Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza bastığımda araba titriyor

Belen Yalçın

Soru

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Belen bey..

İnanmıyacaksınız ama ustam şuan yanımda oturuyor.. :)

Oda mesajınızı okudu ve kesinlikle tamir olmaz diyor..

Parçada sıkıntı olursa ben alayım kargolayım size istersiz.. :)

Aslında cumartesi Ogünle beraber gittik,işlem yapıldıktan sonra fotoraf çekip foruma koyacaktık fakat biz sohbete daldık parçayı topladıkları için fotoraf çekemedik,nasıl bir işlem yaptıklarını tam olarak bilemiyorum,sanırım bilyelerin oturduğu yeri kaynakla doldurup tornada işlettiler,görmediğim için net bir şey diyemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahse konu titreme nedeni balans yapılmış ise %90 akslarda meydana gelen boşluktandır.. Komple aks orjinal maliyeti uçuk rakamlar çıkabilir(yaklaşık 700-1000TL), garantili satılanlar da var piyasada alıp kullananlardan şikayet duymadım(130-160 TL).. Tamir ömrünün kısa olduğunu biliyorum, komple değişmesi mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Belen abi şu an yine serviste. Akşam yanımac gelecek.

Yanlız 130 liralık parçaya 1000 lira diyecek bir esnaf değildir ustam. Öyle biri olsa dükkan müşteriyle dolup taşmaz Belen abide gördü zaten adamın yoğunluğunu. Babamın oğlu değil senelerdir tanıdığım biride değil ama kaç bakımdır kendisine götürüyorum aracımı. Öyle birşey olsa bende götürmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aks'ta boşluk olduğunda genelte bosluk doldurularak onarım yapılır ama bu sorunu tamamen çözmez. Aks normalde pek bozulan bir parça değildir. Aks bozulduğunda onarım ücreti ucuk fiyatlara çıkmaktadır tabi orjinal parça kullanılığı takdirde. Yan sanayi parçada kullanılabilir ama o da ne kadar sağlıklı olur bilemem. Uygun çıkma bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdilik akslarla ilgili bir çalışma yapılmadı bir süre daha bekleyeceğim,bizim ustada bahsi gecen 130 TL lik akslardan varmış zaten fakat kısa sürede bilyalar sarıyormuş o yüzden kullanmamı tavsiye etmedi.Bu arada araca bağlanan bilgisayar turbo çıkışındaki valfin arızalı olduğunu gösterdi, valfin değişmesi gerekiyormuş.Düşük devirlerde çekiş çok düşük ve tüketim de biraz yüksek,önümüzdeki hafta valfi değiştireceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese selamlar,öncelikle Ogün'e yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.Ogün kısaca konudan bahsetmiş,fakat sanayiden çıktıktan sonra yağış ve yol durumu yüzünden test yapma imkanım olmadı.Bir kaç gün içinde deneme yapıp sonucu sizlerle paylaşacağım.Ustamız da anlattığımız şikayete dayanarak titremenin aks başlarından olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti zaten kendi de kullanırken titremeyi fark etti.Kesin çözüm parça değişimi fakat aks başına yaklaşık 1.000 TL gibi bir rakam söz konusu.Tamir yoluyla yaklaşık 30.000 KM sorun çıkartmayacağını belirtti.Tamirin de maliyeti işçilik dahil 70 TL.Sonucu en kısa sürede sizlerle paylaşacağım.

Abi bilgi için teşekkür ederiz..Sanırım bendeki sorunda aks dan kaynaklanıyor bu tamir olayında sorun yaşanır mı ?

Yan sanayide sorun olcağını bildiğimiz için pek düşünmeyiz.Fakat , orjinal içinde servis 1.250.00 çekmişti..Tamir olanağında 30.000km garanti veriliyorsa hiç düşünmeden yaptırılır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi bilgi için teşekkür ederiz..Sanırım bendeki sorunda aks dan kaynaklanıyor bu tamir olayında sorun yaşanır mı ?

Yan sanayide sorun olcağını bildiğimiz için pek düşünmeyiz.Fakat , orjinal içinde servis 1.250.00 çekmişti..Tamir olanağında 30.000km garanti veriliyorsa hiç düşünmeden yaptırılır...

Şu anda araçtaki titreme devam ediyor ve dün itibarı ile sağ teker bilyasından ses gelmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu anda araçtaki titreme devam ediyor ve dün itibarı ile sağ teker bilyasından ses gelmeye başladı.

abi bizim aracı aldığımızdan beri titreme var ama bilmem farkedermi geçenki bakımda turbo hortumu değişmişti titreme azaldı.Sonrasında titreme az gibi desemde var hiç yok değil..

1 senedir öyle kullanıyoruz sorun yok sadece titreme olduğunda gaz kesiyorum azıcık...Bu arada extra hatırlatma olarak bizde 1 ay önce 150 liraya yan sanayi tekerlek bilyasını değiştirdik sol.... Servis fiyatı 380 di.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün sanayi de parçacıları gezerken dik bi yokuş çıktıktan sonra arabadan acayip bir uğultu gelmeye başladı,bizim ustanın dükkanına çok yakındım hemen gittim yanına,tamir gören sağ aksı açtılar içinden civata çıktı :D herhalde tamir gördüğü yerde grese civata yapışmış o şekilde takılmış.(hastanın karnında gazlı bez unutan doktor misali)Ayrıca cumartesi aks kovanı gelecek bir tane sanırım bu titreme sorunundan 100 -150 TL gibi bir maliyetle kurtulacağım.Bu arada orada bulunduğum sırada arkasında sticker olan bir araç daha vardı kavuniçi Hatchback bir focus,meğer Tamer DEMİRHAN ile ustalarımız aynıymış,biraz sohbet ettikten sonra o da aracınla ilgili yaptıracağı bazı şeylerle ilgili uğraşmak üzere oradan ayrıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.