Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Elektronik Hidrolik Direksiyon Arızası

uğur ay

Soru

öncelikle herkese iyi akşamlar

2008 model dizel focus'um var. geçenlerde akü bitti. yeni akü takana kadar diğer aküyü çıkardık ve yaklaşık 1 gün araç aküsüz kaldı. akü taktığımızda aracın ekranında elek. hidrolik direksiyon arızası yazısı çıktı. Sanayiden bi arkadaşa sordum bu şekilde kullanmamamı aracın büyük sorunlar çıkarabileceğini ve şuanki arızasının sadece beyinsel olduğunu bilgisayara bağlanıp arıza kodunun silinmesi gerektiğini söledi. dün servisini aradım ve durumu anlattım. Servisten daha değişik bi sonuç aldım, aracı bu şekilde kullanmamın hiç bir sakıncası olmadığını ve şarj dinamosundan olabileceğini söledi. Araç şarj oluyor mu diye sordu ancak aracın şarj olduğunu nereden anlayacağımı bilmediğimi söyledim. Gökçeadada yaşadığım için aracı servise götürmem zor oluyor. bu konuda daha önce arızayı yaşayan,gören duyan veya tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

obd soketi bağlanarak bakılmalı.burdan ne desek yalan olur.Ama servislerin genel niyeti para kazanmak olduğu için yolarlar.Aman dikkat.Akünün iki kutup başınıda söküp 15 dakika bekleyin tekrar takın yine aynı sorun varsa gidin derim...Çok basit sigorta arızasıda olabilir servo motoruda yakmış olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun..umarım biran önce ve az bir masrafla halledilir...Söylendiği gibi serviste makinaya bağlanması ve arıza ne ise çıkması gerekiyor...tabii serviste arıza tespitinden sonra çok bir meblağ isterlerse hemen yaptırma zorunluluğunuz yok ama bir arıza tesbiti yaptırmanızda fayda var....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde aracım sabahları kontağı çevirdiğimde elektr.direksiyon arızası veriyor bazen direksiyon sertleşiyor birkaç saniye sonra kendiliğinden açılıyor..ama gün içinde bi sıkıntı yok ustaya götürüyorum bi sorun olmadığını söylüyor.Bilgisayara bağlandı bi şey çıkmadı en son ford bozkurt servise götürdüm orası da tatmin etmedi olasılıklı konuşuyorlar arabanın deneme için 3 4 gün orada kalması gerektiğini söyllediler en son elk.direksiyon pompasının değişmesi gerektiğini fiyatının 2800+kdv ve işçilik yani 3500 -4000 arası patlayacağını söylediler.bende içimden tabi oha dedim ^_^:):) daha sonra pompanın orjinalini aksarayda 1100 tl ye buldum,oradan alıp değiştirmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet sert araç yürürken cevirmek kolay ancak dururken çok zor

Hidrolik direksiyon olmayan araçlarda da aynı durum var yani hareket edince hidrolik direksiyon pompası çalışıyormuş gibi anlaşılmasın hiç çalışmıyor bence ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benzer konuda benim aracı ustama gösterdiğimde bu modeller direksiyon pompası zaafiyetli dedi. eğer direksiyonda zorlama yapmıyorsa hiç kurcalamayalım tek sorunu araba çalışırken vınlama şeklinde ses yapar dedi (zaten hız yükseldikçe ses de duyulmuyor) hatta bazı yerlerde pompaların tamir edilebildiğini duydum tabi ne derece sağlıklı olur bilinmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben tamirciye sordum pompanın tamiri 350 tl ama ustalar bi garanti veremiyolar birde tamirden sonra direksiyon dahada sertleşebilir diyorlar..en iyisi temiz çıkmaları 650 tl civarında veya kafam rahat olsun diyenler 1100 tl ya orjinal sıfır parça bulabilir ama bu parça için sakın servise gitmeyin bi ton masraf çıkarıyolar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

meraba arkadaslar. aracım 2006 model focus 1.6tdci ghia. arabam 4-5 gun once elektronik hidrolik direksiyon arızası verdi ama sadece ilk calistirdigimda 1-2 sn yanıp sönüyordu, sanayidede bilgisayara baglattigimda yanlis hatırlamıyorsam "sas sensoru" arızali boyle kullansan birsey olmaz dediler. son iki gündür seyir halindeyken arıza ışığı surekli yanıp sonmeye basladi sanki temassizlik var gibi oluyor. aksam farlarda titreme oldu. ayrica surekli bagaj acik uyarısı veriyor ama bagaj hiç bi sekilde açılmıyor bunlar bağlantılı olabilir mı sizce ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

meraba arkadaslar. aracım 2006 model focus 1.6tdci ghia. arabam 4-5 gun once elektronik hidrolik direksiyon arızası verdi ama sadece ilk calistirdigimda 1-2 sn yanıp sönüyordu, sanayidede bilgisayara baglattigimda yanlis hatırlamıyorsam "sas sensoru" arızali boyle kullansan birsey olmaz dediler. son iki gündür seyir halindeyken arıza ışığı surekli yanıp sonmeye basladi sanki temassizlik var gibi oluyor. aksam farlarda titreme oldu. ayrica surekli bagaj acik uyarısı veriyor ama bagaj hiç bi sekilde açılmıyor bunlar bağlantılı olabilir mı sizce ne yapmalıyım.

Okuduğumdan anladığım elektriksel bir sorun olduğu. Önemsenmeyecek bir sorunda olabilir önemli de. Tabi bunu uzaktan söylemek çok zor. Servise gitmekte şiddetle fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum aküyü ölçtürdüm sorun yok..sorun sabah soğukken ekranda bu yazı çıkıyor 4 saniye sonra kayboluyor gün içinde yada direksiyonda sertlik yada farklı bişe hissetmedim birde alakası varmı arka silecek suyu ve silecek çalışmıyor sigortası 131 olana baktım sağlam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.