadan pay alsa vay halimize herkesi kırıp geçirirler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

halkımızda yanlış bir kanı var kesilen cezaların devletin kasasına gittiğine dair yada kesilen cezanı % 1 lik diliminin trafik polisine verildiğine dair şehir efsaneleri dolanıyor..

benim bildiğim kadarıyla kesilen cezaların çok büyük bölümü fak-fuk fon a gidiyor. 2.ise trafik polisi yazılan cezadan pay alsa vay halimize herkesi kırıp geçirirler :)

Bu fak fuk fon acaba İngilizce'deki "fu*k" sözcüğünden mi türetildi?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hızın tehlikeli olduğu bir gerçek ama 90km hızla gitmek BENİM İÇİN daha büyük tehlike.. Şehirler arası yolda, hele ki yol düz ise 90 la giderken uykum geliyor ve dikkatim dağılıyor. Şu anda 121'e kadar ceza yazılmıyor sanırım, 120 ile gitmek 90a göre daha tehlikesiz bence..

Bana göre 90la 100le hatta bazı yollarda 120 ile gitmek yüksek hızlara göre daha tehlikeli..

Furkan Ulucak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bölünmüş 110km limiti denen yollarda 50-70 tabelasından geçilmiyor. 110 yazan bir tabela bile görmedim bu arada. Genelde 100-140 arası gidiyorum. 3000km yol dolandım son 15 günde bir tane bakım yapılmayan yol yok her yer tek şeritte düşmüş durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eskişehir-ankara arasında 50-60km lik bir kısımda ortalama hız kontrolü yapılıyor..ışıklı bigilendirme tabelalarından geçerken son xx km dir hızın xx diye yazıyor plakada altta gösteriyor..bide gülen işaret yapıyor bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polis ve devletin derdinin para toplamaktan öte gitmedigide aşikar. Hatalı parka ceza önemli ama kirmizi da geçmek bin defa daha önemli. Cezası 2000Tl olsa mesala

Devletin derdini bilmem ama polisin böyle bir derdi olmadığına eminim, 1 cezada da maaş aynı, 1000 cezada da... Hiç bir trafikçinin evine gittiğinde kestiği cezalardan ötürü sevindiğini ne duydum ne gördüm :) bence Türkiye ihlal/ceza kıyaslamasında gelişmiş ülkelerin çok çok altında, aynı ihlalleri Avrupa'da yapsak sizce sonuç ne olur?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.