Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Dizel Almayı Düşünüyorum Kafam Çok Karışık...

M. Esat

Önerilen Mesajlar

2011 Focus 2,5 Temiz olanları 45 ten aşağı değil,eski kasa alacağıma 5 daha katım yeni kasa plus alayım diyorum,sonra(aç gözlülük müdür nedir bilemiyorum) biraz daha katim titanium bu böyle gidiyor,zaten karasız bir yapım var,of ne sıkıcı bu iş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla şu forumda en çok sizin yorumlarınız bana keyif veriyor ne yalan sölim :kıhkıh:

patron önemsendiğimi bilmek keyif verdi sagol..içimden ne geliyorsa onu söylüyorum sadece...seni ne mutlu edecekse onu yap..gerisini salla...çok soru çok cevap gerektirir..çok cevap tekrarında çok soruyu beraberinde getirir...suzan tamaro hesabı yüreğinin ve cebinin götürdüğü yere git.... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

patron önemsendiğimi bilmek keyif verdi sagol..içimden ne geliyorsa onu söylüyorum sadece...seni ne mutlu edecekse onu yap..gerisini salla...çok soru çok cevap gerektirir..çok cevap tekrarında çok soruyu beraberinde getirir...suzan tamaro hesabı yüreğinin ve cebinin götürdüğü yere git.... :)

Eyvallah tevfik abi eksik olma...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

,fazla zorlamım kendimi plus alayım diyorum sonra da almışken 3-5 fazla çekim krediyi nolacak binmişken donanımlısına bineyim diyorum

Valla 3 fazla olsun 5 fazla olsun derken bir bakıyorsun rakam 3-5 değil 15-20 lere çıkıveriyor. Style yeterli derken bir bakıyorsun plus oluvermiş, e nolacak 3-5 daha deyip titanium a zıplıyorsun sonrada amaan oldu olacak X pakette oluversin deyince 20 bin lira fark oluyor. Ne aldın? aynı motor aynı yürüyen aynı kasaya sahip ancak donanımı fazla olan aynı araba.. Hiçbir donanım 15-20 bin lira para etmez. Tabi bu benim şahsi görüşümdür. Ben alırken en makulu style HB idi. Bugünde alsam aynı arabayı alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

style plus'ı üretimden kaldırıp aksesuar serisini trend ve trend plus diye ayarlamayı düşünüyorlardı. (evet ... aksesuar seviyesinde değişiklik planlanıyor) hazırdaki bir araca niyetlenmiyor ve bir - iki ay beklemeyi düşünüyorsanız kafanızda net çizgiler oluşturmayın ... önce aksesuar seviyesinin yeni düzenini bir inceleyin,sonra karar verin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bizdeki Style zaten Trend'in paketli versiyonuydu yanlış hatırlamıyorsam. Trend plus ta ne olacak bilmiyorum ama illaki birşeyleri kırpacaklardır. Ayrıca mevcut trendlerde 115 lik dizel motor yok. Dolayısı ile 95 lik motora üç beş aksesuar bindirecekler demektir. Dolayısı ile Style almak avantajlı duruma gelebilir gibi geliyor bana. Anlaşılan style ı kaldırarak titanium ile trend arasındaki farkı açacaklar.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bizdeki Style zaten Trend'in paketli versiyonuydu yanlış hatırlamıyorsam. Trend plus ta ne olacak bilmiyorum ama illaki birşeyleri kırpacaklardır. Ayrıca mevcut trendlerde 115 lik dizel motor yok. Dolayısı ile 95 lik motora üç beş aksesuar bindirecekler demektir. Dolayısı ile Style almak avantajlı duruma gelebilir gibi geliyor bana. Anlaşılan style ı kaldırarak titanium ile trend arasındaki farkı açacaklar.

büyük ihtimal ile ... bazen "ürün sadeleştirme" dedikleri bir şey yapıyorlar. şöyle ki ... sanırım hepiniz biliyorsunuz "ülke spekti" diye bir şey var. ürün çıktığında base veya basic denen platformu önünüze koyuyorlar. buna karşılık siz o üründen yaklaşık kaç adet alacağınızı söylüyorsunuz ... bir sonraki aşamada o ürünün (attım c segmenti sedan) rakiplerine bakılıyor ve bir rakip seçiliyor. (attım jetta) ... jetta'da ne aksesuar var? gene attım a-b-c ... jetta'nın fiyatı ne? gene attım (amma attım ha) 99.999tl ... seçtiğiniz rakibi işaretliyor ve ona 100 diyorsunuz.

sıra geldi konumlandırmaya .. diyorsunuz ki ben jetta'nın full aksesuar modelinin karşısına (100 puan vermiştik ya) benim ürünümün titanium'u ile çıkacağım ve onun fiyatı 97 olacak, jetta'nın orta modelinin karşısına (onun rakamı 91 olsun) trend ile çıkacağım ve jetta'nın 91'i yerine 86 puanda duracağım ve jetta'nın standart modelinin karşısına da (o da 81 olsun) 75 ile dikileceğim.

işte sizin pazara çıkış fiyatlarınız :D ... lansman dolayısı ile destek alıp her ürünü 3 puan aşağı çeker veya fiyatı aşağı çekmeden elinizdeki o 3 puanlık marj dahilinde beleş aksesuar eklersiniz ... mesela dersiniz ki "lansman paketinde" bedava kararan dikiz aynaları - otomatik silecek ve farlar var.

sonra geri dönüp elinizdeki puan'a uygun şekilde (sonuçta o puan aynı zamanda sizin pazar maliyetinizi de belirliyor) araca aksesuar yüklersiniz. 97 puan karşılığı resmen eşek pazarlığı yapıp titanium'un ekipmanını belirlersiniz.

kimi zaman Ford-Avrupa paket teklif eder,paranız varsa alırsınız. Mesela ince stepne - standart esp ve yokuş kalkış desteğine "özel" bir rakam verir, resmen uçarsınız. ya da sunroof istersiniz ama F/A vermez (kimi zaman adam/saat maliyetini kurtarmadığı - kimi zaman fiyatta anlaşamadığınız - kimi zaman ise tedarik sorunu olduğu için vs.) sonuçta zevkli iştir, resmen sentleri hesaplarsınız. :)

işte bu süreç sonrasında bazen sadeleştirme devreye girer. belli bir süre pazarda olan ürünün maliyeti değişir (genelde blok alım nedeni ile ucuzlar) o zaman F/A seni masaya çağırır ve der ki ... sana plus pakette şunu - bunu vermiştim, 16" yerine 17"jant'ı fark almadan vereyim, ayrıca otomatik start/stop alırsan yanında (salladım) elektrik ısıtmalı koltuğu beleşe sunarım.

anlaşırsan siparişlerini modifiye eder, sonra da geri dönüp iç pazara style plus model yerine trend plus yaptım,şunu - bunu ekledim, şunun yerine bunu verdim falan dersin. üretici bazında bu işi yapmak resmen sanattır, bir süre bu işi yapan hiç kasmadan halı tüccarı olabilir,pazarlığın kralını yapar hale gelir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Süreci üç aşağı beş yukarı biliyordum zaten. O nedenle eğer bir alım sözkonusu ise şu an style alınmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Zira "bence" Style da aslında gerekli olan herşey var. Herşeyden önce 20 hp daha güçlü bir motor alıyorsunuz. E donanım olarakta cruise controlden kararan aynaya kadar her bi halt zaten var. ESP falanda standart. Geri kaldı perde hava yastığı ile ufak tefek konfor donanımları. Eğer alıcı için çok gerekliyse onlar için plus paket alınabilir. Yoksa elektronik klima ya da diğer ufak tefek donanım farklılıkları falan aradaki fiyat farkını vermeye değecek birşey değiller benim gözümde. Elbet bunların tümü kişisel tercih ama style ın üzerine 150 lik ecoboost motoru koyup birde xenon far koymuş olsalar herhalde süper bir donanım olurdu.. En azından benim için öyle olurdu.. Yapmayacaklarını bilsem bile kulağıma hoş gelen bir araba oluyor. Birde SW olursa oooh değmeyin keyfime.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Durum kritik, iş yazı turaya kalacak gibi görünüyor.

Yok be abi, yazı turalık bir mevzuu yok aslında. Benzinli alınacaksa 1.0 scoboost beklenebilir ancak dizel alınacaksa şu an style en optimum çözüm gibi gözüküyor. Hem donanım açısından hemde motorun 115 lik olması itibari ile..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.