Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracım Çalışmıyor

Yüksel Erdoğdu

Soru

2 gün önce aracımı çalıştırmak için kontağı çevirdim. Tam çalışmak üzereyken bir anda motor stop etti.

Tekrar denedim ama bir türlü çalıştıramadım. Kontağı çevirdiğimde göstergedeki lambalar normal şekilde yanıyor ama marş hiç basmıyor.

Servisteki arkadaşıma sordum kontak anahtar kodu karışmış olabilir dedi.

Eksi kutup başını söküp sabaha kadar bekleyin sonra tekrar takıp deneyin düzelmesi lazım dedi.

Denedim olmadı. Yedek anahtarla deneyin dedi, onu da denedim ama olmadı.

Problem ne olabilir, Ne yapmam gerekiyor?

Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

garanti kapsamında çekim işleminden ücret alınmıyordu siye hatırlıyorum, oyle değil mi?

doğrudur, 50km sınır dahilinde garanti kapsamındaki arızalar nedeni ile yolda kalmış / çalışmayan vs. araç yetkili servise bedelsiz çekilir (aynı şey yol yardım aracı için de geçerli) bunun istisnası kullanıcı hatalarıdır (mesela debriyaj yakma)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben olsam: yol yardımını arar, gelirken yanlarında WDS getirmelerini isterdim. programlama ve anahtar tanıtma ile halledilecek bir sorunsa (ve hayır, immobilizer arızasından akü başı sökerek kurtulunmaz .. ancak teyp kodunuzdan kurtulabilirsiniz,o kadar) aracınızı gereksiz yere servise çektirmek zorunda kalmazsınız. (umarım teyp kodunu bir yere yazmışsınızdır)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İmmo arızası olsa göstergedeki anahtar işaretli kırmızı lamba sürekli yanardı yanlış immo gibilerinden.

Mekanik arızalara yönelin bence.Cihaza bağlamadan burdan tespiti çok zor.Bulunduğunuz bölgede illaki vardır ford özel servisi veya bilgisayarlı bu işlerden anlayan birileri.Tabi 1000 nüfuslu köyde değilseniz.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben olsam: yol yardımını arar, gelirken yanlarında WDS getirmelerini isterdim. programlama ve anahtar tanıtma ile halledilecek bir sorunsa (ve hayır, immobilizer arızasından akü başı sökerek kurtulunmaz .. ancak teyp kodunuzdan kurtulabilirsiniz,o kadar) aracınızı gereksiz yere servise çektirmek zorunda kalmazsınız. (umarım teyp kodunu bir yere yazmışsınızdır)

Kutup başını söktüküp Tekrar taktıktan sonra teyp kodu istiyordu girmedim. Yedek anahtarla 4-5 kez açıp kapattığımda bip şeklinde uyarı verdikten sonra çalışması lazım demişlerdi. Onu denedim uyarı verdi ancak göğüs saatindeki lamba kırmızı yanmaya devam etti ve araç çalışmadı. Teyp kodunu girdikten sonra mı bu işlemleri yapmam gerekiyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.