Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford & PSA Peugeot Citroen Ortaklığında Güncelleme

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford ve PSA Pug Citro bugün anlaşmalarında güncelleme yaptı..

Son 12 yılda 1.4,1.6,2.0 ve üstü motorlarda 20 milyondan fazla üretim yapılmış beraberce :nazar: kardeşçe dostluk içinde :nazar: :nazar:

2.0 ve üstü motorlarda, bu iki şirket artık birbirinden bağımsız olarak kendi gereksinimlerine göre yenilik ve geliştirme yapacakmış.

Bu karar şuan ki motorlar üzerinde etkili olmayacakmış ve 2014 itibariyle euro 6 uygun upgrade gelecekmiş...Hmmmm

Yapılan anlaşma ilk etapta sadece ticari araçlarda geçerli olacakmış...

Yorumum; Yani 115 ps'ler yine değişecek yada yeni bişey gelir...(14-15)

Resmi Açıklamadır

Paris, April 5, 2012 Ford and PSA Peugeot Citroën today provided an update on their diesel engine cooperation, which has enabled the production of more than 20 million engines in two displacement families (1.4-litre to 1.6-litre, and 2.0-litre and above) over the past 12 years.

Concerning the second engine family, the two companies have decided to independently develop and manufacture their larger diesel engines (2.0-litre and above) to meet their future needs as well as new regulations. This decision has no impact on the current production of the existing jointly-developed engines, or the derivatives planned for Euro 6 emissions legislation which comes into effect from 2014. The decision will only affect as a first step commercial vehicles from mid-decade.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

115 2.0 ve üstü değilki..

Evet değil.. 2.0 ve üstü için değişti diyor sonrasında şimdi için bunu deyince..o anlamı çıkarttım :yeah:

This decision has no impact on the current production of the existing jointly-developed engines, or the derivatives planned for Euro 6 emissions legislation which comes into effect from 2014.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

B-max ta zaten 1.5 i kullanacaklar. Eylülde başlıyorlar.

1.6 motordan kısa vadede vazgeçeceklerini pek sanmıyorum. 1.4 lerin yerine 1.5 ler geçecek zaten ama 1.6 lara ciddi yatırım yapıldı. Gereksiz aktivite olur.. Gerçi ford bu belli olmaz.. :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

B-max ta zaten 1.5 i kullanacaklar. Eylülde başlıyorlar.

1.6 motordan kısa vadede vazgeçeceklerini pek sanmıyorum. 1.4 lerin yerine 1.5 ler geçecek zaten ama 1.6 lara ciddi yatırım yapıldı. Gereksiz aktivite olur.. Gerçi ford bu belli olmaz.. :claps:

Güçlü bişey olmadığı sürece tecrübeli motor iyidir ya.. Kalsın derim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güncelleme deyince , dizellere zam mı geldi dedim ?? :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Bence bu tamamen farklı bir anlam taşıyor.

Ford; Volvo ,Jag ve Range i sattığı için artık 2.0 üstü dizel makineye pek ihtiyacı yok. İhtiyaç duydukları da daha çok ticariler için olan 2.2 -3.2 arası dizeller .. Bunların da state of the art olması şart değil.Dolayısıyla 2.0 dizel üretimine para yatırması gerekmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.