Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Üstünkörü Galaxy S3 Izlenimlerim

Önerilen Mesajlar

DÜn bir arkadaşım s3 almış bende almayı düşündüğümden biraz inceledim ve izlenimlerimi paylaşıyorum.

İlk olarak telefonun şu özelliği bu özelliği değil galaxy s2 den farklı üstün veya aşağıda olan özelliklerinden bahsedicem.

İlk olarak işlemci olarak galaxy note de kullanılan 1.4 işlemcinin 4 çekirdekli hali kullanılmış.Hız olarak s2 ile arasında bariz farklar olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.Bu işlemci şu an sadece htc one x ile kapışır.Yapılan testlerde s3 ün ortalama 4 5 testin 1inde falan one x in çok az farkla gerisinde kaldığını söyleyebilirim.(internet video incelemelerinde görebilirsiniz)

Ram yine s2 de olduğu gibi 1 gb

Ekran olarak ise malesef s2 nin gerisinde kalıyor.S2 de kullanılan süper amoled plus s3 te kullanılan ise sadece süper amoled ama bu sorunu s2 den kat ve kat fazla olan ekran çözünürlüğü ile aşıyor.Bu durumun malaiyetle ilgili olduğunu açıklamış samsung yetkilileri.Tabiki ne olursa olsun piyasadaki en iyi ekran görüntüsüne sahip süper amoled ler.S2 ve S3 haricinde hiçbir telefonda siyahı siyah olarak görmek mümkün değildir.Hep gri tonlara kaçar siyah bölümler.

Ekran çözünürlüğü bariz biçimde s2 yi yerden yere vuruyor.Arkadaşımın telefonu ile duvardaki takvime doğru yönelttik kameralarımızı ve sonuç ekranda onun çok rahat görebildiği yazıları s2 de seçilemiyordu ve okuması imkansızdı.Aslında bu durumu asıl anlamanın yöntemi daha denemedim ama s3 ü alırsam ilk deniyeceğim şey mhl bağlantısıyla telefonu tv ye yada ekrana bağlamak olucak.İşte o zaman 1280 e720 ekran çözünürlüğünün farkını anlıycaz.S2 yi bağladığımda düşük ekran çözünürlüğü sebebiyle internete girdiğimde tv de yazılar okunamıyacak kadar kötü görünüyordu.

Telefonun boyutları ekranı 4.8 olmasına karşın s2 den çok az bir farkla büyük.S3 te ekran büyümüş ve çerçeve küçülmüş sonuç olarak s2 nin 4.3 ekranına karşın s3 4.8 boyutlarında fakat neredeyse s2 boyunda ve genişliğinde.

Kamera olarak samsung s2 deki gibi 8 megapiksel mercek kullanmış ama s2 de yaşanan tüm sorunları aşmış(pembe nokta sorunu geç mercekleme olayı gibi)Benim s2 telefonumla yanyana az ışıklı beyaz bir zemine tuttuk kameralarımızı sonuç benim kameradaki pembelik kabak gibi ortaya çıktı ama s3 te o pembelikten eser yoktu.Duyduğum kadarı ile S3 kamera olarak iphone ile beraber çalışmış ama buna istinaden yeni çıkacak iphone 5 lerde samsung un ekranları kullanılacakmış.(diyorlarrr)

Yüz tanıma oldukça düzgün çalışıyor fakat ekran parlaklığını bakışımıza göre ayarlayan sistem malesef adamı gıcık edicek derecede sorunlar çıkartabiliyor.

Kulaklık sesi olarak ta s2 den hiç bir farkı yok sadece müzik çalarına fazladan bir kaç ayar eklemişler ama bu ayarlardan hiçbiri sesi arttırmıyor sadece mevcut sesi değiştiriyor.Fakat gerekli programlarla(power amp player ve equalizer)ve yazılım ayarlar ile kulaklık sesi (benim yaptığım gibi) neredeyse iphone ses kalitesine ve yüksekliğine erişilebiliyor.(Bu arada şahsi fikrimdir samsung un şu an için iphone dan geride kalan tek özelliği ses yüksekliği ve ses kalitesidir.)Htc nin beast audio lu tüm telefonları sadece ve sadece yazılım olarak değiştirilip size ince ayar eq yapmanıza izin vermez.

Benim arkadaşımda sensation xe vardı adam benim s2 deki sesi duyunca çıldırmıştı.Düzgün ayarlarla yazılım desteği ve kaliteli bir kulaklıkla(benim kullandığım akg 330)bariz yüksek ve kaliteli ses alıyorum.Yine android sağolsun :)

Malzeme kalitesi olarak ise s2 nin oldukça ilerisinde s3.Büyük bir çoğunluğu policarbon denilen bir materyaden imal edilmiş.Telefonu elinize aldığınızda kaliteli bir telefon hissini veriyor.S2 gibi bu ne len plastik bu dedirtmiyor insanı :)

Ama yinede drop testlerde hala daha s2 nin üstünlüğü devam ediyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Sabrınız ve okuduğunuz için teşekkürler.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her ne kadar s3'e ailecek bayılsak da 1999-TL'lik fiyatıyla el yakıyor, cep göçertiyor, bütçeye incir ağacı dikiyor..

incelemeniz ve paylaşımınız için teşekkürler..

Aynen öyle.Ben yurtdışından aldırtmayı düşünüyorum bu yüzden.100 lira hava alanında 50 lirada türkiyeye uyarlaması için fark versemde buradaki fiyatından çok daha ucuza olacağı kesin bide üstünde evrensel garanti var.Avrupadanda alsanız bir sorun çıkarsa buradaki servislere yönlendiriyorlar.Abim ve amcaoğlum şu an iş için İtalya dalar dönüşte amcaoğlum alıcak kendine s3 eğer sorun çıkmazsa 4 ay sonra tekrar gidicekler o zamanda kendime aldırtıcam bakalım nasip.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle.Ben yurtdışından aldırtmayı düşünüyorum bu yüzden.100 lira hava alanında 50 lirada türkiyeye uyarlaması için fark versemde buradaki fiyatından çok daha ucuza olacağı kesin bide üstünde evrensel garanti var.Avrupadanda alsanız bir sorun çıkarsa buradaki servislere yönlendiriyorlar.Abim ve amcaoğlum şu an iş için İtalya dalar dönüşte amcaoğlum alıcak kendine s3 eğer sorun çıkmazsa 4 ay sonra tekrar gidicekler o zamanda kendime aldırtıcam bakalım nasip.

hmmmm.. biz de kasımda Almanya'ya gideceğiz nasip olursa, ordan mı alsak acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasımda oraya gidiyorsan bana da 1 adet New iPhone alırsan iyi olur ya, hem sende oradayken kullanırsın elin telefon görmüş olur :kıhkıh: Pardon Akıllı Telefon

:smiley2k:

Daha ringe çıkmadan dövüştürmeye başladın telefonları yakup hele bi çıksında boyunu posunu görelim :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasımda oraya gidiyorsan bana da 1 adet New iPhone alırsan iyi olur ya, hem sende oradayken kullanırsın elin telefon görmüş olur :kıhkıh: Pardon Akıllı Telefon

:smiley2k:

hay Yakup yaaa, tutturdu bi iphone diye... Steve Jobs ruhu taşıyor adam resmen.... Almanya'da mediamarkt'ta S3 550 avroymuş, iyi fiyat bence... iphone 5'in fiyatı ne olacak bakalım.. Kasım'a kadar S3'ün fiyatı biraz daha düşer inşallah...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hay Yakup yaaa, tutturdu bi iphone diye... Steve Jobs ruhu taşıyor adam resmen.... Almanya'da mediamarkt'ta S3 550 avroymuş, iyi fiyat bence... iphone 5'in fiyatı ne olacak bakalım.. Kasım'a kadar S3'ün fiyatı biraz daha düşer inşallah...

Steve Jobs la uzaktanda olsa var bi akrabalık galiba yakup ta :) ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lider belli 2.yi seç işte sen :D:zha:

Yenilikleri takip et ki eskilerde kalma yakupçum :)

tüplü televizyon vardı plazma çıktı sonrada lcd

masaüstü pc vardı diz üstü pc çıktı sonra tablet çıktı

dial up indernet vardı dsl çıktı vdsl çıktı fiber internet çıktı

symbian çıktı ios iphone a uyarlandı ve android çıktı.Boynuz kulağı çoktan geçti ama takım tutar gibi iphone u tutanlar samsung u bir türlü sindiremedi.

Daha çıkmayan bir teknolojiyi tartışmayalım sonra pişman olabilirsin.Dedimya iphone daha iyisini yapsın bende paramı ona vereyim bu olay bu kadar basit.Marka taraftarlığı yapmanın ne sana ne bana nede o firmalara faydası var. :)(onlar her türlü cukkayı kazanıyorlar)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yenilikleri takip et ki eskilerde kalma yakupçum :)

tüplü televizyon vardı plazma çıktı sonrada lcd

masaüstü pc vardı diz üstü pc çıktı sonra tablet çıktı

dial up indernet vardı dsl çıktı vdsl çıktı fiber internet çıktı

sybian çıktı ios iphone a uyarlandı ve android çıktı.Boynuz kulağı çoktan geçti ama takım tutar gibi iphone u tutanlar samsung u bir türlü sindiremedi.

Daha çıkmayan bir teknolojiyi tartışmayalım sonra pişman olabilirsin.Dedimya iphone daha iyisini yapsın bende paramı ona vereyim bu olay bu kadar basit.Marka taraftarlığı yapmanın ne sana ne bana nede o firmalara faydası var. :)(onlar her türlü cukkayı kazanıyorlar)

hocam symbian o.. sybian başka bişi :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suan 4s kaç para ise o olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.