Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Osman Yüksel

2013 Tdci Focus Aşırı Artan Yakıt Tüketimi

Recommended Posts

6 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

O zaman bir sıkıntı yok. Çünkü soğukta bir kere araba çalışınca çok yakıyor, ısınması gerekiyor. Benim de iş yerim hemen hemen 2 km. Ben de gidip geldiğimde 9 lt ortalamayı buluyor, 3.vitese belki 3/4 defa takıyorum. Bizim araçlar en çok 1,2.viteste ve kalkışlarda yakıyor. Zaten 2 km içinde 3/4 defa vites değiştiriyorum işe gidene kadar, dolayısıyla sizdeki değerler normal. Sıfırlayıp 8-10 km düz olan bir yere çıkın, 90'a sabitleyin ortalama ne yakacak, o zaman bir sorun varmı yokmu daha net anlarız. Benim böyle durumda, 5-6 lt arası yakıyor bu havalarda.

Daha da net bilgi vereyim, depoyu fulleyince gidebileceği km 580-590 yazıyor benim bilgisayarda; ama yazın 750-800 ü görüyor...

Cevabınız için teşekkür ederim. bir de bunu deneyeyim hocam 10 km düz 90-100 km hızla gideyim kaç lt göstercek bir bakalım

hocam merhabalar aynı sorun bende de vardı. ama şehir içi 1/2 viteste kullandığımız için bu kadar fazla tüketim olduğunu düşünüyorum aynı zamanda havaların soğuk olması en etkili sebeplerden biri ben görev yerimde 6-7 litreleri görürken uzun yola çıktım araç antepten alanyaya 4.4 ortalama ile gitti 110 sabit hızda bu değerler beni memnun etti fakat her ihtimale karşı aracımı bir ustaya gösterdim enjektör temizliğinin gerektiğini ve intercoolerda kaçak olduğunu turboyu geç açtığını söyledi. araç 80000'de 1.6 2015 ustanın dediği ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sen de aracını bir göster istersen sonuçta kul yapısı

ortalama hızınız 20 25 km gibiyse gayet normal hocam, eski dizel aracımda 11 12 litreleri rahatlıkla görüyodum kaldıki mevsim kış değilken. aynı dertten muzdarip dizel fluence araç sahibi arkadaşım ilk uzun yol deneyiminde yakıtın normale döndüğünü söyledi. hava ısınınca düzelecektir. kısa mesafede uzun süre kullanım dpf i dolduracaktır ona da dikkat etmek lazım