Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Nasıl Bir Mantık Ecoboost - Tdci - Şanzuman Üçlüsünü Bir Araya Getirmez

Cuneyt Ertul

Önerilen Mesajlar

bu istekler insanoğlu varoldukça devam eder. en iyi diye bir şey yoktur zaten. benim fikrime görede bu devirde uzun menzilli hızlı şarjlı elektrik motorlarının sunulması gerekiyor. Ancak yok bekleyeceğiz. kendime otomobil bakarken gördümkü verebileceğim paraya istediklerimin hepsini biraraya toplayan bir araç yok piyasada. hiçbir zmanda tamam ya şimdi tüm istediklerim oldu demeyecek insanlar. mutlaka daha iyisi, güzeli çıkacak onunda gelmesini bekleyeceğiz bu sefer de . bu iş böyle....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fordun dizel+powershifti ve ecoboost+powershifti var aslında da hacim büyük olduğu için bize gelemiyor..Forda kızacağımıza oy verdiğimiz siyasilere vergilendirmeyi AB normalarında yapmadıkları için kızmalıyız.

Fordun focusta EB + PS sunmaması gerçekten rezillik bu arada. 150lik veya 180lik 1.6ya PS gerçekten iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fordun dizel+powershifti ve ecoboost+powershifti var aslında da hacim büyük olduğu için bize gelemiyor..Forda kızacağımıza oy verdiğimiz siyasilere vergilendirmeyi AB normalarında yapmadıkları için kızmalıyız.

Fordun focusta EB + PS sunmaması gerçekten rezillik bu arada. 150lik veya 180lik 1.6ya PS gerçekten iyi olurdu.

1 yıldan daha önce bile bu kombinasyon üretildi okadar test yaptık dediler türkiye dahil..Resimleri şuan yok bende..

Ama sunmuyorlar..Nasıl olsa satıyoruz, ekleriz yine satarız mantığı bence...EB için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha bugün babam sordu. Yok baba otomatiği gelecekmiş ama belli değil dedim. O zaman gene Jetta alacağız, başka araba yok alacak dedi. Bu tabiki babamın kıstaslarına göre bir durum ama ciddi bir kitle var, bunun alıcısı. (Türkiye şartlarında)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildğim kadarıyla tam emin değilim ıslak,kuru fakı gibi bişey var. Fiesta 120lik ve focus 125lik 1.6 larda sanırım kuru tip var. Yine sanırım biraz daha sorunlu ve yüksek torku kaldırmıyor.

1.6 dizel ve EBlarda tork yüksek olduğu için kuru tip olmuyor ve ıslak tip lazım..Fakat fordda ıslak tip PS de var. 240lık EB mondeoda 163lük 2.0 dizelde..Niye bu ıslağı 180lik veya 150lik 1.6ya bağlamıyorlar onu bilmiyorum.

Bilindiği gibi downsizing şu idi. 1.6 EBta 2.0 l performansı alınacaktı fakat eski 2.0 atmosferikler de otomatik vardı. Şimdi bu eksik kalmış oldu..

Vardır bir bildikleri diyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik vites, zayıf motorla bir halta benzemiyor zaten. Bağırıyor bağırıyor bir yere gitmiyor. Güçlü motor + otomatik oldu mu gerçek konfor ve keyif geliyor. İlk arabam V6 2.5 otomatik Vectra'ydı. Hani bir daha doğru dürüst araba alıp kullanabildim dersem yalan olur. Bu devletle de bir daha zor görürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.