Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farlar aynı değil.

ferhat tezcan

Soru

Arkadaşlar bu gün aracımı yıkarken bişey dikkatimi çekti.

Benim aracımın sağ farı ve sol farı arasında fark var.Daha detaylı anlatmak gerekirse.

Sol farım sağ farıma nazaran daha dışarıda ve kasayla arasında daha fazla açıklık var(yaklaşık yarım santim).

Bu durum sizlerdede varmı bu kadarcık şaşma mümkünmü yoksa benim aracım hatalımı?

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Size şöyle bir örnek vermem gerekirse hayatımda 6 kez araç değiştirdim bunlardan 3 ü sıfırdı ve 5 ini babamın parasıyla almıştım.

Fakat bu son aldığım araçı neredeyse tamamiyle kendimin ve eşimin birikimiyle aldım.

Aldıktan sonra farkettim ki İnsan sadece kendi emeğiyle aldığı birşeylerin gerçekten kıymetini biliyor.Hatta sıfır aldığım bir 206 aracım vardı arka ile ön kapıda renk ton farkı vardı servise bir kere söylemiştim onlarda olur öyle demişti üstelememiştim.Yine az kullanılmış 2006 model 2.el aldığım bir clio sedanım vardı.Araç kışın çoğu sabah çalışmazdı bende yokuş yukarı parkeder sabahları çalışmazsa vurdurur öyle çalıştırırdım.

Son aldığım 2 aracımda focus oldu.Bundan önceki focus tada az da olsa kendi birikimim vardı.O araç daha dün satıldı ve alan kişi beni arayıp temiz kullandığım için bana teşekkür etti.

Yani sonuç olarak eğer bir malı kendi emeğinizle edindiyseniz.Çok üstüne titriyorsunuz.

Ama yine de dediğim gibi bu sorunun genel bir sorun olduğunu bilmek içimi rahatlattı.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oranın buranın yamukluğuna bakıp düz olunca zevk alan var mı ?

Harbiden böyle yaşanmaz :D Üzülüyorum böyle yaşayanlara..

Sen üzülme böyle yaşayanlara okulunu bitirip kendi paranı kazanmaya başlayınca kendi emeğinle bir mal sahibi olduğunda.Sende benim 24 yaşındaki halim gibi düşünmeyi bırakıp şu anki demek istediğimi anlarsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sen üzülme böyle yaşayanlara okulunu bitirip kendi paranı kazanmaya başlayınca kendi emeğinle bir mal sahibi olduğunda.Sende benim 24 yaşındaki halim gibi düşünmeyi bırakıp şu anki demek istediğimi anlarsın.

Siz 24 yaşında bu konularla ilgili benim kadar uğraştınız mı acaba? Neyse ben size hitap etmedim ama siz bana cevap verdiniz..

Herneyse..Haklısınız insan herkesi kendi gibi görüyor..

Burda emeği olan birçok kişi, otomobile sadece TAŞIT gözüyle bakmadığından herkes siz gibi değil :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üretim hattı ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Her araçta görülecek şeyler bunlar. Muhtemelen bayiler son kontrollerini yapmamışlar ve ya yapamamışlar. Bende de aynı sıkıntılar mevcut. Sonuçta -geçenlerde Yakup da bahsetmişti- artık yeni araçlar full lazer kaynaklı şekilde gelmiyor. Kaputu açtıktan sonra çamurluk bağlantılarına dikkat ettim gerçekten de öyle kaynak sadece gövde bağlantı yerinde var. Simetri hatalarına gelince sonuçta bu araçlar ışınlama yöntemiyle sokulmuyor ülkeye binlerce kilometreyi nasıl getirildikleri malumunuz. Araçlar da lego gibi olunca :D haliyle olur böyle vakalar. Dediğim gibi son kontrolleri servisler yapmalıydı. Servislere gidin sorunu anlatın bence. Hallederler.

Abi onu ben değilde bir başkası söyledi sanırım..

Laser konumuz;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genelde durum vardır, insan onu sorun yapar.

Farın biraz farklı monte edilmiş olması bence bir durumdur, işlev kaybına neden olmuyor ve estetik açıdan çoğunluğun dikkatini çekmiyorsa bu durum olarak kalmaya devam edebilir, rahatsız ediyorsa sorun olur, bu da serviste dillendirilir ve garantiden giderilir.

Sonuçta mikron toleransla yapılan bir imalattan bahsetmiyoruz burada, verdiğiniz ve yükselmiş bulunan 50.000 TL fiyat da Ford'un üretimde belirlediği değil, başta vergilerle şişirilmiş bir değerdir ve mikrometrik tolerans beklentisini haklı göstermez.

Bence de bu kadar detayda boğulmaya gerek yok, mutsuz eder adamı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servise uğradığınızda sorunu gösterin, istediğinize yakın simetriyi max.1dakika içinde yakalarlar. bu arada bir bilgi notu ... ford'dan önce GM Northstar (Cadillac için modifiye yapan GM'in alt firması) bmw ve toyota'da çalıştım ... sizin simetri ve/veya ufak detaylar olarak nitelendirdiğiniz şeye biz "finishing" deriz :) (bkn.arabacı ağzı) seri üretimde her zaman finishing problemi olur. Buradaki önemli nokta ne kadar finishing problemi var? bunlar kolayca giderilebiliyor mu? ve belki de en önemlisi finishing şikayetleri "akut" hale geldi mi? örnek ... orjinal paspasları öne kayıp pedalların altında katlanmasın diye tutan kopçaların bağlantı sorunu mu var? ya da (atıyorum) bagaj sızdırmazlık fitilinin birleşme noktasında "fos" plastik kaynak nedeni ile yoğun yağışta su sızıntısı mı oluşuyor? vs.vs.

finishing'de en "uber" sonuçları italyanlar alır, onların finishing hikayeleri kimi zaman efsanevi boyutlardadır diyeyim,siz gerisini anlayın. :) (ve evet ... el ile imal edilen Rolls Royce'de dahi finishing problemi vardır ... mesela bir dönem şemsiyeler kapı içine sıkışıyordu .. acaip komikti )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haklısınız zaten daha önce yazdığım gibi bu durumun genel bir durum olması beni rahatlattı.

Ben sadece zamanında başına gelmiş arkadaşlardan duyduğum taşıma aşamasında oluşan kazalarda bayilerin o araçları tamir edip birşey olmamışçasına müşterilerine teslim etmesi tehlikesine karşı korkmuştum.Ama sorun genel olunca otamatikman bu ihtimal düşüncesinden kurtuldum.

Yoksa elimde cetvelle arabanın orasını burasını ölçmüyorum:)

Fiyat konusunda haklısınız ama işin açıkçası aynı fiyat aralığındaki bir çok araçta böyle bir far açıklığı auxta parazit gibi durumlara rastlamadım.Bence bu ford u haklı çıkaramaz sonuçta ortada bir hata var.

Bazı hata vardır kabul edilir mesela ben bu durumun her araçta olduğunu duydum ve çok göze batmadığı için kabullendim.

Ama şu aux taki parazit sorununu kabullenmemin imkanı yok çünki şu an araba kullanırken en sevdiğim şey olan telefonumu aux tan bağlayıp iyi bir ses sistemi monte edip kendi eq ayarlarımı ayarlayıp müzik dinleyemiyorum.

Kendi istediğim gibi değil aracın istediği gibi cd den takılıyorum.

Umarım demek istediğim anlaşılmıştır.

Bu aux konusundada servise bir ekip yollanıcakmış ve benim aracım çağırılıcakmış durumu inceleyip çözümü bulacaklarmış.Telefonda ford merkez öyle iletti hala beklemedeyim.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fiyat konusunda haklısınız ama işin açıkçası aynı fiyat aralığındaki bir çok araçta böyle bir far açıklığı auxta parazit gibi durumlara rastlamadım.Bence bu ford u haklı çıkaramaz sonuçta ortada bir hata var.

Ama onları kendi emeğinle oluşturduğun birikimle almamıştın değil mi? :)

Ayrıca "paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez"...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konu ile pek alakalı değil ama meraktan soruyorum. AuX'ta parazit yaşadığınız cihaz iPhone 4s'mi? Neden derseniz benzer bir sorun bize de geldi, müşterimizin telefonu 4s'ti. Önce ara kabloda bir şey var zannettik, dene - dene .. cık .. olmadı. Sonra bir başka iPhone ile denedik (4s değil) sorun yok oldu, 4s'i geri bağladık .. xxxx parazit geri döndü ve bizi deli etti. (durumu raporladık .. biz de beklemedeyiz) size zahmet aracınızdaki sorun giderildiğinde nasıl yaptıklarını bize de söylermisiniz? (öğrenelim,biz de uygulayalım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama onları kendi emeğinle oluşturduğun birikimle almamıştın değil mi? :)

Ayrıca "paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez"...

Bahsettiğm araçlar bu aracı almadan önce test ettiğim araçlar.İllaki o birikimimle alıcaktım o araçlardan birini alsaydım.

Sadece nissan juke ta bu parazit olayına rastlamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konu ile pek alakalı değil ama meraktan soruyorum. AuX'ta parazit yaşadığınız cihaz iPhone 4s'mi? Neden derseniz benzer bir sorun bize de geldi, müşterimizin telefonu 4s'ti. Önce ara kabloda bir şey var zannettik, dene - dene .. cık .. olmadı. Sonra bir başka iPhone ile denedik (4s değil) sorun yok oldu, 4s'i geri bağladık .. xxxx parazit geri döndü ve bizi deli etti. (durumu raporladık .. biz de beklemedeyiz) size zahmet aracınızdaki sorun giderildiğinde nasıl yaptıklarını bize de söylermisiniz? (öğrenelim,biz de uygulayalım)

android tercih etmek için bir sebep daha :) :) :):kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

apple'a direkt giydirmemek lazım...belki de biz bir şeyi yanlış yaptık/yapıyoruz, sorun ne anlamadık ki. beyaz bayrak attık bekliyoruz, bakalım ne diyecekler?

Ford zaten tellere göre özellik tablosunu vermiş.

Yazılımdan dahi kaynaklanabilir.

4s de son tek. Bluetooth var hepsi aynı. Yazilimdandir.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.