Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Chiptuning

Mehmet Gazihan

Önerilen Mesajlar

2008 e90 320d 177 ps 2009 yılında aracı ikinci el olarak aldık.İlk sahibi remap yaptırmış Maslakta çok ünlü bir yazılımcıya..Çekişi canavar gibio.Araç zaten seri bir araç orjinalde iyice ataktı oldu gaz tepkileri mükemmeldi.Dip gazda duman harici seste vs.. herhangi bir sorun yoktu..Araç her 10.000 kmde doğru bakımı yapılmış 37300 km de aldığımız aracımız 45 bin küsür kmde turbo mili kesti ve kantları kırdı.Garantiye sokmaya çalıştık yemediler tabikide :kıhkıh: anında garanti dışı bıraktılar aracı remapı anlayıp.Bostancı As Bmwde yeni turbo takıldı sıfır orjinal.Karterden kırk kanat metalleri çıkardık.turbo yağlama borusunun içinden yağ süzgecinden bile kırık kanatçıklar çıktı.Güzelce temizlendi 2500 tl kitlendi.Orjinali çok zorlasan bile 70 bin kmden aşağı mil kesmez asla dedi.Maslakta orjinal yazılım yükletilip 128.000 kmde araç satıldı 2011 yılında

Bu bizza başıma gelen olay.Şükrediyorum şanzımanda sorun yaşamadık.

Bu arada maslaktaki yazılımcının verdiği cevap ise sıkıştırırsan orjinalide kopar :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence taraflısın bu konuda Yakup :kıhkıh: sileceksen sil tabiki saygı sonsuz.Fakat okusun millet sorunsuz sıkıntısız diye yapılan uygulamaları.

Ne tarafı pardon ?

Ben Chip hakkında tek yorum yapmadim. Beni ilgilendirmez. Polemik istemiyorum şahsi olarak olay bu

İsimler geçince polemikler oluyor.

Link ver sadece, bari adam gitsin orda yazsın orda tartışsın . Burada yarın gelip biri sana da yazacak. Polemiğe gerek var m sence ?

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polemik değil ki abi tartışıyoruz fikir paylaşıyoruz.Ben bunu savunuyorum sen onu savunuyorsun.Benim düşüncelerim onlar senin düşüncelerin onlar.Bunları burda tartışmanın münazara etmenin,başka vatandaşlarında benim fikirlerimi senin fikirlerini başkalarının fikirlerini okumasının ne zararı olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam ben yanlıyım :kıhkıh:

Polemik olabileceğini gördüğüm herseyi silmeye çalışıyorum.. Böyle yaptım hep böyle devam edeceğim acikcasi :kıhkıh:

Milletin polemiğini okumak istemiyorum..

Hep ben olarak yazdım inanıyorum ki bir cogu benim gibi düşünecektim bu konuda...

Kisilerin olayları bizi İlgilendirmiyor. Biri sorarsa söylerseniz olur biter. Bahsi gecen kisinin konusunda bunu yazmak etik değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bence yanlış düşünüyorsun.Polemik dediğin tartışmadır yani polemiğe girsek ne olur ki? oda kendi yorumlarını söyler yazar.Ben yaptırdım 500.000 km yol yaptım der tüketimim fabrika verisinden düşüktür der. Yol bilgisayarında rampa aşağı giderken fotosunu çeker bak ortalamam düşük der :kıhkıh:

yani bence bunların zararı yok.Tabi forum kuralları gereği silmen gerekiyorsa polemik olmayacaksa sil tabiki. Benim derdim millet inanmasın bu tür olaylara paralarını harcamasınlar.Sorun çıkarmaz garantilidir diye yapılan uygulamalarda motor beyninin bile bozulabileceğini sorunlar yaşayabileceklerini görsünler. Bence bunun sakıncası yok.Baktın birisi bastı küfürü bana sen ne biçim adamsın bizi ekmeğimizden mi edeceksin falan diye o zaman silersin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW ise kopabilir doğru demiş.

dediğin için taraflısın dedim yani yazılım zararsızdır gibilerinden bir fikri savundun 45 bin kmde mil kesen araç için. :kıhkıh:

45.000 kmden 128 bine kadar sadece hafif bakımları yapıldı.sorunsuz gezdi araba yazılımı olmaddan binlerce km.Sorun bende olsa yine keserdi 45.000 den 128 bine kadar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dediğin için taraflısın dedim yani yazılım zararsızdır gibilerinden bir fikri savundun 45 bin kmde mil kesen araç için. :kıhkıh:

45.000 kmden 128 bine kadar sadece hafif bakımları yapıldı.sorunsuz gezdi araba yazılımı olmaddan binlerce km.Sorun bende olsa yine keserdi 45.000 den 128 bine kadar

BMW sorunsuz araba degil bildigin üzere cok güvenme yani. Kız gibidir şans isi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chipten bahsetmiyorum bir kaç kez daha yazayın en iyisi...

Sana özel değiştim soruyu , YÜK'e dayanmadığını kim biliyor ?

Bir makina mühendisi adayı olarak bir makinanın ne kadar yüke dayanabileceğini tahmin edemiyormusun Yakubum ?

Sonuçta herşe ortada dimi ? Bu motordan bu araçtan para kazanılaak ? Bu araç ve bu motor ölümsüz olmayacak değil mi ? Ama şikayet gelmemesi için belirli bir ömür olacak.

Firmalar bir otomobili 10 sene ömür bazında tasarlar. Dikkat et takip et 10 yaşından sonra araç sorunları çok can sıkıcı olmaya başlar.

Ondan dolayıda firmalar motorların üretim stratejisini. Mininmum maliyetle belirli bir ömre göre dayanacak şekilde tasarlar ve üretirler. Bunun sonucundada Mantıki olarak motorun dayanabileceği yükü işi bilen insanlar tahmin edebilirler.

Ayrıca. o pistonun ne kadar dayanacağını üreticisi bile bilmez. Bir yerden sonra şans işidir..,

Bizlerde tahmin ederiz 3 aşağı 5 yukarı tutar.

Şimdi ecoboostun motorunun içini hiç açmadan turboyu değiştirip. Orjinal basıncını (kaç bar bilmiyorum) aracı 300 hp olacak şekilde yükselt. O motor ilk 10 sıkıştırmada kırılacak :D 10 da kırılmazsa 15 te kırılır ama 16 kere tapa gaz sıkıştıramazsın :)

İşte olay bundan ibaret. Neye dayanarak söylüyorsam. Makina bilgime dayanarak tahmin ediyorum. Mantığımı kullanarakta doğruluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün sözüm sana değil,

Hala beni anlamak istemeyenlere geliyor sözüm;

Bugüne kadar 1 kişiye chip konusunda ne bir tavsiye, ne bir iyi taraf sundum...

Ama hala motor dayanıklılık konusunda ki sav'ımı chip'i savunuyor diye algılamak isteyenler 1 kez daha düşünsün istiyorum..

Tutup yok mühendis yok bilmem ne diyerek oraya buraya çekmenin hiç anlamı yok.

Kimse kimseden üstün değil burası ''Ben doğruyum sen yanlışsın'' deme yeri de değil o yüzden birisi sizin sözünüzü doğrulayacak diye birşey de yok.. Haklımıyım?

İkinci olarak Çağlar sana, polemik konusunda biz yaşarız demiyorum biz zaten tartışıyoruz o kesin; ama ben bugüne değil yarına bakmalıyız!!!...Sen 2 gün sonra gidersen X gelir neden müsade ettin der anlatabiliyormuyum..

Ne kimseyle tartışmak istiyoruz ne kimseyi kırmak istiyoruz..Sorusu olan sorar sende bende o'da bildiğini aktarır..Durup dururken X-Y arasında geçen şeyleri aktarmanın anlamı yok...

Mükemmel olmak zorunda değiliz..Kurallarımız Açık ve Net.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki burada ne tartışacağız Yakup? Doğru bildiklerimizi dile getiremeyeceksek birbirimize dantel örneği falanmı vereceğiz?

Mehmet ile Ahmet'in tartışmasına gerek var mı ?

Burada garip olan nedir? Elalemin şeyi 3.şahsı neden ilgilendirir ?

Mertol abi dalga geçmeni anlamıyorum...Dantel'den anlıyorsan konu dışında paylaşabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.