Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hoparlörünü Hangi Markayla Değiştirebilirim

Önerilen Mesajlar

Merhaba, öncelikle avatar için kendi resimlerimi kullanıyoruz :) ek olarak DÜZELT butonu ile son mesajlarınızı tekrar mesaj yazmak yerine düzenleyebilirsiniz..

evet fark var bir kere sony idi ekstra twitleri vardı felan filan..

Dediğim gibi yukardaki kriterlere göre size ürün sunabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklentin malum f3 ün hopörlörleri çok kötü sesin biraz daha net çıkmasını istiyorum.f2 lerdeki ses sistemi çok güzeldi mesela

ayrıca en sonunda rsim ekleye bildim:)

mertol bey nasıl memnunmusunuz birde watları nedir acaba

Ben takmaya fırsat bulamadan arabayı sattım. Kutusunda duruyorlar hala..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklentin malum f3 ün hopörlörleri çok kötü sesin biraz daha net çıkmasını istiyorum.f2 lerdeki ses sistemi çok güzeldi mesela

mertol bey nasıl memnunmusunuz birde watları nedir acaba

1. Focus'un hoparlörleri çok kötü değil, tam tersine üzerinde gelen ses sistemi ile uyumlu, ve müzikal açıdan doyurucu ses veren bir kombinasyon. Eksiği derin bas olabilir ancak onun için de subwoofer dışı çözümler çok doyurucu olmaz.

2. Var olan sistemde zaten ses net, bahsettiğiniz netsizlik olsa olsa sizin eksikliğini hissettiğiniz derin bas olabilir ki onun için de bakınız yukarı.

3. Var olan hoparlörleri amfi kullanmadan değiştirmeye kalkarsanız alacağınız kaliteli hoparlörler göreceli verimsiz kalacağından şu ankinden daha doyurucu ses alma olasılığınız yüksek değil.

4. Eğer hoparlörleriniz zırıldıyorsa o da kapı tirminden hoparlörden değil.

5. Sadece trimlerin sökülüp ses izolasyonu için biraz dolgu maddesi konulması bile sesi daha da iyi hale getirebilir.

6. Yok konu komşuyu sokağa çıkartacak bir ses istiyorsanız o zaman da amfili ve subwoofer komple bir tesisata bakmakta yarar var.

7. Ses kalitesi ile hoparlörü watt'ı arasında ilişki yoktur, watt sadece amfinin çıkış gücüne uyup uymayacağını gösterir. Diğer bir deyişle 100 W'lık hoparlörün 70 W'lıkdan iyi olduğunu sanmayın sakın.

8. Standart amfi ile kullanılacak hoparlörlerin verimli olması iyi olur, yani az güçle çok ses üretebilmeleri. Bu konuda uzmanlaşmış bir atölye ile görüşmenizde yarar var derim.

Not: Müzik elektroniği konusunda bilgim ve kulağım fena değildir ama bunları arabaya uyarlama aşamasına gelemedim 30 senedir :)

Not 2: Antalya'da bu işi yaptığını iddia eden ama asıl mesleği muhtemelen kasaplık olan bir sürü usta var, aman dikkat.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aslında üzerindeki hoparlörler pek başarılı diyemeyiz. Muhtemelen bobin çapı pek geniş olmayan bir hoparlör kullanmışlar. Bas var ama midrange epeyce zayıf. Onu açıncada bu sefer boğuluyor ses. O alet yetmiyor kısacası.. Bence amplifier olmaksızın kaliteli bir hoparlör seti ile çok daha temiz ve yumuşak bir ses alınabilir. Ama amplifier + hoparlör seti + sub ile daha ileri bir adım atılmış olur. Money talks.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de F3'teki hoparlörlerin çok kötü olmadığı konusunda Cem Hocam'la hem fikirim. Eksiklik bence tweeter'lardan kaynaklanıyor. Benim kulağım yüksek frekanslı sesleri özlüyor F2'ye nazaran. Mevcut sistemde bence en büyük sorun bundan kaynaklı. Baslar konusunda ise trimlerin elden geçirilmesi gerekiyor. Sonrasında gayet temiz "görece" düşük frekanslar elde etmek mümkün bana kalırsa. Ama tabiki beklenti çok önemli bu konuda. Derin basları duyurabilecek bir sistem tabiki değil mevcut donanımlar ancak amfi + hoparlör modifikasyonu ile bu tür düşük frekanslar elde edilebilir...

onderpeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aslında üzerindeki hoparlörler pek başarılı diyemeyiz. Muhtemelen bobin çapı pek geniş olmayan bir hoparlör kullanmışlar. Bas var ama midrange epeyce zayıf. Onu açıncada bu sefer boğuluyor ses. O alet yetmiyor kısacası.. Bence amplifier olmaksızın kaliteli bir hoparlör seti ile çok daha temiz ve yumuşak bir ses alınabilir. Ama amplifier + hoparlör seti + sub ile daha ileri bir adım atılmış olur. Money talks.

Mertol sanki aynı hoparlörlerden dinlememişiz gibi bir hisse kapıldım, çünkü bendekilerin en güçlü yanı mid sesler, net ve detaylı, şaşırtıcı düzeyde üstelik ve sıfır konumda (ha bir tek EQ klasikte...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Focus'un hoparlörleri çok kötü değil, tam tersine üzerinde gelen ses sistemi ile uyumlu, ve müzikal açıdan doyurucu ses veren bir kombinasyon. Eksiği derin bas olabilir ancak onun için de subwoofer dışı çözümler çok doyurucu olmaz.

2. Var olan sistemde zaten ses net, bahsettiğiniz netsizlik olsa olsa sizin eksikliğini hissettiğiniz derin bas olabilir ki onun için de bakınız yukarı.

3. Var olan hoparlörleri amfi kullanmadan değiştirmeye kalkarsanız alacağınız kaliteli hoparlörler göreceli verimsiz kalacağından şu ankinden daha doyurucu ses alma olasılığınız yüksek değil.

5. Sadece trimlerin sökülüp ses izolasyonu için biraz dolgu maddesi konulması bile sesi daha da iyi hale getirebilir.

6. Yok konu komşuyu sokağa çıkartacak bir ses istiyorsanız o zaman da amfili ve subwoofer komple bir tesisata bakmakta yarar var.

7. Ses kalitesi ile hoparlörü watt'ı arasında ilişki yoktur, watt sadece amfinin çıkış gücüne uyup uymayacağını gösterir. Diğer bir deyişle 100 W'lık hoparlörün 70 W'lıkdan iyi olduğunu sanmayın sakın.

8. Standart amfi ile kullanılacak hoparlörlerin verimli olması iyi olur, yani az güçle çok ses üretebilmeleri. Bu konuda uzmanlaşmış bir atölye ile görüşmenizde yarar var derim.

Not: Müzik elektroniği konusunda bilgim ve kulağım fena değildir ama bunları arabaya uyarlama aşamasına gelemedim 30 senedir :)

Not 2: Antalya'da bu işi yaptığını iddia eden ama asıl mesleği muhtemelen kasaplık olan bir sürü usta var, aman dikkat.

Antalyada gerçekten bu işi anlayan biyer yok.Benimde aklımda kapıların içini açabilirlermi diye bir soru işaretivar:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol sanki aynı hoparlörlerden dinlememişiz gibi bir hisse kapıldım, çünkü bendekilerin en güçlü yanı mid sesler, net ve detaylı, şaşırtıcı düzeyde üstelik ve sıfır konumda (ha bir tek EQ klasikte...)

Belkide kulaklarımı yıkatmamın zamanı gelmiştir.. Bi KBB ci bulayım bari.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Not: Müzik elektroniği konusunda bilgim ve kulağım fena değildir ama bunları arabaya uyarlama aşamasına gelemedim 30 senedir :D

Ford sitesi tamam kabul ama neden bu her focusu birbirinden üstün tutmaya çalışıyosunuzki doktorum ?

Ford 3 kullanmış biri değilim 1 kez F3 de dinleme fırsatım oldu bizim stock ses sistemli F2 ghia dan başarısız.(BENCE)

Sizce iyise bizce kötü diyebiliriz bu kişiden kişiye değişir..

Ford aracı zaten fiat vb araçlar için saç kalitesi ve ses izalasyonu oldukça iyi.Yani araç içinde camları açmadan ben Max30 olan Sony teypimde müziğine göre 20-22 Vol açıp dinleyerek gezebiliyorum.25' e geldigimde bozulma yapıyorki buda normal.

Benim görüşüm beğenmiyorsa zorla beğendiremeyiz , öneri vermek daha güzel olmazmı ? benim tavsiyem F2'nin ses sisteminden memnunsanız kazalı otomobillerden alabilirsiniz veya markasını bilmiyorum F2 dekilerin öğrenip onu araştırırark sıfır ürün almanız daha iyi olur bence.

Ben extra olarak Sub dşünürsem kesinlikle arka hoparlörleri değiştirip amfiye ön - arka ve sub olarak bağlatmayı düşünüyorum

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.