Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza bastığımda araba titriyor

Belen Yalçın

Soru

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

belen abi 150-200 liraya sadece kovan ile halledebilcek bişeyse bende yaptırırım bilgilendirirsen sevinirm

Bendeki sorun kovan tarafında,karşı taraf da bilyeli olan kısım.Eğer sendeki sorun da kovan tarafından kaynaklanıyorsa sadece kovanla çözülebilir.Ptesi taktıracağım,parça karşı taraftan geldiği için sadece cumartesileri malzeme yolluyorlarmış ben de haftasonu burada olmadığım için p.tesiye kalıyor iş.Sonucu sana iletirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün sanayi de parçacıları gezerken dik bi yokuş çıktıktan sonra arabadan acayip bir uğultu gelmeye başladı,bizim ustanın dükkanına çok yakındım hemen gittim yanına,tamir gören sağ aksı açtılar içinden civata çıktı :D herhalde tamir gördüğü yerde grese civata yapışmış o şekilde takılmış.(hastanın karnında gazlı bez unutan doktor misali)Ayrıca cumartesi aks kovanı gelecek bir tane sanırım bu titreme sorunundan 100 -150 TL gibi bir maliyetle kurtulacağım.Bu arada orada bulunduğum sırada arkasında sticker olan bir araç daha vardı kavuniçi Hatchback bir focus,meğer Tamer DEMİRHAN ile ustalarımız aynıymış,biraz sohbet ettikten sonra o da aracınla ilgili yaptıracağı bazı şeylerle ilgili uğraşmak üzere oradan ayrıldı.

Peki Tamer Demirhana selam söyledinmi benden :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence aks bir bütündür.İstavrozu,lalesi bir arada değişmeli.Lale ile istavroz sıkı sıkıya geçmeli.Ordaki ufacık bir boşluk git gide büyür ve yine sorun yaşatır.

Antalyada 140 TL ye 1 yıl-50.000 km garantili f2 için komple aks satıyorlar.İşçilikte 40-50 TL olur maximum.

Sağ sol fiyatı farketmiyor.

Bence en temizi garantili yan sanayi aks alıp takmaktır.

Sonuçta garanti veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence aks bir bütündür.İstavrozu,lalesi bir arada değişmeli.Lale ile istavroz sıkı sıkıya geçmeli.Ordaki ufacık bir boşluk git gide büyür ve yine sorun yaşatır.

Antalyada 140 TL ye 1 yıl-50.000 km garantili f2 için komple aks satıyorlar.İşçilikte 40-50 TL olur maximum.

Sağ sol fiyatı farketmiyor.

Bence en temizi garantili yan sanayi aks alıp takmaktır.

Sonuçta garanti veriyor.

Bahsettiğiniz akslardan var bizim ustada,genelde şanzıman tarafı sarıp yağ kaçağına sebep oluyormuş,takarsam yarın geri gelebilirsin dedi o yüzden kullanmak istemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama sonuçta garanti veriyor.1 yıl-50.000 km kafanız rahat olacak.Sorun halinde muhattabınız olacak.Kaynakla doldurmuşlar bilyayı alıştırmışlar ıstavroza.Şimdide laleyi değiştiriyorlar.Uyumsuzluk olabilir.milimetrik işler malesef.

Fotoğrafta koyduğunuz yeri bilirim.Kartal Sanayide Barış oto.Volantı kırık focus 3 varmış siyah derseniz bilirler beni :D Kırık volantı garantiden değiştireceklerdi araya adam koyup,içime sinmedi yaptırmadım.Ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar,işçilikleri,deneyimleri,bilgileri mükemmel.Kuzenlerimde oraya gidiyorlar sorunlarında,sıkıntılarında.İstanbuldaki en iyi Ford özel servislerinden birisi...

Barış Otonun karşısındaki GERDAN tabelalı servis&yedek parça dükkanının sahibi CAN abi akrabamdır :D Ordaki ustalarda tanırlar.Onun selamını koyarak fiyat kırdırın :D:D

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama sonuçta garanti veriyor.1 yıl-50.000 km kafanız rahat olacak.Sorun halinde muhattabınız olacak.Kaynakla doldurmuşlar bilyayı alıştırmışlar ıstavroza.Şimdide laleyi değiştiriyorlar.Uyumsuzluk olabilir.milimetrik işler malesef.

Fotoğrafta koyduğunuz yeri bilirim.Kartal Sanayide Barış oto.Volantı kırık focus 3 varmış siyah derseniz bilirler beni :D Kırık volantı garantiden değiştireceklerdi araya adam koyup,içime sinmedi yaptırmadım.Ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar,işçilikleri,deneyimleri,bilgileri mükemmel.Kuzenlerimde oraya gidiyorlar sorunlarında,sıkıntılarında.İstanbuldaki en iyi Ford özel servislerinden birisi...

Barış Otonun karşısındaki GERDAN tabelalı servis&yedek parça dükkanının sahibi CAN abi akrabamdır :D Ordaki ustalarda tanırlar.Onun selamını koyarak fiyat kırdırın :D:D

Şansımızı deneyeceğiz sorun olursa geri veririm.Barış oto iyidir her konuda yardımcı oluyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese iyi akşamlar arkadaşlar ankara ve  istanbul'da orijinal ford parça ithal eden firmaların olduğu söyleniyor bu konuda bilgisi yada tanıdığı olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum ,şimdiden teşekkür ediyorum

Bu konu ile alakasını anlamadım. Yine de cevaplayalım. Lütfen sponsor bölümüne bakınız orada şirket göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı askıya alıp  ön tekerler  boştayken   1-2-3-4-5  viteslerde  araç aynı titremeyi  yapıyormu   bir bakın...  yapıyorsa  büyük ihtimal aks mili  (frezelerede baktırın)
teker bilyalarıda aynı sesi verebilir .. çok zor bişey değil aracı  yukarı kaldırıp denemek  bence   kendiniz bi kaldırıp deneyin boş yere para dökmeyin sağa sola... kolay gelsin

not: kırık motor kulağı  küt küt   vurur  vites falan değiştirirken..  veya  ileri geri vitesine  takıp aracı kaldırırken .

(motor kaputunu açıp  el freni çekiliyken aracı ileri geri viteslerde   çeyrek debriyajla  kaldırır gibi yaparak motor esnemelerinden kulakların  bozuk kırık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese iyi akşamlar aks'ları söküp frezelediler hatta birazda eğilmiş tornada düzelttiler titreme bir nebze azaldı ancak içime sinmiyor değiştireceğim, ustama sordum ithal takalım bir sıkıntı olmaz diyor VEKA yada HERİ diye markalar varmış 1 yıl garanti veriyorlar karar veremedim bu konuda formdan yardım bekliyorum ithal mi ? orijinal mi ? slm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese iyi akşamlar aks'ları söküp frezelediler hatta birazda eğilmiş tornada düzelttiler titreme bir nebze azaldı ancak içime sinmiyor değiştireceğim, ustama sordum ithal takalım bir sıkıntı olmaz diyor VEKA yada HERİ diye markalar varmış 1 yıl garanti veriyorlar karar veremedim bu konuda formdan yardım bekliyorum ithal mi ? orijinal mi ? slm.

Burası bilir :) Fiyat da almayı unutmayın bari

http://www.focusclubtr.com/forum/165-er-ol-otomotiv-ford-yedek-par%C3%A7a/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.