Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ilk Çalışmada Rolantide Titreme

ferhat tezcan

Soru

Aracımı aldığım ilk günden beri farkettiğim Yeni araç diye üstünde pek durmadığım problem 2000 km ye ulaşmama rağmen geçmedi.

Aracım özellikle sabahları ilk çalıştırmamda 20 30 sn ye kadar stop edicekmiş gibi rolanti bi düşüp bir yükseliyor bir nevi rolanti dalgalanması oluyor.Ama en fazla dediğim gibi 20 30 saniye sonra düzeliyor.

Bu durum normalmidir.Sizin focus 3 araçlarınızdada bu durum varmıdır.Daha önce bu konuyla ilgili bir form açılmıştı ama bendeki durum farklı dediğim gibi sadece sabah ilk çalıştırmamda ve 20 30 sn kadar sürüyor sonrasında ve yolda veya gaz verdiğimde bir sorun yok.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Mazotu Opet ten alıyorum ama hep aynı istasyondan değil farklı opet istasyonlarından, gerçi şimdi baktım en son mazotu servise gitmeden önce almışım ondan sonra da henüz mazot almamışım, yani servise gitmeden önceki mazot hala deponun içinde :-D (dizel arabanın gözünü seveyim :-)) yağ değişimi de yapılmadı.

Sadece yazılım yüklediler ve ondan sonra bu durum olmaya başladı. Mazot veya yağ ile ilgili bir durum olmadığını tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sıkıntı benim aracımda da mevcut 15 20 sn kadar motor sesinde değişiklik oluyor.Sonrasında performansla alakalı bir sorun yaşamıyorum.Gaza çok bastığımda ise eksozda patlama gibi sesler duydum bu 20 sn içinde fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sıkıntı benim aracımda da mevcut 15 20 sn kadar motor sesinde değişiklik oluyor.Sonrasında performansla alakalı bir sorun yaşamıyorum.Gaza çok bastığımda ise eksozda patlama gibi sesler duydum bu 20 sn içinde fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Aracı ilk çalıştırma esnasında sakın gaz vermeyin.Motor tam yağlanmadığı için ciddi aşınmalar yapabilir.

Bu durum bir çok arçata var.Endişelinicek bir durum yok.

Bana servisin söylediği mantıklı geldi açıkçası.

Motor yağı koyulaşmaya başladı ilk zamanlar bildiğiniz sarı renkti motor yağım şu an kararmaya başladı sanırım yeni yeni motor yağı motor bloğunu kaplıyor ve yapışıyor birde bir şey dikkatimi çekti zaman geçtikçe bu durum azalmaya başladı.Bu sabah 15 sn bile değil anca 3 5 saniye motor titredi.

Bunlar varsayım tabiki yoksa çokta anlamam motor yağından falan.

15 bine kadar yolu var ozamanda yaparsa baktırırız garanti bunun gibi durumlar için var. :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu rölantide titreme bende de var. İlk çalistirmada rahatsiz edici ama motor sıcakkende bariz bir titreme var. Yakiti surekli shellden aliyorum. Cok nadir bulamazsam BPye giriyorum. Yakittan midir ? Servise birakayim dicem hiç guvenemiyorum servise nedense bana çok bilgisiz ve cahil geliyorlar. 2.arabamda ilk olarak servisini araştiricam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu rölantide titreme bende de var. İlk çalistirmada rahatsiz edici ama motor sıcakkende bariz bir titreme var. Yakiti surekli shellden aliyorum. Cok nadir bulamazsam BPye giriyorum. Yakittan midir ? Servise birakayim dicem hiç guvenemiyorum servise nedense bana çok bilgisiz ve cahil geliyorlar. 2.arabamda ilk olarak servisini araştiricam
Bende servislere biraz şüpheli bakarım. Genelde de haklıyımdır. Bu sefer fazla kurcalamadan götürdüm bıraktım. Sıkıntıları söyledim, bilmişlik yapıp şunu bunu güncelleyin, aks keçesine bakın falan da demedim. Her işi kendiliğinden yaptılar. Bazen akışına bırakıp bir olacaklara bakmak gerekiyor. Negatif düşünürsen sonuçta negatif oluyor. Dur içerde biraz transa geçiyim :) Çok olumlu buldum kendimi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende servislere biraz şüpheli bakarım. Genelde de haklıyımdır. Bu sefer fazla kurcalamadan götürdüm bıraktım. Sıkıntıları söyledim, bilmişlik yapıp şunu bunu güncelleyin, aks keçesine bakın falan da demedim. Her işi kendiliğinden yaptılar. Bazen akışına bırakıp bir olacaklara bakmak gerekiyor. Negatif düşünürsen sonuçta negatif oluyor.

Dur içerde biraz transa geçiyim :) Çok olumlu buldum kendimi.

Şimdi gidicem bırakıcam sabah çalıştırıcaklar evet bir titreme var hemen yalandan bi güncelleme hadi iyi günler sonra psikolojik olarak geçti sanki yaa :) kesinlikle servis ilk sırada olucak benim için
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Rahat olacaksın genelde :) -Baba şura şura bozuk. -oğlum servise veririz yapar nolcak Servis halleder ve geri verir :) Telaş yapan çocuk: "babam haklıymış" der ve susar :D
Senin atılgancılar yanımdaydı bugün :) 2 adet mazot filtresi verdiler :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni konu açmak istemedim. Buradan sorayım. Benim aracim benzinli ve lpg kiti var. Özellikle soğuk havalarda ilk calistirmada cok dalgalanma oluyor son zamanlarda. Eskiden böyle bir şey yoktu son zamanlarda çok farketmeye başladım. Hatta geçen sabah ilk calistirmada sanki egzos patlamış gibi boğuk bir ses de geldi. Ve de bunlara artı olarak araç ısınmadan hareket edince gaz yemiyor. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? Ya da bir sorunun habercisi olabilir mi bu durum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.