Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza bastığımda araba titriyor

Belen Yalçın

Soru

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet Bugün sanayiiye gittik Belen abi ile. Ustamızla test sürüşüne çıktık. Hatrı sayılır bir mesafe test sürüşü yaptıktan sonra. Tahmini tehşis olarak akslar dedi ustamız. Bugün aşırı yoğundu dükkan boş lift yoktu bizide bekletmek istemedi O yüzden hemen sehpaya aldı aracı. Sağ aksta problem olduğunu söyledi. Gereği yapıldı. Belen abi rot balansa giderken benim mesai saatim geldiği için gitmek zorunda kaldım. Sonuç ücret ve memnuniyet konusunda Belen abi foruma girince bilgilendirecektir bizleri :wacko:

Sorun Erkanın resmini koyduğu parçadan kaynaklanıyormuş. Zaten test anında bir yerde motorla alakalı olmadığını bariz hissettirmişti. Muhabbete daldık fazla resim çekemedik. Sözün geri kalanı Belen abide zaten

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese selamlar,öncelikle Ogün'e yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.Ogün kısaca konudan bahsetmiş,fakat sanayiden çıktıktan sonra yağış ve yol durumu yüzünden test yapma imkanım olmadı.Bir kaç gün içinde deneme yapıp sonucu sizlerle paylaşacağım.Ustamız da anlattığımız şikayete dayanarak titremenin aks başlarından olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti zaten kendi de kullanırken titremeyi fark etti.Kesin çözüm parça değişimi fakat aks başına yaklaşık 1.000 TL gibi bir rakam söz konusu.Tamir yoluyla yaklaşık 30.000 KM sorun çıkartmayacağını belirtti.Tamirin de maliyeti işçilik dahil 70 TL.Sonucu en kısa sürede sizlerle paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilgilendirme için çok teşekkürler benim aracımda da aynı sorun mevcut.şimdi tek düşündüğüm servisteki ustaları aksların arızalı olduğuna inandırabilmek garanti harici olsa araba direk dışarda sanayide şunları değişelim derim olay biter bakalım artık hayırlısı gerçi bakıma 15.000 km var belki bakımı bekleyip öyle giderim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilgilendirme için çok teşekkürler benim aracımda da aynı sorun mevcut.şimdi tek düşündüğüm servisteki ustaları aksların arızalı olduğuna inandırabilmek garanti harici olsa araba direk dışarda sanayide şunları değişelim derim olay biter bakalım artık hayırlısı gerçi bakıma 15.000 km var belki bakımı bekleyip öyle giderim .

Eğer sadece gaza basınca yapıyorsa akslardan olabilir fakat jant yamukluğu da buna sebep oluyor.Herhangi bir derin çukura girme söz konusu değilse akslar üzerinde durun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi okudum mesajınızı ,Aks'ı tamirmi ettirdiniz..?

Sıfır 100 -120 lira civarı (sadecelale kısmı)

Yuvada birşey yoksa bilyeli üçgen tarafı alın takın ..

1000 tl abartmışlar,valla bence o ustadan uzak durun derim..

Usta bizim Ogün'ün ustası,zaten tamiri tavsiye eden de o oldu,bir haftadır deneme fırsatım olmamıştı bugün e-5 de kartaldan gelirken yine farkettim tekrar göstermem gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.