Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zamanın Efendileri....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Biliyorum Alperen anlattıklarını ondan sordum zaten İzmirdede var satan kişiler bavulunda instada mevcut ama işçilik cam ve mekanizma dandik olduğu için hep uzak durdum...Ondan sordum tanıdık bildik biryer varmı diye...gerçi dolar arttı biraz genelde 350 tl civarındaydı ama işin içinde birine sorduğumda çinden 50 tl den ucuza geliyormuş kötü olanları arkadaşıma abisi getirmişti bende çekmiştim mesela instadaki replika saati çok hoşuma gitmedi yani kaba ve estetikten uzak duruyordu...Yinede bilgilerin ve ilgin için teşekkür ederim...32 lik çıtırım... :P

Dediğim yer iyidir yani ondan linkini verdim.. beğenmezsen geri gönderip para iadesi alma, arızalanırsa garantili tamir hizmetleri filan var.. hatta tamir edilmeyecek birşeyse birebir değişim yapıyorlar.. istanbul'a gidersen de, kapalıçarşı'da adam gelip alıyor seni. dükkanı bulman mümkün değil çünkü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim yer iyidir yani ondan linkini verdim.. beğenmezsen geri gönderip para iadesi alma, arızalanırsa garantili tamir hizmetleri filan var.. hatta tamir edilmeyecek birşeyse birebir değişim yapıyorlar.. istanbul'a gidersen de, kapalıçarşı'da adam gelip alıyor seni. dükkanı bulman mümkün değil çünkü :)

Bir deneyeyim en azından istanbulda gideceğim vakit konuşurum gittiğimdede gözlerimle görürüm...en iyisi o çünkü aslında orijinaline yakınlar varda cok pahalı tabi bize orijinali 700.000 tl. olunca saatide 20000 dolara replikası oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aklımda bir TagHeuer Spacex var ama karar veremedim bir türlü.. 

Misal oradan normal replika Franck Müller alınmaz.. Gerçekten dandik duruyorlar gidip birebir bakınca. Ama ETA Franck'ler harika.. ETA Audemars Piguet'ler de nefis..

ETA olmayan Panerai, TagHeuer fln gönül rahatlığıyla alınabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aklımda bir TagHeuer Spacex var ama karar veremedim bir türlü.. 

Misal oradan normal replika Franck Müller alınmaz.. Gerçekten dandik duruyorlar gidip birebir bakınca. Ama ETA Franck'ler harika.. ETA Audemars Piguet'ler de nefis..

ETA olmayan Panerai, TagHeuer fln gönül rahatlığıyla alınabilir..

Frank Müller ve Grahamlar çok dehşet büyükler ya susaati gibi sevmiyom benim size 44-46 onlar uçuk 50 falan saatin kurma butuno bile küpe gibi... :kıhkıh:

Senin gibi kolumuzu ısırmıyoruz ya en azından  :kıhkıh:

Sayemde 850 tl .lik saati 200 e kapattı hala nankörlük görüyon deme Alperenim hayat bu işte... :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Frank Müller ve Grahamlar çok dehşet büyükler ya susaati gibi sevmiyom benim size 44-46 onlar uçuk 50 falan saatin kurma butuno bile küpe gibi... :kıhkıh:

Sayemde 850 tl .lik saati 200 e kapattı hala nankörlük görüyon deme Alperenim hayat bu işte... :smiley2k:

Abi Graham öyle de Franck Müller büyük değil o kadar.. Dikdörtgen formludur Franck'ler.. Kurma kolu da büyük değil, karışıklık olmasın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takmıyoz olum takarsak bile en iyisinin peşindeyiz...hem nerdesin sen...yoksun..kobicik... :P

Vay be ihtiyar.. Gözlerim yaşardı.. 1 gün bşey yazmadım nerdrsin diyr soruyorsun... 1 hafta girmesem balkese gelip nabıyon sen dicen demek... [emoji2] ihtiyarım benim ya.. Tonton yanaklarını severim senin [emoji12]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi Graham öyle de Franck Müller büyük değil o kadar.. Dikdörtgen formludur Franck'ler.. Kurma kolu da büyük değil, karışıklık olmasın?

Biliyorum köşegenler frank müller ama oda cok kocaman zaten dediğim grahamın butonları..

franck-muller-saat-firsatkovala-com-indi

grahamın kurma butonu da böyle bişi işte

el bombası pimi gibi... :kıhkıh:

soldat2.jpg

Bu saati almamak için kendimi zor tutuyorum.Resmen takıntı oldu bende.Teknoloji ve mutlak sağlamlık.

GPW-1000-4AER.jpg

Bir diğer favorim yine G-SHOCK !!

green-Rangeman-GW9400-3.jpg

güzel ve kendini bu konuda kanıtlamış saatler arkadaşım kesinlikle haklısın ama bu daha cok sportif yaklaşımlarda haftasonları falan çok güzel gider :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakma saat mi takıyorsunuz siz?

Bazı saatler bir  tür sanat eseri, insan yaratıcılığı, estetik zekası ve emeğinin ulaşılması güç örnekleri.

Hal böyle olunca fanilerin de bu eserlerin tadını çıkarması için, sahip olmak değil ama kullanarak keyif almak adına kaliteli replikaların edinilmesini gayet bencil bir tavırla yanlış bulmuyorum. Lütfen ticari ahlak tartışmasına girmeyelim.

ETA

Bu da bildik bir söylem, aman ETA makine olsun, iyidir.

Ama gelin görün ki Çinliler bunların da replikalarını yapıyorlar.

Ve üst sınıf modellere aşina iyi bir saat tamircisi dışında aradaki farkı anlamak pek kolay olmuyor.  

Orijinal ETA makine kullanan replikalar da var, ama yurt dışında 1000$'dan başlıyor fiyatları.

Beri taraftan çok güzel kasa olup içinde Miyota pilli quartz makina olan saatler de var.

Yani replika piyasası bir acayip, satıcıların bile çok hakim olduğunu söylemek kolay değil.

Bu arada Eterna'nın devamı olan ve Valjoux gibi Rolex'in sat tedarikçisi olan atölyeleri de kapsayan ETA'nın Swatch grubuna ait olduğunu biliyor muyuz? :)

@Tevfik, Tahtakale'de izbe bir handa bir adamımız vardı.

Gitmeden ÖM at bigilerini bulabilirsem göndereyim.  

@Onur Sezgin,Tevfik'in panzehiri misin yoksa? 

İyisini bulursam bundan alasım var

2312dg1_1024x1024.jpg?v=1288791886

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel ve kendini bu konuda kanıtlamış saatler arkadaşım kesinlikle haklısın ama bu daha cok sportif yaklaşımlarda haftasonları falan çok güzel gider

Doğru diyorsun abi.Ben de zaten genelde spor giyinen birisiyim.Amacım spor yaparken ve günlük koşuşturmacada sağlam bi saat bulabilmekti.Ama saplantı oldu :) İmkanım olsa bütün G-Shock serisini alırım.Meğer ne fanatikleri varmış bu G-Shock'ın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağolun öle yaparım size sorarım...ya birsürü unsur var işte SLL 16 mıydı neydi unuttum celik kullananlar camları safir olanlar kronoların hepsinin çalışması gibi...kuşadası gibi tatil yörelerinde sokaklar 50 tl.lik bu replikaları turistlere 300-500 e kaktırmakla geçiyor ömürleri vardır mutlaka çok iyileri ama bilmek lazım yada güven veren birinden almak yoksa işçilikleri cogunun kötü ve tam kopyacılık sahtekârlığa girdiğinden bariz hatalar yapıyorlar sizde biliyorsanız kolunuzda takıp devamlı sinir olursunuz o kusura baktıkça umarım beğeninize uygun o saati alırsınız...saygılar sevgiler..

Doğru diyorsun abi.Ben de zaten genelde spor giyinen birisiyim.Amacım spor yaparken ve günlük koşuşturmacada sağlam bi saat bulabilmekti.Ama saplantı oldu :) İmkanım olsa bütün G-Shock serisini alırım.Meğer ne fanatikleri varmış bu G-Shock'ın. 

Abi senin saatte esaslıymış konyalda gördüm 3200 tl. fenaymış... :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.