Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza bastığımda araba titriyor

Belen Yalçın

Soru

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kavrama esnasında mı?

Kavrama sırasında değil,ivmelenme sırasında yapıyor.Her viteste yapıyor bunu ama genelde yüksek hızda daha çok belli ediyor.mesela 5. viteste gaza dibine kadar basarsam çok net belli oluyor gazdan ayağımı yavaşça çektiğimde ve boşta yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

temizlikten sonramı olmaya başladı yoksa yenimi oldu ?

Edit:

1 ay oldu demişsin zaten. Diğer enjektörlerin kontrol edilmiştir muhtemelen. Ancak birazcık kurum bağlaması lazım o enjektörlerin. çok rahatsız etmiyorsa seni biraz sabret abicim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Bu foruma yaklaşık 1 senedir üyeyim.Nihayet benim aracımdaki sorunun aynısını yaşayan biriyle karşılaştım.

Bu 'oh iyi olsun' anlamında değil ama şu sorunu boluda çözemediler.Umarım bi ortak çözüm noktası buluruz.

Bizim aracımız 3.4. ve 5. vitesde ani gazlamalarda titreme yapıyor bunun sorununu 1 yıldır arıyorum.

Özellikle hafif rampa yukarı gaz kesip tekrar bastığında daha çok belli oluyor..

ÖZELİKLE : bişeye dikkat edin arka koltukta oturan kişi daha çok hissetmiştir bu titremeyi.

Baskı balatadan olcağını sanmıyorum o kavrama zamanında titrettiriyor.

Bİrde Duman atma varmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

duman atma yok.dediğiniz gibi yüksek viteslerde belli oluyor,dün mesela tem de 5. viteste 150-160 Km hızla giderken çok daha net hissettim ayağımı gazdan çektiğimde kesiliyor,gaza bastığımda tekrar başlıyor titreme.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

özellikle normal hızda 1-2-3-4 vitese attıkdan sonra tam turbo zamanına girerken yani 2000 devire girerken ; ani gaz yapınca falan titreme oluyor dimi abi ?

Veya hızlı gidiyosun titreme yok önüne araba geçti gaz kestin aynı vitesde gaza basınca gene titreme oluyor dimi? Vites küçültmen gerekmese bile titredigi için düşürüyosun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.