Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Merkezi Kilit Hakkında ?

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba.

Focus 3lerde merkezi kilit ile ilgili kafama takılan birkaç soru var. Forumda biraz araştırma yaptım ama bulamadım . Buradan size sormak istedim. Aracımız titanium donanım seviyesinde.

- Dün eve geldim ve arabayı park ettim. Eve girdikten yarım saat sonra arabada telefonumu unuttuğumu farkettim ve geri döndüm . Bir de baktım araba kilitli değil. Dalgınlık ve acele nedeniyle unutmuşum. Sonra aklıma bir soru takıldı ? Focus'larda arabayı biz kilitlemezsek bir süre sonra kendiliğinden kilitlenmiyor mu ?

- İkinci olarak arabayla hareket ederken de bazı diğer arabalarda olduğu gibi merkezi kilidin otomatik olarak kilitlenmediğini görüyorum. Bu güvenlik nedeniyle yapılmış bir düzenleme mi yoksa ayarlanabiliyor mu ?

- Son olarak farklı bir soru ama konu kirliliği olmaması açısından buradan sormak istiyorum. Dikiz aynaları altındaki lambalar sağa ve sola dönüşlerde köşe aydınlatması olarak çalışıyor diye duymuştum ama ben denedim bizim arabada yanmadı. Araç çalışır haldeydi ama hareket etmiyordum olduğum yerde direksiyonu çevirerek denedim. Bununla bir alakası var mı yoksa onu da ayarlamam mı gerekiyor ?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Abi dediğinde haklısın sadece şöför kapısının açılmasıda programlanmış oldu oda yoktu bende programlamadan sonra o özellik geldi,ama daha önceki msj lardada belirtiğim gibi bende başlarda otomatik tekrar kitleme vardı,buna istinadende kendimden emin bi şekilde bu özelliğin f3 lerdede olğunu yazdım ve akabinde tekrar denedim fakat kötü süpriz okadar msj üstüne olmadı okadar denedim 45 sn beklemeyide abartım 5 dk bekledim değişen yoktu :nazar: ,sonra kitapcığı kurcalayıp anahtarı tekrar programladım ve özellik geri gelmiş oldu ama hala işin içinde bi tuaflık olduğu kesin,muhtemelende yazılımsal.

anahtarı programladım tekrar oldu derken kapıların 45 sn sonra otomatik kilitlenmesi düzeldi mi eğer bööle ise bu programlamayı açık açık yazar mısınız
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açma ve kapama düğmelerine eş zamanlı 5 saniye süre ile (ya da sinyal lambaları yanıp sönene kadar) basıyorsunuz.

Sade sürücü kapısı açılır hale geliyor.

Aynı işlemi tekrar yaparsanız eski halinde, yani 4 kapı açmaya dönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtarı programladım tekrar oldu derken kapıların 45 sn sonra otomatik kilitlenmesi düzeldi mi eğer bööle ise bu programlamayı açık açık yazar mısınız

Cem abinin yazdığı şekilde oluyor programlama,ek olarak araç içinde,kapılar ve kontak kapalı durumda Cem abinin dediklerini uygulayın,benim bu işlemden sonra sürücü kapısı açılması ve 45 sn sonra otomatik kitleme geri geldi yada düzeldi.(bu işlemden hemen önce denediğimde yoktu,işlemi yaptıktan sonra geri geldi yada düzeldi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi denedim birinci yaptığımda sadece şöför kapısı açılır konuma geldi ve kapılar otomatik kapanmadı İkinci kere yaptığımda kapılar normal duruma geldi ve dediğiniz gibi otomatik olarak kapanma özelliği açıldı şimdi 45 sn ye kapıları açmazsanız kapılar otomatik kapanıyor.Tekrar aynı işelemleri yaparsanız yine iptal oluyor.Böylelikle bir problem daha çözülmüş oldu forum sayesinde arkadaşlara teşekkürler.Yalnız değişik bir problemle daha karşılaştım gerçi çok önemli değil ama ilginç arabanın içindeyken kapılar kitlendi deneme yaparken kapıyı açıp çıktım ve kapattım tüm kapılar kitliyken bu çıkmış olduğum kapı kitlenmedi.Dışarından denediğinizde araç kilitli aynalar kapalı kapıları kontrol ettiğinizde tüm kapılar kapalı sade inmiş olduğunuz kapı açık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Proglama sadece şöfor kapısı için uygulanıyor. Yani o programlama otomatik kilitlemeyi aktifleştirmek için yapılmıyor.

Araç uzun süre 5-6 saat gibi kilitli kaldıktan sonra kumanda ile açıp kapıyı açmazsanız araç 45 sn sonra otomatik olarak kendini kilitlemez. Ancak siz aracı kumanda ile açar ve ardından tekrar kilitleyip tekrar kumanda ile açarsanız araç 45 sn sonra kendini kilitleyecektir. Yukarı da arkadaşların bahsetmiş oldugu programlama olayında da ardı ardına kilitleme ve açma yapıldıgı ıcın bu özellik otomatik olarak devre girmiş oluyor. Gidin deneyin olmazsa yüzüme tükürün :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Proglama sadece şöfor kapısı için uygulanıyor. Yani o programlama otomatik kilitlemeyi aktifleştirmek için yapılmıyor.

Araç uzun süre 5-6 saat gibi kilitli kaldıktan sonra kumanda ile açıp kapıyı açmazsanız araç 45 sn sonra otomatik olarak kendini kilitlemez. Ancak siz aracı kumanda ile açar ve ardından tekrar kilitleyip tekrar kumanda ile açarsanız araç 45 sn sonra kendini kilitleyecektir. Yukarı da arkadaşların bahsetmiş oldugu olayda da ardı ardına kilitleme ve açmaz yapıldıgı ıcın bu özellik devre giriyor. Gidin deneyin olmaz sa yüzüme tükürün :)

Ben o dediğinizide çok sefer denedim zaten gidip bu özellik var mı diye bir sefer denemiyoruz ki defalarca denedik yani en azından ben defalarca denedim Denemeler esnasında bir kez kapıları açıp bakalım kapanacakmı diye bakmıyorum ki çeşitli varyasyonları deniyorum.Yok arabayı çalıştır stop et sonra kapat yanlışlıkla açılmış gibi yap yok üst üste iki kere kapa ac ve bu gibi değişik boş denemeler yaptım ama olmadı ama şimdi oldu.Birde o dediğinizin çok mantıklı bir özellik değil evde balkonda oturuyorsunuz yanlışlıkla cebinizde anahtarın açma düğmesine basıldı araba siz birdaha kullanana kadar açık kalacak ne anlamı var ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben o dediğinizide çok sefer denedim zaten gidip bu özellik var mı diye bir sefer denemiyoruz ki defalarca denedik yani en azından ben defalarca denedim Denemeler esnasında bir kez kapıları açıp bakalım kapanacakmı diye bakmıyorum ki çeşitli varyasyonları deniyorum.Yok arabayı çalıştır stop et sonra kapat yanlışlıkla açılmış gibi yap yok üst üste iki kere kapa ac ve bu gibi değişik boş denemeler yaptım ama olmadı ama şimdi oldu.Birde o dediğinizin çok mantıklı bir özellik değil evde balkonda oturuyorsunuz yanlışlıkla cebinizde anahtarın açma düğmesine basıldı araba siz birdaha kullanana kadar açık kalacak ne anlamı var ki.

Bilemedim şimdi ben az önce yine denedim, uzun süredir açmadığım için olmadı ,acıp kapadım tekrar açtım bu sefer otomatik kilitledi. Garip.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben mesajı yazdıktan sonra arabaya gittim aracı açtım kapıyı açtım kapadım tekrar kilitledim ve sonra yanlışlıkla açmış gibi kilidi açtım ve araç 45 sn sonra kendini kilitledi daha önce kilitlemiyodu neden değişti anlamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç uzun süre 5-6 saat gibi kilitli kaldıktan sonra kumanda ile açıp kapıyı açmazsanız araç 45 sn sonra otomatik olarak kendini kilitlemez. Ancak siz aracı kumanda ile açar ve ardından tekrar kilitleyip tekrar kumanda ile açarsanız araç 45 sn sonra kendini kilitleyecektir. Yukarı da arkadaşların bahsetmiş oldugu programlama olayında da ardı ardına kilitleme ve açma yapıldıgı ıcın bu özellik otomatik olarak devre girmiş oluyor. Gidin deneyin olmazsa yüzüme tükürün :nazar:

Ben çeşitli şekilerde bir çok kez denedim olmadı daha önceden olmasına rağmen,bu programlamayı yaptıktan sonra düzeldi(şöför kapısı açma programlaması),ve bu programlamayı tekrar iptal ettim,şuan için bi değişiklik yok 45 sn sonra araç kendini kitliyor.Benim bundan anladığım bu programlama 45 sn olayıyla alakası olmamasına rağmen resetleme gibi bi görev almış oluyor ve sistem düzeliyor.Belkide kitapcıkta belirtilmediği halde 45 sn olayını programlıyoda olabilir.En azından benim için çözüm bu programlama her nekadar çalışmıyan radyonun kafasına vurup düzeltmek gibi gözüküyor olsada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sabah aracıma binmeden kumandayla açtım ama kapıları ellemedim kendini kitlemedi sonra kalpıalrı elimle açıp kapattım tekrar kitleyip açtım bekledim 45 sn sonra kapattı.Sonuç olarak sistem araçtan indikten sonra kitleyip yanlışlıkla tekrara açarsanız çalışıyor 7- 8 saat geçtikten sonra yanlışlıkla açarsanız çalışmıyor.Bana çok saçma geldi bunun ne yararı olacak onuda anlamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sabah aracıma binmeden kumandayla açtım ama kapıları ellemedim kendini kitlemedi sonra kalpıalrı elimle açıp kapattım tekrar kitleyip açtım bekledim 45 sn sonra kapattı.Sonuç olarak sistem araçtan indikten sonra kitleyip yanlışlıkla tekrara açarsanız çalışıyor 7- 8 saat geçtikten sonra yanlışlıkla açarsanız çalışmıyor.Bana çok saçma geldi bunun ne yararı olacak onuda anlamadım .

Bence bu şekilde programlanmamıştır ,sistemde yazılımsal olarak bi problem yada istikrarsızlık vardır,geri kalan ihtimaller pek akılcı gelmiyor açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.