Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aux Ve Bluetooth Taki Parazit Sorunu Için Ford Merkezden Gelen Açıklama

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

:) :) :) :) Öyle oldu değilmi?Haberimiz yoktu ne güzel yaşıyıp gidiyorduk diyorlardır heralde :)

:) Aslında bana hiç problem yaratmıyor, şehir içinde ses max. 6-7 seviyelerinde şehir dışında 5 seviyesinde kullanıyorum. Paraziti duymamın imkanı olmuyor, ayrıca aux girişini çok kaliteli kablolamayla yapmassan bu tip problemlerin oluşması gayet normal. Cihazın arkasından aux bağlantısını ayırıp denemek lazım, problem cihaz mı kablo mu görmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) Aslında bana hiç problem yaratmıyor, şehir içinde ses max. 6-7 seviyelerinde şehir dışında 5 seviyesinde kullanıyorum. Paraziti duymamın imkanı olmuyor, ayrıca aux girişini çok kaliteli kablolamayla yapmassan bu tip problemlerin oluoşması gayet normal. Cihazın arkasından aux bağlantısını ayırıp denemek lazım, problem cihaz mı kablo mu görmeli.

Bastada belirttiğim gibi bu sorun sadece auxta mevcut değil.Bluetooth ve flashdisk tede mevcut.Anlaşilan pek dikkatli okumamişsiniz yazilanlari ilk sayfadaki yazimi (sanirim ilk sayfada 8.paragrafta bir arkadaşa anlatiyorum sorunu ve tespitini) aralardaki tarifleri hatta baran in yüklediği videoyu tekrar inceleyip ona göre yorum yaparsaniz sevinirim.Tekrar tekrar anlatmiyayim.Sadece aux kablosundan olsa başka bir kabloyla denemeyi akil ederdim zaten :)

Bu arada mesele huzur bozmak değil farkindalik oluşturmak.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen arkadaşlar doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilelim

Evet var ama müziği açınca duyulmuyor demek bir bahane değil.Söyle bir örnek vermem gerekirse siz yüklü bir para verip aracınıza oldukça kaliteli bir ses sitemi yaptırsanız ve bu ses sistemi motor parazit sesini araç içine verse yapan adamda size bak sesi açınca duyulmuyor dese bunu kabul edip hadi hayırlı işlermi diyeceksiniz.Valla ben demem.

Sonuç olarak bu ses var ve olmaması gerekirdi...(muadillerinin hiç birinde duymadım böyle bir ses )

Bu arada ben müzik dinlerken müzik aralarında veya müziklerdeki es lerde hissediyorum bu sesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Sabrinin aracında denedik..

Buyrun video'su.20 ses seviyesinden önce pasif durumda bir ses yok, aktif durumda zaten yok.

İyi Seyirler

[media=]

Lütfen arkadaşlar doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilelim

Evet var ama müziği açınca duyulmuyor demek bir bahane değil.Söyle bir örnek vermem gerekirse siz yüklü bir para verip aracınıza oldukça kaliteli bir ses sitemi yaptırsanız ve bu ses sistemi motor parazit sesini araç içine verse yapan adamda size bak sesi açınca duyulmuyor dese bunu kabul edip hadi hayırlı işlermi diyeceksiniz.Valla ben demem.

Sonuç olarak bu ses var ve olmaması gerekirdi...(muadillerinin hiç birinde duymadım böyle bir ses )

Bu arada ben müzik dinlerken müzik aralarında veya müziklerdeki es lerde hissediyorum bu sesi

Bu arada bu ses 20 de değil baya baya 15. seviyeden sonra başlıyor hissedilmeye dııııt sesinden bahsediyorsak.Ama motordan gelen parazit sesi ancak 20 den sonra hissediliyor.

Eğer istenirse yarın servise gidip oradaki araçlarda bu dııııt sesinin 15. sevide başladığının videosunu çekebilirim. (kendi aracımda çekmememin sebebi aracımda ses sistemi takılı olduğu için orjinal değil sizin aracınız denmesin diye)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz yanlış'a doğru dedik mi video da ?

:blink: Ne ise onu göstermeye çalıştık..Affola kusur işlediysek..

Estağfurullah yakup kardeşim.Sadece sanki bu bir sorun değilmiş gibi gösterilmiş videoda.Yani sesi 20 ye getirmedikten sonra rahatsız etmiyor yada müzik dinlerken duymuyoruz denmesi biraz garibime gitti açıkçası.

Bu arada video için teşekkürler.Dahada açıklayıcı olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde bu konuda bazen ani çıkışlarım olabiliyor.Kimse kusura bakmasın hakikaten bu durum ses sistemleriyle ilgilenen ve meraklı biri olarak çok dokunuyor sinirime.Her aracıma binip müziğin sesini açıp bu sesi duyunca kahroluyorum :)Birde üstüne resmen sallanıyorum ford merkezi tarafından o da üstüne tuz biber oluyor.

Aracımın başka güzel meziyetleri olmasa (gidişi duruşu dönüşü konforu ve daha bir çok )arabamdan soğuyıcam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.