Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II TDCI Motor ne nerdedir?

Aydın Baran

Soru

focusmotor.jpg

1- Turbo Salyangozu.. (kompresör)

2- Turbo emiş hortumu.. (hava filtresi ile turbo arası)

3- Metalturbo çıkış borusu.. (Turbo ile Intercooler arası)

4- Kauçuk Turbo hortumu.. (Intercooler - Emme manifoldu arası)

5- MAF Sensörü.. (mass air flow sensor - hava akış sensörü)

6- Hava filtresi kutusu..

7- Enjektör.. (Selenoid Valf)

8- Hava emiş kanalı..

9- Emiş basınç sensörü..

10- EGR bağlantı borusu.. (EGR valfi ile Emiş arasında)

11- Turbo ara bağlantı hortumu..

12- Turbo egsoz türbini ısı yalıtım malzemesi..

13- Turbo yağ dönüş bağlantısı..

14- Turbo emiş - üst karter bağlantısı.. (yağ buharı kanalı)

15- Mazot Filtresi..

16- Akü kutusu..

17- Fren hidroliği

*Fotoğraf ve açıklamalar bir internet sitesinden alıntı yapılmıştır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Burası yeri mi bilmem ama,Baran abi 2007 dizel focuslarda turbo'larında kronik bir sorun varmış diye duydum ne kadar doğrudur bi bilgin varmıdır.

Harbiden burası yeri değil yani :D Çeşitli konular var..Kronik değilde bakımsızların turbosu hortumu arıza yapıyor tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burası yeri mi bilmem ama,Baran abi 2007 dizel focuslarda turbo'larında kronik bir sorun varmış diye duydum ne kadar doğrudur bi bilgin varmıdır.

Yanlış duymuşsun turboda sorun yok; ancak makyajsız FII lerde metal turbo borusunda çatlama sorunu kronik.

Metal boru sökülüp iyi bir kaynak işi ile sorun hallediliyor, benimki öyle mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış duymuşsun turboda sorun yok; ancak makyajsız FII lerde metal turbo borusunda çatlama sorunu kronik.

Metal boru sökülüp iyi bir kaynak işi ile sorun hallediliyor, benimki öyle mesela.

Baran Bey benim 2007 dizel focusta da aynı çatlatma sorunu vardı.iki sefer argon kaynak yapıldı ama sonuç değişmedi.Yine dışarı terleme şeklinde yağ verdi.Bugün boruyu değiştirdim.İki ucundaki kauçuk borular hariç 150 tl ye aldık..

Peki makyajlı kasalardaki intercol borusunun da aynı olduğunu söylediler bugün bana.Söyleyen kişi de otosanın parça pazarlamacısı.Sizin bu konuda bir bilginiz var mı

emrullah aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Baran Bey benim 2007 dizel focusta da aynı çatlatma sorunu vardı.iki sefer argon kaynak yapıldı ama sonuç değişmedi.Yine dışarı terleme şeklinde yağ verdi.Bugün boruyu değiştirdim.İki ucundaki kauçuk borular hariç 150 tl ye aldık..

Peki makyajlı kasalardaki intercol borusunun da aynı olduğunu söylediler bugün bana.Söyleyen kişi de otosanın parça pazarlamacısı.Sizin bu konuda bir bilginiz var mı

Makyajlılar için turbo borusu ile ilgili bir sorun duymadım, yani münferit arızalar vardır ama FII deki gibi kronik değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cahilliğime verin ama resimde sol üst köşedeki turuncu sıvılı hazne nedir ve oraya yağ mı yoksa su mu koymalıyız..çünkü o bölge sanırım

numaralarda belirtilmemiş.teşekkürler

Sadece aynı renkli antifriz koyulması gereken soğutma sıvısı haznesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis bana su koyabileceğimi söyledi.

Servis Fabrika çıkışında neden hiç su konmadığını nasıl açıkladı?

Çok soğuk bölgelerde bu kısma bir miktar su koyabilirsiniz; ancak bu su mutlaka Saf Su olmalıdır.

Ve bu haznenin tamamı su ile dolmamalıdır aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.